מה מתבשל?
קורס פייתון הראשון של טקי יוני

בנובמבר הקרוב, קבוצה של תלמידים תיקח חלק בתוכנית פיילוט מיוחדת: קורס פייתון ראשון בטקי יוני.

התוכנית פותחה על ידי ישראל איבגי, המנהל הפדגוגי של טקי יוני, ובמסגרתה התלמידים ילמדו את היסודות של פייתון.

מה זה פייתון?

פייתון היא שפת תכנות. ליתר דיוק, מדובר בשפת תכנות דינמית ועילית לשימוש כללי. זה פחות או יותר אומר שפייתון נותנת למחשב פקודות ישירות, היא משתמשת בשפה ניטרלית והיא מאוד מגוונת.

פייתון פופולרית מכיוון שהשימוש בה הוא מאוד רחב; מפתחים משתמשים בה לכל דבר, החל מפיתוח אפליקציות ועד בינה מלאכותית ומדע מבוסס נתונים. יש לה גם שימושים מעשיים יותר. למשל, אוטומציה של פונקציות שמושלמות לרוב באופן ידני; נעשה בכך שימוש בתחום הכלכלה כדי לסייע לאוטומציה של פונקציות גליון אלקטרוני.

מכיוון שהיא כל כך מגוונת, משתמשים בפייתון במגוון רחב של תעשיות, מטכנולוגיה ועד תחומים לא טכנולוגיים כלל. בזכות סגנון התכנות הנקי והקל לקריאה שלה, פייתון נלמדת לרוב באוניברסיטאות.

איך הפיילוט יעבוד?

במסגרת התכנית הילדים ילמדו את יסודות שפת פייתון.

הילדים בפיילוט ילמדו פייתון בסביבת פיתוח של Pycharm וישתמשו בספריית ממשק משתמש כדי להוסיף גרפיקה ליצירות שלהם. הם ילמדו גם כישורי תכנות חשובים הכוללים ניפוי באגים, דוקומנטציה ויעילות בכתיבת קוד.

"במהלך התוכנית אנחנו נשלב דיון עם שאלות כדי לשפר את המחשבה החישובית והלוגית של הילדים," אומר איבגי. אחת המטרות של התוכנית היא לעזור לתלמידים להפרד מדרכי חשיבה ישנות, ולהשתמש בפייתון כדי למצוא פתרונות ופרויקטים חדשים שהם מעשיים וחדשניים כאחד.

מי יכול ללמוד פייתון?

כל אחד יכול ללמוד פייתון; מכיוון שזו שפה קלה לשימוש ולקריאה, היא מאפשרת לילדים ללמוד מידע מורכב בצורה פשוטה יחסית.

הקורס הנוכחי, לעומת זאת, מיועד לילדים שברשותם ניסיון קודם בתכנות. כדי לערוך הרצה ראשונית, טקי יוני בחרה 22 ילדים שהשתתפו בשיעורי תכנות בעבר; חלקם סיימו את השנה השניה והשלישית שלהם איתנו, וחלקם בוגרי התכניות שלנו. לכל 22 הילדים הוצעו מלגות.

"התוכנית חדשה, ורצינו שהילדים יחוו אותה מבלי לחשוב על המחיר," אומר איבגי.

לאחר הפיילוט, הקורס יהיה פתוח לכל ילד עם ידע בסיסי בתכנות, אם כי בסופו של דבר איבגי היה רוצה להציע את פייתון לילדים ללא ניסיון קודם בתכנות.

"בעתיד אני מתכנן ליצור מספר סדנאות שיאפשרו לילדים ללא ידע קודם ללמוד בתוכנית שלנו," הוא אמר.

תגובות

השאר תגובה