תלמיד העולם

טקי יוני מאפשרת לתלמיד מארגנטינה ללמוד תכנות עם ילדים מצרפת

ולנטין פאלאדיני גר בארגנטינה, אך הוא שולט בשפה שאולי לא ציפיתם שידע – צרפתית.

ולנטין לומד צרפתית מאז שהיה בן שנתיים, כרגע הוא לומד בבית ספר תיכון צרפתי, ומקווה ללמוד באוניברסיטה בצרפת כשיגדל. עכשיו הוא אפילו לומד תכנות עם טקי יוני, בצרפתית.

בזכות מערך השיעורים הבינלאומי של טקי יוני, ולנטין נרשם לקורס תכנות וגם לקורס רובוטיקה בצרפתית. חבריו לכיתה מדברים צרפתית כשפת אם וגרים באירופה, הם נותנים לו טעימה ממה שחווית הלימודים האוניברסיטאיים באירופה יכולה להיות בשבילו יום אחד.

ולנטין שמח ללמוד עם חבריו האירופאיים לכיתה.

"ילדים אירופאיים הם בדיוק כמו כולם, יש להם כישרונות ויכולות. אין שום הבדל," הוא אומר. " אני מרגיש שאני תלמיד העולם."

טכנולוגיה וצרפתית: שילוב מושלם

היום, ולנטין לומד בבית ספר תיכון בשפה הצרפתית תחת מלגה. בית הספר ממוקם במרחק של 25 קילומטרים מביתו, מה שאומר שמשפחתו נוסעת בקביעות כשעה בכל יום, אבל זה שווה את זה, אומרת אימו קרלה.

"אני מאוד אוהבת את בית הספר שלו כי זה מקום ללא דעות קדומות, שמלמד ערכי אנוש כמו חופש, אחווה, שוויון – כל מה שהוא חלק מהתרבות הצרפתית," היא אומרת. "הילדים לא לובשים תלבושת אחידה, הם מתלבשים איך שהם רוצים, לפי ההעדפות והסגנון שלהם. יש ילדים מכל דת ומוצא."

ולנטין אוהב טכנולוגיה; יש שיעור טכנולוגיה בבית הספר שלו, והשאיפה שלו היא לגדול ולעבוד עם מכוניות – מקצוע שהפך להיות ממוקד מחשבים בשנים האחרונות. קרלה ובעלה היו מעוניינים למצוא פעילות מחוץ ללימודים עבור ולנטין שתשלב את אהבתו לטכנולוגיה.

כשקרלה ראתה את המודעה בפייסבוק של טקי יוני, היא מיד הסתקרנה; לא רק שבנה ייקח שיעורים בתחומי הטכנולוגיה מחוץ ללימודים, אלא כאקדמיה בינלאומית, טקי יוני תעניק לולנטין את ההזדמנות לעבוד וללמוד עם תלמידים ומורים מכל העולם.

למרות העובדה שולנטין דובר צרפתית, לא עלה בדעתה של משפחתו לרשום את ולנטין לשיעור תכנות בצרפתית. במקום, הוא נרשם לכיתה בספרדית, אך למרבה הצער, לוח הזמנים של הכיתה לא התאים לו. זה היה הרגע בו המשפחה העלתה את הרעיון שולנטין ייקח את השיעור בצרפתית.

"זה היה מושלם" אמרה קרלה.

לימודי טכנולוגיה אונליין

ולנטין לקח שני קורסים בטקי יוני – פיתוח אפליקציות ורובוטיקה. הוא אוהב להתמקד בטכנולוגיה. הוא מקווה לייצר אפליקציות למכוניות ביום מן הימים, ולכן הוא מעריך את היכולת לצלול עמוק לנושאים הטכנולוגיים. בבית הספר, הוא אומר, הוא נאלץ ללמוד נושאים רבים. בטקי יוני, הוא יכול להתמקד בכישורים דיגיטליים על ידי בניית אפליקציות.

"אני אוהב שלא צריך להשקיע עוד זמן בהכנת שיעורי בית," הוא אומר. "זה טוב, קל יותר ללמוד כשעובדים על פרויקטים."

השיעורים  של טקי יוני הפכו אותו גם לתלמיד יותר טוב מחוץ לכיתה. לדוגמא, ולנטין לקח אחריות מלאה על השיעורים שלו בטקי יוני; הוא עובד באופן עצמאי בכיתה ושם לעצמו תזכורת בטלפון שלו כדי לוודא שהוא מתחבר לכיתה בזמן.

בנוסף לכך, הוא השתמש בשיעורים של טקי יוני כדי להשתפר בשיעורי הטכנולוגיה בבית הספר שלו, לפי אימו.

"יום אחד המורה הגיעה לכיתה ורשמה מספר תרגילים על הלוח," אומרת קרלה. "היא עוד לא הספיקה להתיישב כשולנטין הרים את ידו ואמר שסיים. היא כמובן חשבה שמדובר בבדיחה או שהתרגילים נעשו בצורה לא טובה. אך לאחר שבדקה את עבודתו היא הבינה שהכל נעשה כראוי, וללא שגיאות.

ולנטין היה אז נבוך מדי ולכן לא הסביר שהוא לומד תכנות מחוץ לבית הספר, אך בהמשך, קרלה נפגשה עם מנהל בית הספר והמורה, וסיפרה להם על השיעורים שולנטין לוקח עם טקי יוני.

"הם יצרו קשר עם המורה לטכנולוגיה והיא התרשמה מאוד," אומרת קרלה. היום, היא אומרת, לולנטין יש את הציון הטוב ביותר בשיעור טכנולוגיה.

תלמיד העולם

ולנטין הוא היחיד בקבוצת החברים שלו שלומד תכנות; רוב הילדים שהוא מכיר מתעסקים בספורט או בלימודים, אבל הוא היחיד שמבלה את זמנו הפנוי בתכנות.

כשנשאל מה יגיד לילד שחושש שתכנות הוא תחום קשה מדי, לולנטין הייתה עצה אחת: תנסה את זה.

"אי אפשר לחשוב שמשהו קשה מדי בלי לנסות אותו," הוא אומר. "אם אתה רוצים לעשות את זה, תהיה בך את היכולת לעשות את זה. צריך להסתכל על דברים בצורה שאתה הכי אוהב אותם. זה מה שהניע אותי לנסות דברים שלא ידעתי איך לעשות."

עכשיו ולנטין נכנס לשנתו השלישית בטקי יוני, והוריו שמחים מאוד על כך. ילדים היום מוקפים בטכנולוגיה וקרלה רצתה שבנה ילמד איך להשתמש בה כמיטב יכולתו.

"הדור שלו, הם נולדו עם טלפון נייד מחובר לכף יד שלהם," אומרת קרלה. "הטכנולוגיה היא חלק מחיי היום יום שלהם."

תגובות

השאר תגובה