5 דברים שהילדים שלכם יכולים ליצור
באמצעות תכנות

אי אפשר להתכחש לכך שהתכנות נמצא בכל מקום. בימינו כבר הפך התכנות לחלק מרכזי בכל תכניות הלימודים הנהוגות ברחבי העולם, דבר המאפשר לילדים לקחת רעיונות ולהפוך אותם למציאות.

חוץ מהעניין שלכם בכישורים הרבים (כמו עבודה בצוות וחשיבה ביקורתית) אשר הילדים שלכם יכולים להרוויח מלימודי התכנות, סביר להניח שעכשיו עולות בראשכם עוד מספר שאלות – ואנחנו נשמח לענות לכם עליהן. לימודי תכנות יאפשרו לילדים לקחת את היצירתיות שלהם לרמה אחרת ואנו נעניק להם כלים לפתח את הרעיונות שלהם למוצרים ממשיים, מרשימים ופופולאריים.

מה יכולים הילדים שלי לעשות בעזרת תכנות?

מה יכולים הילדים שלכם ליצור באמצעות תכנות והיכן הם יכולים ליישם את כל הידע החשוב שנעניק להם? התרווחו בכיסא וראו את 5 הדוגמאות הבאות:

לפתח אפליקציות בקלות ובכיף

לפתח אפליקציה זה לא כל כך מורכב כמו שזה נשמע. בימינו, כל אחד יכול ללמוד איך לעשות את זה. ילדים מוכשרים ויצירתיים מכל רחבי העולם מפתחים אפליקציות יוצאות דופן המבוססות על הרעיונות האישיים שלהם.

רבות מן האפליקציות המשפיעות והשימושיות בעולם כיום הן פרי מוחם של ילדים. במאמר זה שפרסמנו לפני חודשים אחדים, הזכרנו מספר ילדים שיצרו אפליקציות מופלאות כי הם רצו לשנות את העולם.

אפליקציות למאבק בבריונות, אפליקציות ליצירת עולם ידידותי יותר לבעלי מוגבלויות ואף אפליקציות של אתגרי חשיבה – הן רק כמה מן הדוגמאות. העניקו לילדים שלכם את הכלים הנכונים והתכוננו להפתעה המצפה לכם כשתראו מה הם יהיו מסוגלים לעשות איתם.

לבנות רשתות חברתיות

כדי להקים את פייסבוק, מארק צוקרברג היה זקוק ליותר מהרעיון הגרנדיוזי שלו לקשר את העולם. כדי להפוך שאיפה זו למציאות, הוא היה זקוק לתכנות.

כיום יש הרבה פלטפורמות לניהול תקשורת המשמשות גם אותנו וגם את ילדינו. יום ביומו, מרחבים אלה של תקשורת חברתית הופכים לאינטואיטיביים יותר ולמלאכותיים פחות, וכל זאת הודות לאלגוריתמים המאפשרים להם להכיר אותנו טוב יותר.

לאחר שהילדים שלכם יצטרפו אל אחת התכניות המקוונות שלנו, יתכן שתתקשו להאמין כמה יצירתיות וחדשנות הם יגלו. ילדים שנולדו אל תוך העולם הדיגיטלי, נולדו מוכנים לקחת אותו בידיהם ולהפוך אותו לאינטואיטיבי, ידידותי למשתמש ומקושר עוד יותר. אחת מן התכניות המקוונות שלנו יכולה לעזור להם לעשות את זה בדיוק.

תנו להם להקים מרחב פרטי משלהם ללייקים, לתגובות, לשיתופים או לכל דבר אחר שהם ימציאו. עכשיו אתם יכולים להעניק לילדים שלכם את הכנפיים הנחוצות להם כדי לנסוק לגבהים חדשים.

להלחין שירים

תכנות ומוזיקה? בהחלט! זה שנים ארוכות שאנו שומעים על קווי הדמיון הרבים שבין מוזיקה לתכנות. מחקרים נוירולוגיים מוכיחים שמוזיקה עוזרת בפיתוח כישורי השפה, התפיסה ועיבוד המידע, האוריינות, המתמטיקה ועוד.

