נא להכיר: אנה-מריה פאון מורה ב- Tekkie Uni

כשהיא גדלה כילדה ברומניה מולדתה, אנה-מריה ידעה מוקדם בחייה, שהיא רוצה להיות מורה. זה התחיל בגלל מורה אהובה משלה.

"אהבתי את המורה שלי בבית הספר היסודי, ורציתי להיות כמוה," אמרה. "מעולם לא שיניתי את דעתי."

היא הגשימה את חלומה בינואר 2012, כאשר החלה ללמד. מאז, היא לימדה בכיתות רגילות בצרפת, וכמו כן גם אונליין, בהעברת שיעורי מתמטיקה באינטרנט, לפני קבלתה למשרה ב-Tekkie Uni, המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית ב-2019.

כיצד הגיעה מורה בעלת כישורים טכנולוגיים ל- Tekkie Uni

אנה-מריה לימדה מתמטיקה ומדעי המחשב במשך כל הקריירה שלה. בתיכון היא למדה תכנות, התמחתה בשפות התכנות Turbo Pascal ו- C++ , ומאוחר יותר היא רכשה תואר שני במתמטיקה ובמדעי המחשב, ולמדה ברומניה ובצרפת, שם היא מתגוררת ומלמדת.

בצרפת, אנה-מריה עבדה בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים – זו לא תמיד הייתה ההתאמה הטובה ביותר עבורה, מכיוון שלעתים היה עליה להתמודד עם בעיות כמו תוקפנות מילולית ופיזית מתלמידי חטיבות הביניים. הוראה אונליין אפשרה לה להתרחק מהאתגר הזה, ובמקום זאת, להתרכז בקשיים האקדמיים של תלמידיה. היא החלה ללמד אונליין ב-2017 והגיעה ל-Tekkie Uni, המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, לאחר שנתיים.

היא גילתה את Tekkie Uni במקרה כאשר היא חיפשה עבודה ב-Google, בחג המולד של שנת 2018.

"זה היה כמו מתנה מסנטה קלאוס," היא אמרה. היא התחילה ללמד את השיעור הראשון שלה בחודש מאי, ומאז שוב לא הביטה לאחור.

"הוראה אונליין היא יותר מתגמלת, והיא מאפשרת לך חופש," היא אמרה. "במיוחד החופש לחיות בכל מקום שתבחר ולהיות נווד דיגיטלי."

איך החיים מתנהלים בכיתה הדיגיטלית?

אנה-מריה אוהבת את האינטראקציה עם התלמידים שלה בכיתה הווירטואלית. היא אומרת שהעבודה עם התלמידים שלה שומרת אותה צעירה.

"כמורים, אנו מנגישים את עצמנו לדור הצעיר. הודות לכך, אנו נשארים צעירים והרעיונות שלנו תמיד "מתעדכנים" על-ידי נקודות מבט צעירות יותר," היא אמרה. "כמו כן, כמורה, אני מרגישה שהמוח שלי תמיד פעיל ושבתוך תוכי אני לעולם לא אזדקן".

מצידה, היא עושה את המיטב כדי לעודד את תלמידיה למצות את היכולות שלהם, גם כשהם נתקלים באתגרים שנראים קשים במהלך הפרויקטים שלהם.

"אני מעודדת אותם להתנסות בדברים חדשים ולעולם לא לוותר," אמרה.

אנה-מריה גילתה שהיא הרבה יותר עסוקה בהוראה אונליין במהלך מגפת הקורונה – יותר ילדים מהרגיל השתתפו בשיעורים אונליין. אמנם, למרות שהמגפה מפחידה, היא רואה בה צד חיובי: המגפה שינתה את דעתם של אנשים בקשר ללימודים אונליין.

"נראה שאנשים פתוחים יותר לנסות את סוג הלמידה הזה," היא אמרה.

תגובות

השאר תגובה