5 מנכ"ליות בעולם הטכנולוגיה

לאור התפיסה הרווחת שעולם הטכנולוגיה מובל על-ידי גברים בלבד, חשוב לנו לציין שעל פסגתו חולשות גם לא מעט נשים. בפועל, היו אלה דווקא נשים שעמדו בסוד הצלחתן של רבות מחברות הטכנולוגיה המובילות בעולם כיום – נשים שהוכיחו לנו פעם אחר פעם שהיכולת שלהן להוביל את עולם הטכנולוגיה לא נופלת מזו של הגברים!

נשים אלה התמודדו עם אין-ספור תקרות זכוכית ומכשולים, אך אלה לא הצליחו להרתיע ולעצור אותם בדרכן להצלחה. אז בואו נכיר כמה מן הנשים המצליחות והחשובות ביותר בעולם הטכנולוגיה כיום – נשים שקראו תיגר על המוסכמות ועלו לגדולה למרות כל הקשיים.

סוזן ווייציצקי: האישה שעזרה ליוטיוב לכבוש את הרשת

כמנכ"לית יוטיוב, סוזן ווייציצקי זכתה להצלחה עצומה וכבשה את הפסגה המקצועית הגבוהה ביותר בתחום עיסוקה. היא נכנסה לחברת גוגל עוד בימיה הראשונים, והייתה לעובדת ה-16 במספר שהועסקה בחברה.

ווייציצקי מילאה תפקיד חשוב ברכישת יוטיוב על-ידי גוגל ומונתה למנכ"לית החברה ב-2014. חשוב לציין את השפעתה האישית על שתיים מן החברות המובילות בעולם האינטרנט. בניהולה של ווייציצקי, יוטיוב נסקה לגבהים חדשים והצליחה לשמור על צמיחה מהירה עד עצם היום הזה.

ווייציצקי היא דמות בולטת גם בגוגל וגם וביוטיוב – שתי חברות אשר לא היו יכולות להצליח בלעדיה.

ג'יני רומטי: מובילה את IBM בכישרון ובחן

מאז שמונתה למנכ"לית חברת IBM ב-2012, עמדה רומטי בראש מאמצי הפיתוח המתמשכים של מיזמי החברה. היא החלה את דרכה המקצועית ב-IBM בשנת 1981 וטיפסה בסולם הדרגות עד להפיכתה ליושבת הראש, הנשיאה והמנכ"לית של החברה.

בלומברג הכניסו אותה לרשימת 50 האנשים המשפיעים בעולם, וכתב העת פורצ'ן כינה אותה "אחת מנשות העסקים המשפיעות בעולם". לתארים אלה יש חשיבות רבה בעולם העסקים, ורומטי ללא ספק העלתה את הרף עבור נשים בתחום הטכנולוגיה.

ג'יני רומטי ייסדה תכנית שמייצרת הזדמנויות להשתלבות בשוק התעסוקה עבור אלפי תלמידי תיכון, וזאת בנוסף ליוזמת "החזרה לעבודה" (returnship) העוזרת גם לאימהות טריות להשתלב בחזרה בשוק התעסוקה. בזכות נחישותה ומסירותה מעוררות ההשראה, ג'יני רומטי ממשיכה להשאיר את חותמה האדיר על עולם הטכנולוגיה.

מג ויטמן: האישה שנולדה להיות מנכ"לית

מג ויטמן היא מנכ"לית עתירת ניסיון שמילאה מגוון רחב של תפקידים בכירים בשורה ארוכה של חברות, כמו פרוקטר אנד גמבל, ביין ושות', וולט דיסני, היולט פקארד (המוכרת יותר כחברת HP) וחברות רבות נוספות. לימים היא אף כיהנה כמנכ"לית בכמה מאותן החברות וזכתה להוקרה רבה על תרומתה הגדולה ברבים מן התפקידים שמילאה לאורך הקריירה שלה.

