סקראץ': מה הופך אותה לפלטפורמה המתאימה ביותר לרכישת יסודות התכנות?

סקראץ' היא שפת תכנות חזותית המיועדת בעיקר לשימושם של ילדים בכל רחבי העולם. שפה חזותית זו מבוססת על בלוקים ומאפשרת למשתמשים ליצור פרויקטים, לבנות משחקים, אפליקציות ועוד דברים רבים אחרים ברשת.

אחת מן העובדות המעניינות ביותר בנוגע לסקראץ' היא מעורבות הקהילה. כאשר משתמש כלשהו מסיים פרויקט או בכל עת אחרת, הוא יכול לשתף חברים אחרים בקהילה ביצירות שלו ולדון אתם ביצירות אלה. זוכרים שדיברנו על חשיבותה של עבודת הצוות כשמדובר בתכנות?

אז בניית קהילה והשקת יוזמות כמו סקראץ' שמות דגש רב על היבט זה – דבר המאפשר לילדים שלנו לפתח מיומנויות ויכולות על-ידי למידת תכנות.

MIT וחברים נוספים עובדים ביחד כדי לאפשר לילדים רבים יותר ללמוד תכנות

סקראץ' פותחה על-ידי קבוצת Lifelong Kindergarten ממעבדת התקשורת של MIT, בשותפות עם חברת Playful Invention Company ארגונים אלה, לצד פאולה בונטה ובריאן סילברמן, פיתחו את הגרסה הראשונה של סקראץ' בראשית שנות ה-2000. גרסה זו הייתה מיועדת למחשבים שולחניים בלבד.

מראשית דרכה של סקראץ', מטרתה הייתה לעזור לילדים ללמוד תכנות. למעשה, השתלבה מטרה זו עם תפיסתם ושאיפתם של כמה מן הכוכבים הגדולים בעולם התכנות כמו סימור פאפרט והאדי פרטובי.

היתרונות שבלמידה בעזרת שפת תכנות חזותית ובמסגרת של קהילת מתכנתים

כולנו יודעים שלימודי תכנות יפתחו בפני הילדים שלנו את הדלת להצלחה בעתיד. כולנו יודעים שאם הם לא ילמדו לתכנת היום, יהיה להם יותר ויותר קשה להצטרף לכוח העבודה של המחר.

לכן, יוזמות כמו סקראץ' – בעלות ממשקי משתמש ססגוניים וידידותיים שנועדו במיוחד לילדים – מעניקות לילדים שלנו אמצעי נפלא להתחיל בפיתוח כישורים חשובים כמו חשיבה חישובית, לוגיקה אלגוריתמית, פתרון בעיות וחשיבה יצירתית.

והתועלות אינן מסתכמות באלה. יש עוד הרבה מה להוסיף. על-ידי השתתפות בקהילה של יוצרים, הילדים שלנו יזכו לקבל את כל המשוב שהם זקוקים לו כדי להתפתח. הם יזכו להקשיב ליוצרים אחרים שיתכן והתמודדו עם סוגיות דומות בעבר, ולעבוד קשה על מיומנות חיונית נוספת למאה ה-21: עבודת צוות.

עבדו עם בלוקים כדי להפתיע את העולם!

אתם תופתעו לגלות כמה קל זה לתכנת בעזרת הבלוקים של סקראץ'. הודות לממשק משתמש ידידותי ביותר וצבעים ססגוניים, המפתחים של סקראץ' בנו פלטפורמה אידאלית להתחיל בעזרתה את תהליך למידת התכנות.

סקראץ' הופכת את המעבר לשפות תכנות כמו Java, C, או אפילו Pyhon בשלב הבא לטבעי הרבה יותר עבור התלמידים הקטנים והחביבים שלנו.

אנו מוכרחים לציין שילדים (וכל אדם אחר שמשתמש בסקראץ') יכולים ליצור פרויקטים מהממים בעזרת הקהילה. סקראץ' תניב בקלות השפעות עוצרות נשימה אפילו אצל הסבים והסבתות הטכנופוביים שלנו – וכל זה בעזרת יצירות מופלאות שהילדים שלנו מסוגלים להכין בעזרת צירופם של לא יותר מכמה בלוקים צבעוניים בסקראץ'.

עכשיו זה הזמן. הילדים שלנו יכולים לשנות את העולם: תנו להם את ההזדמנות לעשות את זה בעזרת תכנות!

אנו משלבים רבים מן האלמנטים המופלאים שיצרו MIT ו-Playful Invention Company כאשר הם פיתחו לראשונה את סקראץ' בתחילת שנות ה-2000. כמונו, חברות רבות שאבו את השראתן מגישה מהפכנית לזו ללימודי התכנות: חברות רבות כמו  Snap, Tynker, CoderZ ואפילו גוגל, החלו להשתמש בשפות תכנות חזותיות מסוג זה כדי לעודד ילדים רבים יותר ללמוד תכנות.

אנו מזמינים גם אתכם להצטרף למהפכה הססגונית! בפני הילדים שלנו עומדת הזדמנות יוצאת מן הכלל להנהיג את עולם המחר – והתנאי למימושה הוא שניתן להם את הכלים הנחוצים לכך עוד היום.

רשמו אותם לאחד משיעורי התכנות המקוונים שלנו והתכוננו להיות מופתעים מן היצירות המופלאות שלהם.

תגובות

השאר תגובה