עשה זאת בעצמך:
ניסויי ה-STEAM הכי טובים!

אנו סבורים שלמידה מעשית מעודדת את ילדינו ללמוד ומגבירה את רמת הביטחון העצמי ואת העצמאות שלהם. מאמר זה מציע רשימה של ניסויים קלים לביצוע הקשורים ל-STEAM. התחום הטכנולוגי החדש המשלב בין מדעים לאומנות (ראשי תיבות של: Science, Technology, Engineering, Art ו-Mathematics). אלו ניסויים שאתם יכולים לעשות בבית עם הילדים למטרות חינוכיות, ועל הדרך ליהנות ביחד!

תחום ה- STEAM מאפשר להורים ומחנכים לעשות פעילויות יוצאות דופן הכוללות מדע, טכנולוגיה, הנדסה, אומנות ומתמטיקה, כדי לגרום לילדים להבין איך העולם עובד ומה הם יכולים לעשות כדי להפוך אותו למקום טוב יותר.

הניסויים האינטראקטיביים האלה הם לא רק כיפיים כפעילות משפחתית, אלא גם ילמדו את הקטנים שלכם אינסוף מיומנויות של המאה ה-21 שיועילו מאוד לכל מסלול קריירה שיבחרו לעצמם. יצירתיות, חשיבה אסטרטגית, עבודת צוות וחשיבה ביקורתית הן רק חלק מהיכולות שילדיכם יחזקו בעת הלמידה של ניסויי ה-STEAM המהנים האלה.

לכן, החלטנו להביא לכם 3 ניסויי STEAM שיגרמו לכם להתנסות, ליהנות ובעיקר – להתלכלך! אז תלבשו בגדים שתוכלו להתלכלך בהם ותיהנו מהפעילויות האלה עם ילדיכם.

לכלכו את הידיים: פעילויות STEAM מגניבות לילדים ולמבוגרים

בעבר, הראינו לכם סוגים שונים של פעילויות STEAM לעשייה בבית עם הילדים. זוכרים שהראנו לכם כמה פעילויות STEAM מגניבות עם מים? ובכן, עכשיו אנחנו הולכים לשתף אתכם בכמה פעילויות אחרות הקשורות למדע שתוכלו לעשות עם הילדים ולהתלכלך כהוגן.

אלו לא רק כמה פעילויות STEAM מעניינות לילדים,, אלא ניסויים מדעיים שהילדים שלכם יהנו מהם!

מוכנים? קדימה, מתחילים!

1. איך להפוך מים מלוכלכים למים נקיים

כמה פעמים רציתם להפוך מים מלוכלכים לנקיים? ובכן, בניסוי STEAM המגניב הזה אתם וילדיכם תלמדו איך לנקות מים מלוכלכים על ידי שימוש רק בכמה מרכיבים זמינים. תצטרכו חול, אבנים, בקבוק וצמר גפן. קל, לא?

תנו לילדים שלכם ללכלך את הידיים עם הניסוי המגניב והכיפי הזה, והתגובות שלהם יפתיעו אתכם! במהלך הניסוי כדאי להסביר להם את העקרונות המדעיים שעומדים מאחוריו.

מה אתם אומרים?

2. לוכד זיהום אוויר: לעזור בניקיון הכוכב שלנו!

אתם לא צריכים לגור בסנטיאגו דה צ'ילה או במקסיקו סיטי כדי לסבול מזיהום אוויר. זיהום אוויר נמצא בכל מקום! המודל המדעי הפשוט הזה יראה לכם כמה זיהום יש סביבכם ואפילו יסייע לכדור הארץ. מרשים, לא?

אתם תופתעו מהתוצאות, ותעזרו לנקות את כדור הארץ!

3. טריק מדעי של פלפל ומים

זהו ניסוי STEAM מעולה לילדים צעירים. למדו את ילדיכם על חלקיקים ומדע בעזרת פעילות STEAM פשוטה שהם יאהבו. תצטרכו צלחת, מים, פלפל וסבון. אנחנו בטוחים שיש לכם את כל המרכיבים האלה בבית.

4. חשיבות שטיפת הידיים: ללמד את ילדינו על חיידקים

מגיפת הקורונה עדיין כאן, ועלינו לשטוף את ידינו לעתים קרובות! בסרטון הנהדר הזה תמצאו מבחר ניסויים שיעזרו לכם ללמד את ילדיכם על חיידקים ועל החשיבות של שטיפת ידיים.

התקופה שלנו היא תקופה של שינוי טכנולוגי מואץ וניסויי ה-STEAM האלה הופכים ליותר ויותר רלוונטיים. נסו אותם!

הילדים שלכם מוכנים לעתיד? תנו להם את הכלים שהם צריכים!

יש דבר אחד שאנחנו יודעים בוודאות: אנחנו יודעים מעט מאוד על העתיד!

מה שאנחנו כן יודעים זה שהילדים שלנו צריכים לחזק מיומנויות רבות שיעזרו להם להתמודד, להתגבר ולהצליח באתגרים הרבים שהעתיד הלא ידוע הזה יביא. לכן, יכולות כמו חשיבה יצירתית, חשיבה ביקורתית, עבודת צוות ופתרון בעיות – חיוניות כדי להבטיח את הצלחתם העתידית.

בקורסים המקוונים המוצעים על ידי Tekkie Uni, ילדיכם יחזקו כל אחד ואחד מהכישורים האלה, תוך כדי למידה בסביבה לימודית מהנה, כיפית ורחבה. האם אתם מוכנים להיות עדים להצלחתם? תנו להם כבר היום את הכלים שיכינו אותם לעולם המחר!

תגובות

השאר תגובה