כיום, מג ויטמן מכהנת כמנכ"לית חברת קוויבי – ספקית שירותי וידאו סטרימינג אשר עומדת להשיק את שירותיה בשנת 2020 וכבר הצליחה לגייס השקעות בשווי של מיליוני דולרים. מתוך הכרה במומחיותה הרבה ובניסיונה העשיר של ויטמן כמנכ"לית, כולם צופים שהסטארטאפ החדש שלה יזכה להצלחה אדירה.

מריסה מאייר: האישה שעוברת מהצלחה להצלחה

בראשית הקריירה שלה, מריסה מאייר הייתה לעובדת ה-20 במספר שהועסקה על-ידי גוגל ולאישה המהנדסת הראשונה בחברה זאת. לאחר סיום תפקידה בגוגל, מאייר עברה ליאהו. ב-2012, היא מונתה למנכ"לית יאהו בשעה שהחברה הייתה נתונה במשבר עמוק.

היא עזרה במכירת יאהו לחברת התקשורת ורייזון בתמורה לסכום של כמעט 4.5 מיליארדי דולרים, ולאחר מכן פנתה לדרך חדשה. לימים חברה מאייר למספר שותפים והקימה ביחד אתם את חברת לומי לאבס, אשר עדיין נמצאת בשלבי הפיתוח המוקדמים שלה.

לאור ניסיונה העשיר בעולם העסקים וכישוריה המהוללים כמנכ"לית, כולנו מחכים בקוצר רוח לחזות בהצלחותיה הבאות.

אורסולה ברנז: אישה פורצת דרך וכובשת פסגות

אורסולה ברנז, אשר בעברה כבר הספיקה לכהן כמנכ"לית זירוקס, היא המנכ"לית הנוכחית של חברת ויאון. יתרה מזאת, ברנז אף זכתה להכרה כמנכ"לית האפרו-אמריקאית הראשונה בהיסטוריה שעמדה בראש אחת מחברות מדד ה-S&P 500.

אורסולה ברנז נכנסה הן לרשימת 50 הנשים המשפיעות בתחום הטכנולוגיה בעולם וכן לרשימת 50 הנשים המשפיעות בתחום הטכנולוגיה בארה"ב של מגזין פורבס לשנת 2018 – מה שהופך אותה לאחת מן המנכ"ליות החשובות בעולם. היא החלה את דרכה כמהנדסת מכונות מתמחה בחברת זירוקס, וטיפסה בסולם הדרגות עד שהפכה למנכ"לית החברה. בהמשך זכתה ברנז להוקרה מצד נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, על תרומתה לתוכנית לימודי ה-STEM של ממשלת ארה"ב, ובמרץ 2010, היא מונתה לסגנית יו"ר מועצת הייצוא של הנשיא. במקביל לעבודתה כמנכ"לית, ברנז מכהנת כדירקטורית בחברת אובר.

הודות להישגיה הגדולים של אורסולה ברנז – שהוכיחה לכל העולם שהמפתח להצלחה טמון בעבודה קשה ובנחישות – קשה שלא לשאוב ממנה השראה.

גם הבנות שלכם יכולות לעשות את זה!

כולנו רוצים את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו – אז גם אם לפעמים נדמה לנו שמושכות עולם הטכנולוגיה מונחות בידיהם של אנשים מסוג מסוים או מקבוצת אוכלוסייה מסוימת, חשוב שנזכור שכיום כל אחד מהילדים שלנו יכול להגיע רחוק ולהצליח – ללא קשר לרקע שלו.

יצירתיות, סבלנות ותשוקה הן המפתחות לעתיד של אושר ושל הצלחה – עתיד שכל אחד מהילדים שלכם יוכל ליהנות ממנו אם רק יבחר בכך. רשמו את הילדים שלכם לאחד מקורסי התכנות המקוונים שלנו ותנו להם הזדמנות להתחיל בהגשמת חלומותיהם עוד היום.

הציבו את הילדים שלכם על הדרך להצלחה ותופתעו לגלות כמה רחוק הם יכולים להגיע. מי יודע, אולי יום אחד גם אחת הבנות שלכם תככב ברשימת המנכ"ליות המשפיעות בעולם הטכנולוגיה.

תגובות

השאר תגובה