רחפנים, תכנות וחינוך

בימינו, מספר הדרכים אשר בהן חודרת החדשנות אל כיתות הלימוד של ילדינו הולך וצומח. הילדים של היום זוכים ללמוד בסביבה משעשעת, יעילה ומרתקת הרבה יותר מזאת אשר אנו למדנו בה בזמננו – ואחד מן הכלים האחרונים שנכנסו לארגז כליו של המחנך המודרני הוא הרחפן. קראתם נכון, רחפן!

כיום, אותם הרחפנים המשמשים יוצרי קולנוע להפקת צילומים מרהיבים מן האוויר, או המוטסים באלפיהם מחצרות הבתים על-ידי ילדים שרוצים לחקור את אזור מגוריהם ממעוף הציפור, החלו לחדור גם אל תכניות הלימודים.

אז מה הופך את הרחפן לנכס חינוכי? ומה הקשר בין רחפנים לתכנות? במאמר הבא שפרסמנו לראשונה בבלוג שלנו, אנו חולקים אתכם כמה טיפים וטריקים שיעזרו לכם להבטיח שילדים שלכם יפיקו את מרב התועלת והידע מכלי העזר החינוכי המודרני והמופלא הזה.

לומדים מרחפנים: איך, איפה ומתי

רחפנים יכולים לשרת מגוון רחב של מטרות הן בבית הספר והן מחוצה לו – אשר מקצתן מוצגות ברשימה הבאה.

רחפנים בשירות המדע – ביולוגיה וגיאוגרפיה

רחפנים מאפשרים לילדים שלכם לחקור את אזורי עולמנו השונים ממעוף הציפור, לבחון פרטים ברמה המיקרוסקופית אל מול מאפייני הסביבה ולאמוד את נקודות הדמיון והשוני שביניהם.

במקום להסביר לילדים שלכם איך נוצרים הרים, קחו אותם אל אותם ההרים. הביאו אתכם רחפן והשתמשו בו כדי לחקור את סביבת ההר – וכך יהיה לקטנים שלכם הרבה יותר קל ומעניין ללמוד את הנושא.

הפקת קולנוע וסרטונים בעזרת רחפנים

עוד דבר נהדר שהילדים שלכם יכולים לעשות בעזרת רחפן זה לצלם תמונות וקטעי וידיאו בדיוק כפי שהם מדמיינים אותם. אחת הסיבות שהניעו אותנו בפיתוח הקורס להפקת וידאו ותוכן לרשת היוטיוב הייתה שאיפתנו להעצים ילדים, לאפשר להם להפוך את רעיונותיהם המופרעים ביותר למציאות ולהראות להם שהכול אפשרי!

כיום, הרחפנים מאפשרים לנו להפיק צילומי נוף מרהיבים ולבקר במקומות שהיו מחוץ להישג ידינו (או לפחות מחוץ לשדה ראייתנו) עד כה.

פיזיקה ומתמטיקה: רחפנים במדעים המדויקים

לרחפנים ארבעה מאפיינים ההופכים אותם לנכסים חינוכיים עבורכם או עבור המחנכים של הילדים שלכם: מהירות, משקל, מרחק ושליטה בתנועה.

שילוב תכונות זה הופך את הרחפן לכלי העזר האולטימטיבי ללימוד מעשי של עקרונות המתמטיקה והפיזיקה. מה הטעם להמשיך ולהשתמש בבעיות מילוליות נדושות כמו: "יעל הולכת אל התחנה ושואלת באיזו שעה באה הרכבת" בשיעורי המתמטיקה, כאשר אנו יכולים להציב את יעל הקטנה על הרחפן ולהפוך בעיה מילולית משעממת לפעילות מעשית ומרתקת עם הילדים שלנו.

יש עוד אלפי דוגמאות שונות, אך את מלאכת ניחושן אנו מותירים לכם ולחוש היצירתיות שלכם. אם יש לכם רעיונות, הרגישו חופשיים לפרסם אותם למטה בתגובות.

כישורי המאה ה-21: תכנות ורחפנים

בכוחכם להציב את הילדים שלכם על מספר מסלולים כדי להבטיח שהם ירכשו את כישורי המאה ה-21.  באמצעות רישום הילדים שלכם לאחד מקורסי התכנות שלנו, אתם תעניקו להם הזדמנות יוצאן מן הכלל לפתח  מיומנויות חשיבה ביקורתית, לרכוש כישורי עבודה בצוות, וכמובן – לממש את היצירתיות שלהם.

הרחפנים מספקים לנו דרך נפלאה להוביל את ילידנו בצעדיהם הראשונים אל עבר ההצלחה בעולם החדש, הדיגיטלי והמקושר של ימינו. למעשה, לימודי תכנות אף יאפשרו לילדים שלכם להמציא שימושים חדשים ומגוונים לרחפנים, ומעט רקע בתחום יאפשר להם לעצב רחפנים משלהם וליצור דברים מרהיבים אף יותר מאלה הקיימים היום.

האם אתם מוכנים לחזות בהצלחה של הילדים שלכם? רשמו אותם אל אחד ממגוון קורסי התכנות המקוונים שלנו לילדים ולבני נוער, והציבו אותם על המסלול להצלחה. אנחנו מבטיחים לכם שלא תתחרטו!

תגובות

השאר תגובה