טרנדים מרכזיים בחינוך STEAM מ-2023 והלאה

מאז שנכנסו למיינסטרים והפכו לדבר החם הבא בעולם החינוך, לימודי STEM או STEAM צמחו בקצב מסחרר! הגישה הזאת, המתמקדת במדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אומנות ומתמטיקה, שיבשה את התבנית החינוכית הקודמת ואת היחס שלנו לחינוך. אז לאן המגמה הזאת הולכת? כולם סקרנים לדעת מה צופן העתיד. כשאנחנו מסתכלים על העתיד של חינוך STEAM, ברור שצפויים שינויים גדולים בנוף של החינוך המקוון. מעבר לשנת 2023, ניתן להניח שכמה מגמות מרכזיות ישנו כנראה את אותו הנוף של חינוך STEAM לילדים. בואו נבחן כמה מהמגמות האלה.

מתחמי לימוד מקוונים אינטראקטיביים שכוללים התנסויות

בעוד כבודם של הרצאות וספרי לימודי מסורתיים במקומם מונח, אין תחליף ללימודים בהם התלמידים יכולים להתנסות בפיתרון בעיות ופעילות חווייתית מהעולם האמיתי. לכן סביר להניח שנראה יותר ויותר מרחבים וירטואליים, מעבדות ועוד מרחבי למידה אינטראקטיביים בהם תלמידים יכולים ללמוד דרך עשייה.

היתרון הגדול שלתופעה זו היא שאנחנו נפרדים לשלום מלמידה תיאורתית ומקבלים את פניה של ההתנסות המעשית. ילדים ובני נוער הם יצורים סקרנים שלומדים ממשחק, עשייה וחוויה. כשאנחנו מציעים להם סביבות למידה מקוונות ואינטראקטיביות, אין סוף למה שהם יכולים לעשות, לראות ולהשיג בלימודיהם.

למידה מקוונת היא יותר מסתם שיעור בזום

יכול להיות שהילדים שלכם, כמו רבים אחרים, הרגישו שהלמידה המקוונת מרחוק במהלך מגפת הקורונה הייתה משעממת ומתסכלת. כהורים ראינו לא מעט ילדים נרדמים מול המחשב! האמת היא שלמידה מקוונת היא הרבה יותר מזה – במיוחד כשהיא נעשית בליווי תכנית לימודים שפותחה במיוחד לסביבת למידה מקוונת.

למידה מקוונת מאפשרת גישה למגוון עצום של משאבים ותחומים. ב-Tekkie Uni אנחנו מאד גאים בעובדה שהתלמידים שלנו יכולים להכיר מדריכים מכל העולם וללמוד מהטובים ביותר בתחומי ה-STEAM. זאת דרך מדהימה לעזור לילדים שלכם לגלות מה מעניין אותם ולרדוף אחרי החלומות שלהם, ולהעניק להם את התמיכה וההדרכה שהם צריכים כדי להצליח.

אז איך לימודי STEAM אונליין מביאים תועלת לילדיכם ומשדרגים את חוויית הלמידה שלהם? בזכות שלוש מגמות מרכזיות:

למידת מותאמת אישית: המגמה הראשונה שכנראה תשפיע של עתיד לימודי STEAM אונליין היא שיטות למידה מותאמות אישית. בעזרת אלגוריתמים מתקדמים ולמידת מכונה, היום כבר אפשר להתאים את חווית הלמידה לצרכים ולהעדיפויות של כל תלמיד ותלמידה. באמצעות ניתוח דאטה על איך תלמידים לומדים ושימוש במידע הזה כדי להתאים את חווית הלמידה, אפשר ליצור תהליכי למידה יעילים יותר שמותאמים לחוזקות ולחסמים של כל תלמיד ותלמידה.

למידה בשיתוך פעולה: המגמה הראשונה שכנראה תשפיע של עתיד לימודי STEAM אונליין היא שיטות למידה מותאמות אישית. על ידי ניצול כוחו של האינטרנט, אפשר ליצור סביבות למידה מקוונות שעוצבו במטרה להצמיח שיתופי פעולה ועבודת צוות. זה יכול לכלול כל דבר, החל מלמידה מקוונת מבוססת פרוייקטים ועד כיתות לימוד וירטואליות. סביר להניח שבשנים הקרובות נראה עלייה בשימוש בכלים ומשאבים מסוג זה.

משחקיות: דבר נוסף שכנראה יפרח בעתיד הקרוב הוא הפיכת מטלות למשחק בלימודי STEAM מקוונים. באמצעות שימוש ביסודות דמויי-משחק כמו ניקוד, פרסים ולוחות מובילים, אפשר להפוך את חוויית הלמידה למהנה יותר לתלמידים. שימוש במשחק יכול גם לעודד תלמידים ללמוד ולהשיג את מטרותיהם, וכנראה שיותר ויותר מחנכים יעשו שימוש בגישה זו כדי להפוך את חוויית הלמידה המקוונת למהנה ויעילה יותר.

העתיד כאן!

כשאנחנו מסתכלים על העתיד של חינוך STEAM ברור שצפויים שינויים גדולים ומעניינים בעתיד הקרוב. יש לא מעט סיבות לאופטימיות כשזה נוגע לעתיד של חינוך STEAM לילדים. אם אתם מחפשים דרך יותר מעניינת וכיפית לעזור לילדים שלכם ללמוד על מדע, טכנולוגיה, הנדסה, אומנות ומתמטיקה, כדאי לכם לרשום אותם כבר היום לקורסים של Tekkie Uni. עם מגוון הקורסים הדינמים שלנו וסביבת הלמידה האינטראקטיבית שלנו, Tekkie Uni היא המקום המושלם בו ילדים יכולים לבחון ולחקור את העניין שלהם ב-STEAM ולממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

תגובות

השאר תגובה