האם הילדים שלכם יכולים להיות השינוי שהעתיד צריך?

אפליקציות לא רק משנות את חיינו. השימוש שלנו באפליקציות יכול שנות לאחרים את החיים באופן משמעותי. כמו לדוגמא להגשים למישהו חלום, או אפילו לדאוג למישהו לאוכל ליום. יש אפילו אפליקציות לשיפור הבריאות הפיזית והנפשית שלנו. מתכנתים יכולים להיות גיבורים במובן מסוים. ואולי תכנות אפליקציות כאלה הוא הייעוד של ילדיכם. אבל קודם כל, בואו נעיף מבט בכמה אפליקציות קיימות שכבר יצרו שינוי מהותי בחייהם של אנשים.

קיקסטארטר: בועטים חלום למציאות

שמעתם על קיקסטארטר? זהו אתר לגיוס המונים שיש לו גם אפליקציה. הרעיון פשוט. אדם או עסק עם שאיפה ליצור כל דבר, בין עם זה משחק, סרט או קונסולות ומכשירי חשמל, מציגים סרטון עם תיאור הרעיון.

קיקסטארטר מבקשת מכם, היזמים הפוטנציאליים, לקבוע תקציב להפקת התוצר. אם היעד מושג תוך מספר ימים מסוים, אתם מקבלים את התמיכה של מימון ההמונים כדי ליצור את התוצר. מימון המונים יכול להיות מספק. במשחקים, ייתכן שתוכלו לקבל דמות עם השם שלכם.

כמה סיפורי הצלחה גדולים צמחו מתוך קיקסטארטר. המשחק Divinity: Original Sins 2 גייס פי 4 מהסכום המבוקש והפך לאחד המשחקים הפופולארים של שנות העשרה של המעה ה21. עד כה הוא כבר עשה את המעבר ממחשבים לשלוש קונסולות שונות. סטודיו לריאן גרפו המון פרסום ועושר בזכותו.

באמצעות האפליקציה תוכלו גם לתרום לפרויקטים שהייתם שמחים לחוות בעולם האמתי. תוכלו לקחת חלק בחלום של היוצרים. וזה אומר שתוכלו לעזור להגשים אותו. אין דבר יותר מספק מלעזור לרעיון ענק להפוך למציואת.

Apple App Store

Google Play Store

TED: האפליקציה הזאת היא רעיון מעולה

תוכלו לצפות בהרצאות TED במחשב שלכם, אבל לאפליקציה יש המון מאפיינים שווים. למי שלא מכיר, המטרה של TED היא להפיץ רעיונות מעניינים, מעוררי מחשבה, ולפעמים משני חיים בנושא מסוים. כל הרצאה מוגשת על ידי מומחית או מומחה בתחום המדובר. ו"מדובר" היא מילה מעולה פה. כי במקרים רבים הדוברים רוצים לגרום לנו לדבר ולהתעמק בנושא עליו הם מרצים.

מה שמעולה במיוחד בהרצאות TED זאת העובדה שהם עוסקים בכל נושא שניתן להעלות על הדעת. באמת כל נושא, החל מתובנות לגבי למה העבודה היא לא המשפחה שלך ועד לכיצד דחיינות יכולה להועיל. אבל מה שעוד יותר מעניין אלה ההרצאות שאפשר לצפות בהן בטאבלט עם הילדים. יש לא מעט גאונים צעירים ושאפתניים. אם אתם רוצים לעודד את הסקרנות של ילדיכם, הדוגמאות הבאות יגרמו להם באמת להרהר בדברים. ואנחנו מאמינים שזה דבר טוב. אז למה לא להעניק לילדים שלנו השראה באמצעות כמה מההרצאות הטובות ביותר ש-TED מציעה לילדים:

מדע בשביל כולם, כולל ילדים – בו לוטו ואיימי אוטול

מדען המוח בו לוטו מאמין שכל האנשים, כולל ילדים, צריכים להשתתף במדע – ולעבור שינוי בתפיסה באמצעות תהליך הגילוי.

