אתגרים שהורים מתמודדים איתם כשילדים לומדים אונליין

אלו היו כמה חודשים קשים לכל העולם. לא רק שהתמודדנו עם וירוס לא ידוע שמאיים על האנושות, אלא, גם מאיים על הדרך שבה אנו עובדים, מתקשרים זה עם זה, ואפילו האופן שבו ילדינו לומדים משתנה באופן דרסטי ונע לעבר פרדיגמות חדשות שאנחנו יודעים עליהן מעט מאוד.

היום, אנחנו כאן כדי להראות לכם שאתם לא לבד. אנחנו כאן כדי להוכיח שכמעט כל ההורים, בכל רחבי העולם, נאבקים עם אותם סוגים של בעיות, וכולם מחפשים תשובות מלאות תקווה שיאירו את דרכם ואת האסטרטגיות העתידיות שלהם.

אנחנו רוצים לעבור על האתגרים שהורים מתמודדים איתם כשהילדים שלנו לומדים אונליין. אנחנו לא רוצים להתמקד רק בחוויה שיש לנו ולילדים שלנו במהלך הסגר, אלא למעשה, בלמידה מקוונת לעצמה. למה? מכיוון שאנו מאמינים בה, אנו יודעים את היתרונות המרובים שיכולים להיות לה (אם נעשית בדרך הנכונה), ומשום שיש לנו חשד סביר: למידה מרחוק נמצאת כאן כדי להישאר, ולזמן רב יותר מכפי שציפינו תחילה.

אם כן, בפני איזה סוגים של אתגרים אתם עומדים? אם לא תמצאו אותם במאמר זה, הקפידו להודיע לנו בהערות למטה!

למידה מקוונת: אינסוף אפשרויות

כאשר ילדים משתמשים במכשירים שבדרך כלל הם משתמשים בהם כדי ליהנות, לצורך למידה, דברים גדולים יכולים לקרות. למידה מקוונת מציעה לילדים שלכם את האפשרות לבטא את עצמם בדרכים שהם מעולם לא עשו בעבר, ולחוות למידה ללא עכבות.

למידה מקוונת יכולה להיות התרחיש האולטימטיבי עבור חלק מהילדים, שעשויים להיות קצת יותר ביישנים בכיתה, ולאפשר להם להשתתף יותר, לראות טעויות כחוויות למידה, ולהשיג כמות ניכרת של ביטחון עצמי והערכה עצמית.

Tekkie Uni מעורבים בלמידה מקוונת במשך עשרות שנים, והם גילו נוסחה ייחודית המבטיחה את הצלחת הפורמט. קודם כל, ל- Tekkie Uni יש מדריכים מאומנים היטב אשר מקפידים לעודד את הילדים לממש את הפוטנציאל המרבי שלהם באמצעות תרגילים כיפיים, פעילויות מרתקות, והלך רוח אשר מורים מסורתיים רבים היו רוצים לאמץ לעצמם.

מצד שני, השיעורים והפלטפורמה בנויים מתוך מחשבה על דבר אחד בלבד: חוויית התלמיד והבנה קלה של הכלים הזמינים. ואחרון חביב, סביבה בטוחה שבה ילדים נדחפים לעשות טעויות, כדי ללמוד מהם. זה מבטיח לנו שהתלמידים של Tekkie Uni אכן יזכו בביטחון עצמי כדי לחלוק את הרעיונות שלהם עם העולם, ויהי מה.

למידה מרחוק ועבודה מהבית: תערובת מסובכת

אנחנו יודעים שזה לא קל. פתאום המשרד סגור, ובתי הספר מלמדים באינטרנט. איך אנחנו יכולים להפוך חוויה שיכולה להיות סיוט לחוויה שיכולה ליצור קשר משפחתי עמוק יותר, ובו בזמן, שלכל אחד מבני המשפחה יהיה את המרחב והזמן להתמקד בפעילויות הספציפיות שלו?

יש כמה טיפים שאספנו הן מהחוויות האישיות שלנו, והן ממה שהקהילה שלנו שיתפה איתנו בשבועות האחרונים. חלק מהטריקים האלה אולי נשמעים קצת מובנים מאליהם, אבל אנחנו רוצים לחלוק אותם בכל מקרה. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מתי אנו עוזרים למשפחה שלמה לחיות במצב של סגר בשמחה רבה יותר.

● כמה מהדברים שאתם חייבים לקחת בחשבון הם שצריכה להיות שגרה, בדיוק כמו בתקופה שקמתם כדי ללכת לעבודה ולבית הספר, בהתאמה. קומו מוקדם בבוקר, תאכלו ארוחת בוקר ביחד, התקלחו, ותנו לכל אחד מבני המשפחה ללכת למרחב מיוחד בבית כדי לעשות את מה שהם צריכים לעשות. זה יעזור!

● כבדו את המרחב והזמנים אחד של השני. זהו חלק חיוני של דו-קיום בריא במהלך סגר. אם אתם יודעים שלילד שלכם יש הפסקה בין השעות 11:00-13:00, נסו לתזמן את הזמן הפנוי שלכם לאותו זמן, ואם זה לא אפשרי, הקפידו לקבוע כמה כללי יסוד לגבי אי-הפרעה, וכבוד לשגרה של כולם.