כאשר אתם מביאים לילדים שלכם כמה כלי נגינה להתנסות בהם, אתם מוסיפים ממד חדש לביתכם ועוזרים לילדים שלכם לפתח אזורים נוספים במוחם ולרכוש כישורים שישמשו אותם (ואת כולנו) בעתיד.

לימודי תכנות יעניקו לילדים שלכם את כל הכישורים שהזכרנו, וזאת בנוסף למיומנויות החשיבה הביקורתית, העבודה בצוות ופתרון הבעיות. מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שתכנות לא רק מאפשר לילדים לפתח כישורים אלה, אלא אף עתיד להיות הכרחי להבטחת הצלחתם בעתיד.

לכן אנו מזמינים אתכם לרשום את הילדים שלכם לאחת מתכניות התכנות שלנו, ובינתיים – לעודד אותם להלחין שירים בעצמם. אז מה אתם אומרים?

לתכנת רובוטים

רובוטיקה היא דרך מעולה עבור ילדים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם התכנות. חשבו על כל המכשירים שאתם מחזיקים ברחבי הבית ואשר יכולים להיחשב לרובוטים, וחשבו על ההזדמנות העומדת בפני הילדים שלכם ליטול חלק בשכלולם ובפיתוחם של מוצרים אלה ושל מוצרים חדשים בעתיד.

לפני מספר שבועות, כתבנו מאמר על השילוב המנצח שבין תכנות ורובוטיקה, ועל היתרונות הרבים שהוא טומן בחובו לשיפור תהליכי למידה בקרב ילדים.

היכולת לתכנת רובוטים לא רק מאפשרת לילדים שלנו להשתתף בתחרויות נחשבות כמו ה-FLL וה-FRC, אלא אף מכינה אותם לקראת העתיד אשר הרובוטים צפויים למלא בו את מקומם של רבים מן הדברים שאנו משתמשים בהם כיום.

ליצור את העתיד

איננו רוצים להבהיל אתכם, אבל אין לנו מושג איך הולך להיראות העתיד. מה שאנחנו כן יודעים זה אילו כלים יהיו נחוצים לדורות הבאים כדי להצליח בו!

בניגוד לדעה הרווחת, התכנות אינו מסתכם בנוסחאות מתמטיות. תחום זה עוזר ללומדיו לפתח ולחזק יכולות וכישורים העוזרים להם להתמודד עם מאות סיטואציות שונות בחיי היומיום שלהם.

כשאנו חושבים על זה, הדבר החשוב ביותר שאנו יכולים לעשות למען עתיד ילדינו זה להעניק להם את הכלים הנחוצים להם כדי להצליח: ללמד אותם איך לחשוב בצורה יצירתית ולאתר דרכים חדשניות לפתור בעיות, איך לחשוב בצורה אסרטיבית ולדעת מסוגלים לבצע בחירות נבונות ומושכלות, ואיך לעבוד בצוות בעולם החברתי והמקושר של המחר.
והאם כבר ניחשתם איזה תחום לימודים יכול להעניק לילדים שלכם את כל הכלים והכישורים האלה? נכון מאוד! מדובר בתכנות.

תנו לילדים שלכם לגלות איך פועל העולם

אי אפשר להתעלם מכך שהתכנות נמצא בכל מקום. העולם שלנו והאופן שבו פועל משתנים באופן מהיר ודינאמי – ויש תחומים שיכולים להעניק לילדים שלנו את היכולות, הכלים והאסטרטגיות שיהיו נחוצים להם כדי לעמוד בקצב השינויים ולאף להוביל אותם.
אנו מציעים לכם מגוון של מסלולים שיעזרו לילדים שלכם לגלות איך עובד העולם המודרני ויעודדו אותם ליטול חלק פעיל ביצירתו. רשמו את ילדיכם לאחת מתכניות התכנות המקוונות שלנו ועזרו להם להגשים מטרה זו!

תגובות

השאר תגובה