בנות ותכנות: "Girls Who Code" ויוזמות אחרות

מגוון ארגונים, חברות, בתי-ספר וממשלות כבר החלו להשקיע מאמצים ניכרים בעידוד תעסוקת נשים במקצועות המדעיים והטכנולוגיים, ובתכנות בפרט. איננו יכולים להתכחש לעובדה שעודנו חיים בעולם מקוטב, אשר, למרבה הצער, גורם המגדר עדיין ממלא תפקיד חשוב בו כשמדובר באסטרטגיות להגברת ההתעניינות בתחומים אלה בקרב ילדים.

מסיבה זו, ברצוננו להוקיר ולשבח את פעילותם של ארגונים כמו "Girls Who Code" המראים לילדות בכל רחבי העולם שתחום התכנות, כמו גם כל תחום אחר, פתוח בפניהן במידה שווה. ארגונים אלה מבקשים להנחיל לילדות את ההבנה שיכולה להיות להן השפעה עצומה בהפיכת העולם למקום טוב יותר בעזרת טכנולוגיה ותכנות.

לצד עמותות ומלכ"רים רבים אחרים, ארגונים כמו "Women Who Code" ו-"Girl Who Code" משקיעים את מרב מאמציהם בניסיון לעודד נשים וילדות להיכנס לתחום התכנות, ואף פועלים לרתום למאמציהם אלה חברות הייטק מכל רחבי העולם כדי להגשים בפועל את מה שהם מאמינים בו.

הכירו את "Girls Who Code" – ארגון המעודד ילדות צעירות ללמוד תכנות

הארגון "Girls Who Code" נוסד על-ידי רשמה סאוג'אני לפני שבע שנים כמעט, ומאז כבר הספיק לפתח מאות שיטות ואסטרטגיות לשילוב נשים בכל ענף אפשרי במסגרת התחום הרחב של מדעי המחשב.

כיום כבר מונה הארגון קרוב ל-100,000 חברות ומנהל שיתופי פעולה עם חברות מרכזיות בתחום זה כגון מייקרוסופט, גוגל, אמריקה און ליין, אדובי מערכות, איי.בי.אם ועוד. פעילות הארגון מניבה תוצאות נפלאות ונוכחותו ברחבי העולם הולכת וגוברת עם סניפים חדשים במספר רב של מדינות.

אבל מה מטרת העל של הארגון הזה? כששואלים אותם מה שאיפתם המרכזית, תשובתם היא שהם רוצים לסגור את הפער הטכנולוגי שבין המינים ולשנות את תפיסתו הסטריאוטיפית של התכנות כ"מקצוע גברי".

לאחרונה חבר הארגון לחברת Accenture כדי לעבוד יחד על עתיד עולם הטכנולוגיה. כמו כן, הם השיקו אפליקציה בחנות היישומים של אפל העוזרת לבוגרות הארגון להישאר בקשר זו עם זו.

הכירו את רשמה סאוג'אני: מייסדת ומנהיגת "Girls Who Code"

לפני שייסדה את ארגון "Girls Who Code" ב-2012, סיימה סאוג'אני את לימודיה בהרווארד ואף הספיקה לכהן בתפקיד סגנית נציב תלונות הציבור של העיר ניו-יורק.

את הרעיון להקמת הארגון הגתה רשמה כשהתמודדה בבחירות לקונגרס של ארה"ב. במהלך מסע הבחירות שלה, היא הבחינה בכך שמגמות המחשבים בבתי הספר לאורך מסלול הקמפיין כמעט היו כמעט וריקות לחלוטין מבנות. אז היא החליטה להפשיל שרוולים ולעשות משהו בנידון.

מטות את כף המאזניים: מתחילות ללמוד תכנות

אנו בטוחים שהדור החדש הזה שדוגל במעורבות אישית ובשוויון בין המינים, יצמיח מתוכו זן חדש של נשים מנהיגות. אין לנו ספק שבעתיד הקרוב כבר לא נצטרך לעשות מזה עניין, אך כיום עודנו טרודים בהכשרת הקרקע לעתיד נכסף זה.

אנו מזמינים את כולם, בנות ובנים, ללמוד תכנות בסביבות חינוכיות שהמגדר אינו מהווה בהן נושא לדיון פוליטי או חברתי. אנו מזמינים אתכם להעניק לילדיכם הזדמנות ללמוד תכנות מתוך שאיפה להשגת מטרה מהותית יותר מאשר סתם ללמוד איך לכתוב שורת קוד זו או אחרת. אנו מזמינים את ילדיכם לגלות את המקומות שבהם התכנות ישרת אותם כנכס, יספקו להם מרחב בטוח להתנסויות ויעניקו להם הזדמנות להוציא את רעיונותיהם אל הפועל.

מתוך אמונה שכל אחד יכול ללמוד תכנות, אנו גם משוכנעים לחלוטין שכל אחד יכול להוביל יוזמות עתידיות ומפוארות שיהפכו ענף זה לשוויוני, מכיל ונגיש לכולם.

עשו את הצעד הראשון והעניקו לילדיכם (ובייחוד לילדותיכם) את הכלים הנחוצים להם כדי להוביל יוזמות מסוג זה. אנו מבטיחים שתוצאות יהיו עוצרות נשימה.

תגובות

השאר תגובה