3 פרויקטים מדהימים שאפשר ליצור במייקרספייס

פוסט זה יעניק לכם ולילדים שלכם השראה ליצור יחד! במאמר זה נלמד מהו המייקרספייס, ונגלה למה חשוב כל-כך שהילדים שלכם יתנסו בו ושגם אתם תעשו פרויקט אחד מן הסוג היצירתי והמרתק הזה יחד איתם.

מייקרספייס הוא מקום אולטימטיבי ללמידה שיתופית מעשית, המספק לילדים שלכם את הכלים הנחוצים להם כדי לדמיין עתיד טוב יותר ולבנות אותו בפועל. אז מה הוא מייקרספייס, ועד כמה קל להכין אחד בבית? בואו נתחיל!

מהו "מייקרספייס"?

על-פי האתר Makerspaces.com – מייקרספייס הוא מרחב עבודה שיתופי המצוי בבית-ספר, בספריה או במבנה ציבורי או פרטי כלשהו, והמיועד ליצירה, ללמידה, למחקר ולשיתוף בעזרת כלים טכנולוגיים מתקדמים או כלי יצירה פשוטים. מרחבים אלה פתוחים בפני ילדים, מבוגרים ויזמים, ולעתים קרובות מכילים מגוון של אמצעים טכנולוגיים המשמשים ליצירה, כמו מדפסות תלת-ממד, מכונות חיתוך בלייזר ואפילו מכונות תפירה. אך לא כל מייקרספייס חייב להיות מצויד בכל האמצעים הטכנולוגיים האלה או אפילו באחד מהם. אם יש לכם בבית ארגז קרטון, ערכת לגו וכלי יצירה בסיסיים – אתם מסודרים".

במילים אחרות, מייקרספייס הוא מרחב בנוי המעוצב והמיועד אך ורק לצורכי למידה מעשית ופיתוח יצירתי. במוקדם או במאוחר, כל מי שמשתתף במייקרספייס יוצר מוצר – בין אם פיזי או דיגיטלי – אבל מוצר לכל דבר ועניין.

מה יוכלו הילדים שלכם ללמוד במייקרספייס?

השתתפות במייקרספייס תדרוש מהילדים שלכם לעשות כמה דברים שיעזרו להם לרכוש את כישורי המאה ה-21. שני הכישורים הנחוצים ביותר הם עבודת צוות ויצירתיות – אך תהליך היצירה יהיה כרוך גם בהרבה חשיבה ביקורתית ואנליטית.

וכל היופי הוא שאתם יכולים להכין מרחבים כאלה אצלכם בבית! ודאו שיש לכם מספיק חומרי גלם להתחלה כדי לאפשר לילדים שלכם לחקור סוגי מרחבים שונים, ואז החליטו יחד איזה סוג של מייקרספייס אתם רוצים לבנות.

לא חייבים לסיים הכול בבת-אחת. אתם יכולים לבנות את המייקרספייס שלכם לאט ובהדרגה – ויש גם כמה כלים שתוכלו להיעזר בהם לאורך תהליך הלמידה. אז אל תדאגו, אתם לא לבד!

3 פרויקטים מדהימים שתוכלו לעשות עם הילדים שלכם במייקרספייס

עכשיו אנחנו רוצים להראות לכם כמה מן הפרויקטים הפשוטים שתוכלו לעשות בבית עם הילדים שלכם. מטרתם של פרויקטים אלה היא להדליק את נורת ההשראה בלבם של הילדים שלכם, ולהעניק להם את היכולת לקחת כל פרויקט שהם ירצו ולבצע אותו בפועל!

צפו בשלושת הפרויקטים המדהימים הבאים והתכוננו למראה ההתרגשות שבעיניהם המופתעות של הילדים שלכם.

יצירת מעגל חשמלי על-גבי דף-נייר

בסרטון קצר זה תוכלו לצפות בהנחיות המדויקות להכנת מעגל חשמלי על-גבי דף-נייר עם הילדים שלכם. זאת דוגמה מצוינת לפרויקט ראשון שתוכלו לעשות במייקרספייס החדש שלכם. מוכנים לצפות? לחצו על פליי!

צופים בסרט? הכינו פופקורן בפחית שתייה ריקה!

מתכננים לצפות בסרט עם כל המשפחה הסופ"ש? התחילו קצת יותר מוקדם והכינו את הפופקורן שלכם בפחית ממוחזרת. שמעתם נכון! עכשיו הילדים שלכם יכולים להפוך פחיות ריקות למכונות פופקורן ניידות!

הקרינו את הסרטים של הילדים שלכם על הקיר בעזרת קופסת נעליים!

הילדים שלכם הפיקו סרט קצר ומרתק בקורס היוטיוברים שלנו? נפלא! אז עכשיו זה הזמן לשתף אותו עם כל המשפחה. קחו את הפרויקט שלהם צעד אחד קדימה והכינו מקרן-סרטים מקופסת נעליים ריקה! לא יודעים איפה להתחיל? צפו בסרטון ההדרכה הבא!

העניקו לילדים שלכם את הכלים הנכונים להצלחה בעולם המחר

בעתיד, הילדים שלנו יצטרכו להתמודד עם אתגרים אשר היום עוד איננו מודעים אליהם. העולם משתנה, ואתו משתנים גם הכישורים הנדרשים כדי להצליח בשוק התעסוקה. בין אם הילדים שלכם ירצו להיות עצמאיים ולהוביל יישום רעיונות משל עצמם, ובין אם הם יעדיפו לעזור לאנשים אחרים לעשות את זה – הם יהיו חייבים לדעת הרבה יותר משאנחנו נדרשנו בזמננו.

ידיעת התכנות תלווה את הילדים שלכם לאורך כל תהליך הלמידה שלהם ותבטיח שהם ירכשו את סט הכלים הנחוץ להצלחה במאה ה-21. לימודי תכנות יעניקו לילדים שלכם מגוון של כלים שיעזרו להם לפתח כישורי חשיבה ביקורתית ויצירתית, עבודה בצוות, חשיבה אנליטית ועוד.

רשמו את הילדים שלכם לאחד הקורסים המקוונים שלנו ללימודי תכנות מעשי. סביבת הלמידה הפתוחה והתומכת, והמדריכים המיומנים שלנו, יבטיחו שהילדים שלכם לא רק ילמדו אלא אף יגלו דברים נוספים על עצמם לאורך תהליך הלמידה. רוצים לנסות? רשמו את הילדים שלכם לאחד מקורסי התכנות שלנו עוד היום, והכינו את עצמכם לתוצאות המפתיעות שהם ישיגו מחר!

תגובות

השאר תגובה