בעידן האינטרנט, הריקוד מתפתח – ה-LXD

זה אחד ממש כיפי! ליגיון הרקדנים המופלאים עושים צעדים מטורפים על בימת TED בכדי להכיר לעולם את תרבות ריקודי הרחוב הצומחת. מה גורם לתופעה? אבולוציה שמונעת על ידי האינטרנט!

הופעה של מתמטיקסם – ארתור בנימין

אתם רוצים לדעת מה זה מתמטיקוסם? מישהו שמקסים אתכם לא באמצעות מילות קסם אלא מטריף לכם את החושים באמצעות מספרים מטריפים. צפו באחד מהטובים ביותר, ארתור בנג'מין, בעודו מדגים את יכולתיו מול צוות של בעלי-מחשבונים. הוא גם ינחש כמה ימי הולדת. והוא גם יסביר מה ה"מתמטיקסם" שמאחורי זה.

עושים מדע עם מעגלי חשמל מפלסטלינה – אן-מרי תומאס

בטח לא ידעתם שלבצק של ילדים יש יכולות חשמליות לא מבוטלות. כמו היכולת להאיר תאורת לד. או לסובב מנועים. ולהפוך את הילדים שלכם למעצבים קטנים של מעגלים חשמליים. צפו בהרצאות מרתקות אלה, וברבות אחרות, יחד עם ילדיכם על מנת לעורר את מוחותיהם ולהתחבר אליהם.

תכל'ס, ברגע שיש לכם את האפליקציה של TED בטלפון תהיה לכם גישה נוחה למוחות הגדולים של העולם. עם הרצאות שתוכננו כדי לגרום לכם לחשוב בצורה ביקורתית על המציאות שלכם, זאת אפליקציה חשובה מכדי שלא תהיה לכם אותה. במיוחד כי ילדיכם יכולים להפיק תועלת מהרעיונות המפוצצים שמוצגים בהרצאות אלה.

Apple App Store

Google Play Store


ShareTheMeal: נרתמים למלחמה ברעב העולמי

ShareTheMeal מגיע מתכנית המזון העולמית של האו"ם. האפליקציה מאפשרת לכל אדם לעזור לפתור את אחת הבעיות הגדולות בעולם: רעב עולמי. ההצלחה שלה גדולה כל כך שהיא זכתה בפרס נובל לשלום בשנת 2020.

הרעיון פשוט. אפשר להאכיל ילד או ילדה באמצעות דולר אחד מדי יום בלחיצת כפתור אחת. יש להם תמיכה במעל 30 מדינות, ביניהן קניה ורואנדה.

העובדות שהאפליקציה מציגה מחממות את הלב:

• מעל 9 מיליון אנשים מקבלים עזרה בתחום המזון באמצעות ShareTheMeal.
• יחד, שיתפנו כבר 162,985,335 ארוחות.
• תכנית המזון העולמית של האו"ם משתפת את הארוחות האלה, ומבטיחה שהן יגיעו ליעדן.
• זאת אפליקציה ידידותית למשתמש ולא מסובכת לשימוש. קל לשתף ארוחה, ומי שעושה זאת זוכה לתחושה שהם שותפים ביצירת שינוי אמיתי, וזה פשוט כמו ללחוץ על כפתור.
• תכנית המזון של האו"ם הוא חלק אמין בארגון עולמי שעושה את חלקו כדי להביא את הרעב העולמי לסופו – בעזרתכם.
• התשלום בו מאובטח לחלוטין.
• תכנית המזון העולמית מנטרת מצבים כדי לוודא שהכול מתנהל כראוי.

אז למה אתם מחכים? תהיו חלק מהפיתרון לבעיה ארוכת שנים. תהיו הגיבורים של מישהו, איפשהו בעולם. כל זה נמצא רק במרחק הורדת אפליקציה מכם.