● תתמכו אחד בשני, דברו אחד עם השני, והביעו את הרגשות שלכם. צרו מרחב פתוח למחלוקות שבו הילדים ירגישו בטוחים לשתף איך הם מרגישים עם המצב הנוכחי, איך הם מסתדרים עם למידה מרחוק, ואיזה הצעות יש להם לשפר את הסביבה בבית. הקשבה היא מאוד חשובה. תתחילו להתאמן על זה עכשיו… זו הזדמנות טובה לעשות זאת.

האתגרים העיקריים שהורים מתמודדים איתם כשהילדים לומדים אונליין

ובכן, מהם האתגרים העיקריים שעומדים בפני הורים כשהילדים שלנו לומדים אונליין? איך אנחנו יכולים לפתור אותם? בואו נלך על כמה מהבעיות החוזרות ונשנות ביותר, שאימהות ואבות מתמודדים איתם במצב המסובך הזה, שבהחלט אפשר להפוך למצב נעים.

מרחב למידה

צרו מרחב פיזי ברור ללמידה. אם אפשר, הרשו לעצמכם לא להפוך את כל הבית למגרש משחקים או לכיתה. ודאו שלילדים שלכם יש מקום מוגדר משלהם ללמוד בו, ושיהיה לכם מקום משלכם לעבודה (למקרה שאתם עובדים מרחוק).
כאשר יהיה להם את המרחב הזה ללמידה, יהיה להם קל יותר להרגיש "בבית הספר", כאשר יש להם שיעור. כמו כן, זה יאפשר להם הפרדה בין שעות הלמידה לשעות פנאי.

האם לילדים שלכם יש מרחב למידה מוגדר משלהם כדי שיהיה להם זמן למידה יעיל? גם אם יש לכם בית קטן, זה אפשרי! עם יצירתיות וכוונות טובות, הכל אפשרי!

אינטראקציה חברתית

הילדים שלכם צריכים לתקשר עם חבריהם האישיים וחבריהם לכיתה! הדבר חיוני לפיתוח האינטליגנציה הרגשית, כישורי עבודת-הצוות ויכולות המנהיגות שלהם. אבל איך הם יכולים לשחק ולדבר עם החברים שלהם בזמן שהם לומדים מהבית?

ובכן, ודאו שלילדים שלכם יש סביבת למידה שמקדמת סוג כזה של אינטראקציה. בחירת פלטפורמה שתקל על האינטראקציה הזו, ותהיה חלקה ונגישה יותר תהפוך את חוויית ילדיכם למהנה הרבה יותר.

אבל זה לא רק עוזר לילדים שלכם, זה גם עוזר למורים ולמדריכים שלהם. אם הם יקבלו הנחייה מהאנשים הנכונים, תהליך האינטראקציה החברתית של ילדיכם יהיה חשוב עבורם ויבוא לידי ביטוי באסטרטגיית ההוראה שלהם.

מעורבות בלמידה

עוד שאלה חשובה. איך הילדים שלכם יכולים להיות מעורבים בתהליך הלמידה שלהם תוך כדי למידה מהבית? זה מאוד פשוט: לעשות את זה כיפי! בכמה הזדמנויות בעבר דנו ביתרונות הרבים של למידה בשיטת 'גיימינג' (משחוק), והתעקשנו על העובדה שגם הורים וגם מורים צריכים לשלב אלמנטים של 'גיימינג', כאשר הם מקנים לילדים מיומנות או יכולת חדשה.

רק על ידי כך, ועל ידי הוספת כמה משימות ואתגרים מותאמים אישית לאסטרטגיית ההוראה, הילדים שלכם יהיו מעורבים יותר בתהליך הלמידה. אם אתם רוצים לדעת איך האנשים של Tekkie Uni עושים זאת בדרך מוצלחת מאוד, צרו קשר ונשמח להסביר עוד.

שיעורי בית תוך כדי למידה מרחוק

בעבר במאמר זה, חלקנו איתכם 3 טיפים שיכולים להפוך את דו-הקיום הזה לטוב יותר ונוח יותר לחיות בו. אבל אנחנו רוצים לשים דגש מיוחד על כיבוד המרחב והזמן אחד של השני ועל התמיכה אחד בשני, שיחות אחד עם השני, והבעת הרגשות שלכם. אנו מאמינים מאוד שהוספתם לשגרת הסגר שלכם תועיל לכולכם.

שיעורי תכנות אונליין לילדים

אם כבר עושים אותה, למידה אונליין צריכה להיעשות היטב. זו הסיבה שהצוות של Tekkie Uni צובר ניסיון וכוח כבר עשרות שנים. הכל, כדי להבטיח את חוויית הלמידה המקוונת האולטימטיבית עבור ילדיכם.

במקרה שהילדים שלכם רוצים ליצור אפליקציה משלהם, לעצב משחק בעצמם, או אפילו ללמוד איך להפוך את הרעיונות המטורפים שלהם לתוכן ראוי לשבח ב-YouTube , יש קורס אונליין עבורם.

שיעורי תכנות אלה נערכים בסביבה תומכת, שבה תלמידים יכולים לעשות טעויות, ומעודדים אותם לקיים אינטראקציה הן עם חבריהם לכיתה והן עם המדריכים שלהם. הכל מיועד לכך שכל אחד מהם יגיע לרמות גבוהות יותר של יצירתיות, פתרון בעיות והצלחה.

האם אתם מוכנים לתת לילדים שלכם את הכישורים שהם יצטרכו לעולם המחר? ב- Tekkie Uni, זה אפשרי.

תגובות

השאר תגובה