הקשר בין תכנות להתמדה:
איך הילדים שלנו יכולים לתכנת לאורך זמן, בריכוז ובהתמדה

לכל הורה יש רגעים בלתי נשכחים הקשורים בילדיו. כשהילדים שלכם אומרים אמא או אבא בפעם הראשונה, כשהם טועמים את המאכל הראשון שלהם, כשהם עושים את הצעד הראשון שלהם, וגם כשהם מתעמקים במשימה או במשחק בפעם הראשונה, מתרכזים ומתמידים עד שהם מצליחים.

אין כמו לראות את הילדים הפעוטים שלכם שקועים במשהו שמסקרן אותם. מתרכזים ומנסים שוב ושוב, עד שהם סוף סוף מבינים איך הדברים עובדים. זה רגע יקר ערך לכל הורה ששואף לילדים עצמאים ובטוחים בעצמם.

השאלה היא, האם יש כלים או טכניקות שבעזרתם אתם ההורים יכולים להגביר את רמת ההתמדה של הילדים הקטנים שלכם? מה אנחנו יכולים לעשות, בתור המדריכים שלהם כדי לגרום להם לחוות את הסיפוק שבהשלמת פרויקט? ובכן, בעולם הטכנולוגי שבו אנו חיים ישנן כמה דרכים שבהן אפשר להשיג את המטרה הזו.

אם ברצונכם לפתח בילדיכם את המיומנויות האלה, תופתעו לגלות שתכנות ויצירתיות יכולים לעזור. אנחנו נראה לכם כיצד קורס מקוון לתכנות או להפקת סרטונים יכול לעזור לילדים לחזק מיומנויות כמו התמדה.

אתם רוצים לראות איך ילדיכם לומדים להתמיד ולא לוותר תוך כדי תכנות? בואו נתחיל!

כך נשפר את יכולת ההתמדה של הילדים שלנו באמצעות תכנות!

הארגון האמריקאי "המרכז להדרכת הורים" מגדיר את יכולת ההתמדה של הילד על פי הזמן שהוא יכול להקדיש למשימה מסוימת. הם טוענים ש"חלק מהילדים חרוצים מאוד וממוקדים מאוד במשימות או בפעילויות מסוימות. ילדים כאלה מתקשים לוותר או להתקדם עד שישיגו את מטרתם (…)".

אנו מאמינים מאוד שהתמדה ונחישות קשורים לרמת ההתעניינות של הילדים בנושא הספציפי. ילדים שמתקשים לגלות התמדה, במיוחד כשמדובר בפעילות או במשימה חזרתית, עשויים לאבד עניין בנושא.

מדריכי Tekkie Uni בקורסים אינם מתמקדים רק בידע מעשי. במקום זאת, הגישה החינוכית שלנו מלמדת את הילדים להיות יותר מודעים לעצמם ובכך משפרת את רמת ההתמדה שלהם ביחס לנושא שבו הם עוסקים וביחס למטלות היומיום.

טעויות הן הזדמנות ללמוד

דבר אחד בטוח: טעויות הן לא יותר מאשר חוויית למידה. במהלך הקורס ילדיכם יבינו שכל הטעויות הקטנות או הגדולות שהם עושים בתהליך היצירה הן למעשה חלק חשוב מתהליך הלמידה. כשהם יבינו שהטעויות שעשו הן אלה שמקנות להם ניסיון והבנה טובה יותר של המצב – כל תהליך היצירה יתקדם בצורה חלקה וחינוכית יותר.

ילדיכם יבינו שבזמן שלומדים לתכנת או להפיק סרטונים, לדוגמה, לא הכל עובד כמו שהם תכננו, ולכן עליהם להתמיד ולהתעקש כדי להשיג את המטרה.

תסכול נעלם מהמשוואה כאשר טעויות נתפסות כחוויות למידה. בדרך זו התלמידים הצעירים ילמדו לבטא את עצמם באופן חופשי, תוך כדי למידה, בסביבת לימוד בטוחה, מעודדת ומהנה.

יש אינסוף פתרונות לאותה בעיה

דבר נוסף שבהחלט יכול להגביר את רמת ההתמדה של ילדינו הוא ההבנה המלאה שיש אינסוף פתרונות לאותה בעיה. בדיוק כמו בחיים עצמם, הילדים ילמדו תוך כדי תכנות, שניתן להגיע לפתרון אחד באלף דרכים שונות.

הילדים ילמדו לנסות פתרונות מגוונים ולעתים אף סותרים, בכל פעם שיהיה עליהם לחזק את כישורי פתרון הבעיות שלהם.

העובדה שאפשר לפתור בעיה בדרכים רבות תקנה להם צורת חשיבה חיובית; הם ילמדו לחשוב שאם משהו אחד לא עבד, משהו אחר יעבוד, ושגם אם פתרון אחד עבד טוב, תמיד חייב להיות פתרון נוסף. במקום להתייאש ולהתקבע הם ילמדו לחשוב:"בטוח יש פתרון נוסף, בואו נמצא אותו!".

אנחנו ההורים, מרגישים סיפוק כאשר אנו רואים את ילדינו מתנסים ולומדים בדרכים שונות.

זאת ההזדמנות להפוך את חלומותיהם למציאות

זוכרים שאמרנו שהתעניינות אמיתית של הילדים קשורה ישירות לריכוז ולהתמדה שלהם? כשהילדים שלך יקבלו הזדמנות לתכנת, לבנות וליצור אפליקציה משלהם , הם יעשו הרבה מעבר לכתיבת מספר שורות קוד. תוך כדי היצירה, רעיון שנולד בדמיונם יהפוך למציאות.

הרצון ליצור יגרום לילדיכם להתמיד ולעשות הכול כדי להשיג את מטרתם. זה השיעור החשוב ביותר שילמדו ושילווה אותם בכל היבט בחייהם. הם ילמדו שהכל אפשרי ושהמפתח להגשמת חלומותיהם הוא התמדה.

לפתח משמעת עצמית ולהתמיד. תנו לילדים שלכם לגלות את הדרך!

אתם כבר יודעים מה לעשות. תנו לילדיכם את הכלים להגשמת חלומותיהם. בקורסים המקוונים של Tekkie Uni, ילדיכים יזכו לחוויית למידה בסביבה תומכת ומעודדת.

לילדים תהיה הזדמנות של פעם בחיים: אנחנו נעזור להם להפוך את החלומות הטכנולוגיים הכי פרועים שלהם למציאות.וניתן להם כנפיים לרחף גבוה ולהאמין בעצמם.

בדקו את מגוון הקורסים של Tekkie Uni, רשמו את ילדיכם והתכוננו לתוצאות מפתיעות.

תגובות

השאר תגובה