Apple App Store

Google Play Store

Talkspace – טיפול וייעוץ: תמיד יש עם מי לדבר

התמודדויות נפשיות הפכו נפוצות לאחרונה. הנושא חוזר על עצמו; בעקבות מגיפת הקורונה רבים הבינו עד כמה הבריאות הנפשית שלנו מעורערת. אנשים בבידוד ובסגר נכנסו לדיכאון והייתה להם גישה אפסית לתקשורת אנושית. מצד שני, אנשים היו תקועים במקום סגור עם המשפחות שלהם לאורך זמן… בגדול, אנשים "איבדו את זה". זה נושא חשוב. שמירה על הבריאות הנפשית יכולה להיות בעייתית בעולם המהיר והתובעני שאנו חיים בו.

לכן Talkspace כל כך חשובה. ניתן למצוא באפליקציה מטפלים מוסמכים איתם ניתן להיפגש אונליין בזמן שמתאים לנו. אפשר גם לשלוח הודעות לאותם מטפלים בנוגע לקשיים שעולים. התגובה היא, בדרך כלל, מהירה מאד. למעשה תוך זמן מוגדר ומובטח. אז אם קורה משהו נוראי שמערער אותנו, אנחנו לא צריכים לחכות "לפגישה של יום שלישי" כדי לדבר על זה. התכתבות בנושא יכולה לעזור לנו להתמודד עד הפגישה הבאה. ולפעמים זה מספיק. לדעת שיש בחוץ מישהו שאכפת להם מספיק מהמטופלים שלהם כדי להיות זמינים כמעט בכל רגע ולהעניק תמיכה.

זה עובד באמצעות הכנסת נתונים המדויקים לצרכים שלכם. אם לדוגמא אתם מתמודדים עם קשיים הנובעים מאוטיזם בתפקוד גבוה, הנתונים האלה יתאימו לכם מטפלים שמתמודדים עם מטופלים אוטיסטים רבים ושיש להם הבנה טובה של המצב. כלומר, תוכלו תמיד למצוא מטפלים מותאמים לקשיים הנפשיים שלכם בצורה הטובה ביותר.

נכון, יש עלות שצריך לשלם. זאת לא אפליקציה חינמית, אבל מגיע למומחים לקבל תשלום על הזמן שלהם. זה יכול להיות תחליף נוח מאד למפגשים עם מטפלים בעולם באמיתי, שההתאמה אליהם יכולה להיות נמוכה יותר. האלגוריתם של האפליקציה עוזר לכם למצוא את נותני השירות המתאימים ביותר.

זאת אפליקציה טובה במיוחד עבור אנשים שחיים באזורים מרוחקים, וכך הם יכולים לקבל את הטיפול המתאים במידה ואין כזה בסביבתם. אף אחד לא צריך להרגיש שאין להם עם מי לדבר לגבי ההתמודדות הנפשית שלהם. והאפליקציה הזאת מבטיחה שאף אחד לא יחווה את הכאב לבד.

Apple App Store

Google Play Store

הפכו את ילדיכם לכוח חיובי בעולם

כן, אתם יכולים להפוך את הילדים שלכם לגיבורי התכנות של העתיד. כל מה שהם צריכים זה חינוך מבוסס STEAM שמונגש בצורה נוחה אחת לשבוע במשך שעה. באמצעות לימודים מקוונים , ילדיכם יוכלו ללמוד את עקרונות תכנות האפליקציות ולהפוך למפתחים. אז אם הם שואפים לשנות את העולם (ולהסב להורים שלהם גאווה – יהיה לכם הרבה להשוויץ בו!), יש רק מקום אחד לפנות אליו. עם המדיריכם המומחים, הנעימים והסבלנים שלנו, אנחנו הופכי את לימודי התכנות לחוויה כיפית לילדיכם. כזה שבו הם מתחילים ממש מאפס, ואם הם עוברים את תכנית הקורסים שלנו, יהפכו למתכנתים דגולים.

אז רשמו אותם לאחד מקורסי התכנות של Tekkie Uni ואולי הם יהיו השינוי שהעולם שלנו כל כך צריך.

תגובות

השאר תגובה