קורס תכנות סקראץ' יוצא לדרך

לימוד תכנות לילדים עלול להישמע כמשימה מסובכת, אבל מה אם ילדים יכלו ללמוד תכנות בסביבה מהנה ותומכת, ולהשתמש בכלים שמפתחים את הדמיון ומפשטים מושגים מורכבים? עם סקראץ' הם יכולים.

בספטמבר הקרוב, נשיק קורס אונליין לתכנות באמצעות סקראץ' לגילאי 8 ו 9 המעוניינים ללמוד כיצד לתכנת.

לא נדרש שום ידע מוקדם בתכנות. הקורס מותאם למתחילים, ומטרתו ללמד כישורי תכנות באמצעות סקראץ', שהיא שפת תכנות ויזואלית שפותחה עבור ילדים.

מה זה סקראץ'?

סקראץ' היא שפת תכנות מבוססת בלוקים שעוצבה במיוחד לילדים ופותחה ע"י מיטשל רזניק ו- Lifelong Kindergarten Group  במעבדת המדיה של המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT).

במקום ללמד מתכנתים צעירים רעיונות מתמטיים מורכבים, סקראץ' מלמדת תכנות בצורה כיפית וקלילה. זו שפה דמעודדת ילדים להשתמש בקטעי קוד מובנים על מנת ליצור פרוייקטים משלהם. הם עושים זאת באמצעות גרירה ו"זריקה" של קטעי קוד מובנים בסביבת העבודה; הם חותכים ועורכים את הקטעים עד שהם הופכים ליצירות חדשות משלהם. סקראץ' משתמשת גם באנימציה כדי לדבר בשפת הילדים ולהסביר להם מושגים בתכנות.

מושגי התכנות הנלמדים בסקראץ' הם רצפים, לולאות התניות ועוד.

ד"ר אורן צוקרמן, יועץ אקדמי בכיר בטקי יוני, היה חלק מהקבוצה שפיתחה את סקראץ', בזמן שהשלים את התואר השני ואת הדוקטורט שלו  ב- MIT. הוא גם נתן לה את שמה, המבוסס על האופן שבו תקליטנים "שורטים" תקליטים כשהם יוצרים מיקסים של מוזיקה.

לפי צוקרמן, חשוב שכל ילד ילמד לתכנת, בגלל שזה תורם לפיתוח תבניות חשיבה חדשות, שיעזרו להם להבין את הטכנולוגיה הדיגיטלית שהם צורכים באופן יומיומי.

"תכנות מפתח תבניות חשיבה חדשות שמאפשרות לילדים להבין את העולם הדיגיטלי שמסביבם", אומר צוקרמן.

איך זה עובד?

אנחנו מאמינים שילדים לומדים בצורה הטובה ביותר בקבוצות קטנות שמונחות על ידי מורים מוכשרים. הקורסים מועברים בקבוצות קטנות ובאופן סינכרוני – כלומר הילדים לומדים אונליין אבל משתתפים בזמן אמת. ילדים לומדים ליצור קליפים, משחקים וסיפורים יחד עם חבריהם לכיתה.

בסוף הקורס הם ייצאו עם ידע בסיסי בתכנות, וידעו כיצד למקם מחדש קטעי קוד לתוך יצירותיהם. הם יבינו את ההגיון הפנימי של שפת התכנות ויסיימו את הקורס כיוצרים, ולא רק כצרכנים של טכנולוגיה.

הקורסים יוצאים לדרך בין ה8- וה12- לספטמבר. השיעורים יתקיימו פעמיים בשבוע למשך 9 חודשים.

תגובות

השאר תגובה