איך Tekkie Uni מסייעת לילדה בת 11 מערב הסעודית ללמוד תכנות

פאטימה אלסלמן, בת 11, גרה עם הוריה ואחותה הקטנה באל-אחסאע, המחוז הגדול ביותר באזור מזרח סעודיה. אביה הוא נפח, ואמא שלה היא אחות סיעודית, אבל פאטימה למדה על שיעורי התכנות של Tekkie Uni, המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, מדודתה, מייסה אדנן, מורה שלעתים קרובות הייתה הבייביסיטר שלה.

" פאטימה מבלה את רוב הזמן בביתי, במיוחד כאשר שני הוריה בעבודה," אמרה מייסה. "ראיתי פרסומת לקורסי אנגלית לילדים של Langaroo, ושוחחתי עם פאטימה על כך."

אבל פאטימה לא רצתה ללמוד עוד שיעורים באנגלית כי היא כבר לומדת אנגלית בבית הספר. היא גילתה הרבה יותר עניין בלעשות משהו יצירתי. היא כבר השתתפה בעבר באירוע אונליין בשם "שעת הקוד" שהכיר לה את נושא התכנות, והיא רצתה לנסות עוד.

"כמו אבא שלי, שמעצב עבודות משלו, אני רוצה לעצב תוכנות מחשב," היא סיפרה לדודה שלה.

מייסה הזדהתה עם ההתעניינות של האחיינית שלה. עוד לפני שהיא הייתה מורה, מייסה רכשה תואר בתכנות מחשבים. לכן, היא הוסיפה לחקור וביררה על הקורסים לפיתוח אפליקציות של Tekkie Uni. זה נדמה היה כדרך טובה בשביל פאטימה להתחיל בלימודי תכנות.

איך מרגישה ילדה שלומדת תכנות בשיעור האונליין הראשון שלה?

Tekkie Uni היה הקורס אונליין הראשון של פאטימה, ולהתרגל לזה היה קשה בהתחלה, אומרת דודתה. בהתחלה, מייסה לא חשבה שפאטימה תרצה להישאר בקורס.

"בהתחלה היא פחדה והסתייגה מהתוכנית," אמרה מייסה. "היא רק רצתה לשחק ולא רצתה לעבוד. אבל אחרי שהיא התנסתה בזה, היא רצתה לעשות יותר ולעבוד על הפרויקטים, והמורה שלה גם עודדה אותה."

דבר נוסף שסייע לפאטימה היה לעבוד עם Scratch, שפת תכנות חזותית מבוססת עצמים המיועדת לילדים. לא רק ש- Scratch קלה לשימוש עבור ילדים – הם יכולים להזיז בלוקים של קוד כדי ליצור תוכנות משלהם – הקמע של Scratch הוא חתול, ופאטימה אוהבת מאוד חתולים.

"כך נוצרה הסקרנות וההתלהבות שלה לשפת התכנות," אמרה מייסה וצחקה. "הכל התחיל בגלל חתול!"

לאחר שפאטימה הרגישה יותר בנוח בקורס, היא רכשה ניסיון רב. התוכנית אתגרה אותה ומייסה הבחינה שהיא לומדת מהטעויות שלה.

"תמיד עודדתי אותה, במיוחד ברגעים האלה שהיא הרגישה מתוסכלת," אמרה. "לפעמים הילדים רוצים להגשים את החלומות שלהם בדרך הקלה ביותר, אבל תפקיד המשפחה במצב זה הוא ללמד אותם לעשות את זה בדרך הקשה".

לאחר שפאטימה נהייתה מחויבת, היא החלה לבלות הרבה זמן בביצוע הפרויקטים שלה, מטפחת אותם כאילו היו תינוקות או בובות, אומרת דודתה, היא תמיד חשבה על הפרויקט הבא והקשר שלו לשאיפות העתידיות שלה. פרויקט אחד שהיא עבדה עליו היה 'הלו קיטי' (Hello Kitty) משחק שהיא רצתה לעצב עבור אחותה בת ה-4.

"היא רק ישבה וחשבה כל היום איך להפתיע את אחותה הקטנה עם פרויקט מתוק משלה," אמרה מייסה.

איך Tekkie Uni מסייעת לילדים מעבר לשיעורים?

מייסה התבוננה באחיינית שלה הופכת לילדה חזקה ובטוחה יותר ככל שהיא למדה תכנות עם Tekkie Uni, המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית. לדוגמה, היא משתפת את החברים והמורים בבית הספר בפרויקטים שלה, ומקבלת הרבה תמיכה.

"ברגע שהמורים שלה גילו שהיא למדה תכנות ב-Tekkie Uni, הם רצו להפיק תועלת מכישורי התכנות שלה, ולהעביר את הניסיון שלה לחבריה לכיתה, במיוחד מאחר שקורסי התכנות אינם מוכרים בבית הספר הממלכתי שלה," אמרה מייסה. " היא ממש נהייתה מורה קטנה!"

חבריה של פאטימה נרגשים לראות את עבודתה; הם שואלים אותה על המשחקים שהיא עובדת עליהם ומבקשים להסתכל בטלפון שלה ולראות את הפרויקטים שעליהם היא עובדת.

"תחום הלימוד הזה חדש עבור הילדים, ובאזור שלנו, הילדים וההורים עדיין לא מכירים אותו", אמרה מייסה.

פאטימה השתתפה בשני קורסים ב- Tekkie Uni, המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, והיא למדה הרבה מעבר לתכנות בלבד. היא הכירה ילדים ממחוזות אחרים, למדה על אזורי זמן שונים, ורכשה חברים חדשים בעלי דרכי חשיבה שונות. היא למדה איך לפתור בעיות, לא לוותר בקלות, ושיפרה את האנגלית שלה.

Tekkie Uni, המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, שינה גם את הגישה שלה ללמידה, אמרה דודתה.

"בקורסי התכנות שלכם היא מרגישה את ההבדל ונהיית מודעת לכך שלמידה יכולה גם להיות כיפית, בניגוד לבתי ספר מסורתיים שבהם שיעורי הבית הם חובה, ותלמידים לומדים רק לצורך ציונים," היא אמרה.

תגובות

השאר תגובה