בריונות רשת: סיפורה של נטלי המפטון

אומנם ילדים רבים מכל רחבי העולם סבלו מבריונות מאז ומתמיד, נראה כי עם חדירת הטכנולוגיה לחיינו ובייחוד עם הופעתן של הרשתות החברתיות, תופעה מגונה זאת טפחה לממדים מדאיגים אף יותר והפכה למסוכנת מתמיד.

להורים של היום אין יכולת לפקח אחר פעילות ילדיהם ברשתות החברתיות, והסימנים לכך שילדים סובלים מאיומים או מהטרדה אינם תמיד גלויים על פני השטח כפי שהיו בעבר. לכן, היום אנחנו גם זקוקים לרמה גבוהה יותר מאי-פעם של כנות ושל פתיחות בתקשורת שלנו עם ילדינו מאי-פעם בעבר.

אנו מודעים מאוד לסכנות שעורבות לילדים שלו הן במציאות והן ברשת האינטרנט, אבל גם אין לנו ספק שאם רק נעניק להם את הכלים הנכונים, הם יוכלו לעשות משהו כדי להתגבר עליהן ולחולל שינוי חיובי בעולם!

מי זאת נטלי המפטון ואיך היא נלחמת בבריונות?

בימינו, נטלי המפטון היא סטודנטית באוניברסיטת סטנפורד, אך בשנותיה כתלמידת תיכון בלוס-אנג'לס, היא נפלה קורבן לבריונות אכזרית. נטלי הוחרמה ואף נאלצה לאכול לבד את ארוחת הצהריים שלה בבית-הספר כי אף אחד לא רצה לשבת אתה באותו שולחן.

מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שקרוב ל-25% מתלמידי ארה"ב נפלו קורבן לבריונות, אך אחוז התלמידים שהודו כי נהגו בבריונות בילדים אחרים מתקרב ל-30%. בהיותה קורבן נוסף של מערכת נוראית זאת, החליטה נטלי המפטון להפשיל שרוולים ולעשות משהו לשינוי מציאות מטרידה זאת. הפתרון שיצרה היה אפליקציית "SitWithUs", אשר כיום משתמשים בה כבר יותר מ-110,000 ילדים ובני-נוער מכל רחבי העולם.

נלחמים בבריונות עם אפליקציית "Sit With Us"

"Sit With Us" היא אפליקציה שפותחה על-ידי נטלי המפטון למאבק בבריונות ולעידוד סובלנות ואדיבות בקרב תלמידי חטיבות ביניים ובתי-ספר תיכוניים ברחבי העולם. המוטו של נטלי המתאר את חזונה הוא: "הצעד הראשון בדרך לחברה סובלנית ומכילה יותר מתחיל בארוחת צהריים".

אפליקציה זאת שנועדה להבטיח שאף ילד לא יישאר לבד בארוחת הצהריים בבית-הספר, מאפשרת למפעילי חדרי האוכל, לחברי סגל ההוראה ולתלמידים להיערך בממשק האפליקציה כדי למנוע התרחשות אירועים כאלה בבתי הספר שלהם. האפליקציה מאפשרת צפייה בפרופילים של משתמשים תוך שמירה על פרטיותם, והכי חשוב: היא מפיגה את חששות הילדים (והוריהם) שהם עלולים לבלות את ארוחת הצהריים שלהם לבד.

אפליקציית "Sit With Us" מקדמת סובלנות ואדיבות גם בכך שהיא מעודדת ילדים לארח בשולחן ארוחת הצהריים שלהם חברים חדשים שאחרת היו נשארים לבד.

איך תכנות יכול לעזור לילדים ליצור עתיד טוב יותר

מה עשתה נטלי המפטון? היא לקחה בעיה שגרמה לה סבל רב ומצאה לה פתרון מעשי, יצירתי ויעיל, העוזר בימים אלה לילדים מכל רחבי העולם להתגבר על אותה הבעיה בחייהם שלהם.

אבל איך היא הצליחה לפתח משהו שבאמת עובד כשעוד הייתה נערה בתיכון? קודם כל, נטלי אזרה מספיק אומץ ללכת ולרכוש את הידע שהיא הייתה זקוקה לו כדי לשנות את המציאות שלה. באיזה ידע מדובר? ידע בתכנות ובפיתוח אפליקציות!

בדומה לנטלי המפטון שיצרה פתרון מעורר השראה לבעיה שהיא ורבים אחרים סבלו ממנה, בכל רגע נתון ילדים רבים בכל רחבי העולם מנצלים את חוש היצירתיות הטבוע בהם לפיתוח פתרונות חדשים ומתקדמים יותר שישנו את העולם לטובה: בין אם הם שוקדים על פתרונות מקוריים לבעיות כלשהן שאנו סובלים מהן ובין אם הם מפתחים דרכים ואמצעים חדשניים המיועדים לעזור לנו בחיי היום-יום.

הילדים שלכם מסוגלים לפתח אפליקציה מכל סוג שהם רוצים!

בין אם הילדים שלכם רוצים לבנות משחקים או לפתח אפליקציות שתעזור להם ללמוד דברים או שתחסוך מכם מטלה כלשהי שהייתם מעדיפים להימנע ממנה – ואפילו אם הם רוצים להירתם למאבק בבריונות, כמו שעשתה נטלי המפטון – הדבר הנחוץ להם יותר מכול הוא היכולת לחשוב על פתרונות ולהפוך את רעיונותיהם למציאות.

בקורסי התכנות המקוונים שלנו, הילדים שלכם ייהנו מסביבה פתוחה ותומכת, אשר בה הם יוכלו לרכוש יכולת זאת ושלל כישורים נוספים. נסו אותנו – הילדים שלכם יודו לכם על כך!

תגובות

השאר תגובה