קייטנות תכנות אונליין
אפילו עכשיו הילדים שלכם ממשיכים ללמוד

התפרצות נגיף הקורונה הינה חוויה חסרת תקדים עבור הקהילה הגלובלית ובמיוחד למשפחות, שלרבים מהן יש ילדים בבית.

כמעט כל מדינה בעולם הושפעה מהתפרצות הנגיף. יותר מ- 100 מדינות סגרו את בתי הספר בכל רחבי הארץ כאמצעי לשמירה על בריאות הציבור, מהלך שמשפיע על יותר ממחצית הסטודנטים בעולם, בעוד מדינות אחרות סגרו בתי ספר לפי אזורים נגועים על פי נתונים של אונסקו. זאת אומרת שכיום מיליוני ילדים מפספסים חומר לימודי חשוב.

כהורים, אין צורך לומר כמה המצב הזה מאתגר. בזמן קריאת שורות אלה, רוב הסיכויים, שהילדים שלכם כרגע בבית, ואתם נאבקים לייצר שגרת חיים שתצליח לתת מענה לצרכי החינוך שלהם, בזמן שאתם מתמרנים בין עבודה (אולי גם מהבית…), ניהול שוטף של מטלות הבית, הגנה על בריאות המשפחה שלכם, וגם שמירה על אופטימיות.

על מנת לתמוך בכם, ובכל ההורים שמתאמצים ללא הרף להמשיך לייצר מסגרת חינוכית עבור ילדיהם בתקופה זו של אי ודאות, טקי יוני – המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית מציע קייטנות תכנות אונליין עבור ילדים מכיתות ג' עד ד' ומכיתות ה' עד ז'.

מה היא קייטנת תכנות?

קייטנות התכנות שלנו הן בית ספר וירטואלי לכלל הילדים המעוניינים ללמוד את יסודות התכנות. בדרך כלל אנו מציעים אותן בתקופות שבהן הילדים אינם בבית הספר, כגון חופשת הקיץ. קייטנת תכנות היא גרסה אינטנסיבית בת שבועיים של קורסי התכנות השוטפים שלנו.

הילדים שלכם ילמדו כיצד לתכנת באמצעות תוכנת סקראץ', פלטפורמה שפותחה במיוחד כדי ללמד ילדים תכנות. סקראץ' מלמדת תכנות באמצעות "בלוקים" (תבניות קוד – שפת מחשב, כתובים מראש). הילדים משתמשים ב-"בלוקים" לבנות פרויקטים, אפליקציות, ומשחקים מקוריים משלהם. האפליקציות שלהם יכללו גם גרפיקה וקול, ולאחר מכן, ברגע שהם ילמדו כיצד לאתר באגים באפליקציות (משהו שהם יעשו עם קצת עזרה מהחברים בכיתה) הם יוכלו להתקין אותם בסמארטפון שלהם.

אין צורך בניסיון קודם – המורים המנוסים שלנו ילמדו אותם כל מה שהם צריכים לדעת כדי להתחיל לתכנת.

איך זה עובד?

במהלך קייטנת התכנות הילדים שלכם יתחברו מהמחשב הביתי כל יום לפלטפורמה של טקי יוני – המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, וייפגשו באופן וירטואלי עם המורה והחברים לקייטנה. הם ילמדו במשך שעתיים ביום לתקופה של שבועיים, וירכשו מיומנויות יקרות ערך ומסגרת לימודית בבית.

במהלך השיעור הם יוכלו לתקשר עם המורה, הכיתה, ואחד עם השני דרך המיקרופון או באמצעות צ'אט. (עם זאת, מצלמת הווידאו לא תופעל. אנחנו רוצים שהילדים יתרכזו בפרוייקטים שלהם, ולא במה שקורה בסרטוני הוידאו אחד של השני!)

קייטנות התכנות שלנו גדושות בחוויות של כיף, תמיכה ויצירתיות, ונועדו לוודא שהילדים שלכם ימשיכו ללמוד גם כאשר הם לא יכולים להגיע לבית הספר. הירשמו לשיעור ניסיון היום ותראו האם קייטנת תכנות סקראץ'  מתאימה לילדים הצעירים שלכם מכיתות ג' עד ד', או אולי הבוגרים יותר, מכיתות ה' עד ז', ייהנו מקייטנת  פיתוח אפליקציות.

תגובות

השאר תגובה