יוטיוב והפרסונליזציה
של תקשורת ההמונים

הזמנים שבהם היינו אנחנו, או יותר נכון, היו ההורים שלנו מתאספים עם כל משפחתם סביב הרדיו בסלון כדי להתעדכן בחדשות – חלפו כבר מזמן. בדומה אליהם, חלף גם העידן שבו אמצעי התקשורת ופריט הטכנולוגיה המתקדם ביותר בביתנו היה טלוויזיה עם כבלים. כיום, אנחנו מצפים לקבל בדיוק את מה שאנחנו רוצים, לצפות בסרטים ובמופעים שהכי מתאימים לנו, והכי חשוב: מתי שהכי מתאים לנו.

בשנים האחרונות, גדלה תופעת הצפייה הישירה לממדים עצומים, אך בסוד התעצמות זו עומד גורם די פשוט, והוא: אנשים לא רוצים שיתייחסו אליהם כאל חלק מעדר, אלא שיגישו להם תוכן המותאם בדיוק להעדפותיהם האישיות. ההבנה שתקשורת ההמונים כבר אינה דרך חד-סטרית, ושהמפתח להצלחה טמון בסיפוק העדפותיהם האישיות של הצרכנים, אף שינתה את הדרך שבה חברות מתקשרות עם לקוחות קיימים ופוטנציאליים, ומשווקות להם את מוצריהן.

הילדים שלנו, שנולדו אל תוך עולם התקשורת האינטראקטיבית, מבינים תופעה זו הרבה יותר טוב מאיתנו. ולא רק שהם מבינים אותה, אלא הם אף מקיימים אותה. מי שיוצרים את אותן פיסות התוכן, מעלים אותן ליוטיוב, ל-JGTV, Vimeo או כל פלטפורמה אחרת, מעבירים לקהל מסרים מעוררי השראה הנצפים והמשותפים על-ידי מיליוני אנשים אחרים בכל רחבי העולם – אלה הילדים שלנו!  כן, בכל רחבי העולם!

 יוטיוב יכול לדחוף את הילדים שלכם להצליח 

יוטיוב היא פלטפורמה ידידותית למשתמש המאפשרת לכל אחד להעלות סרטונים לרשת. הכללים באתר די פשוטים: אסור להעלות עירום, דברי שנאה או הטרדה (וכל מי שנחשף לתוכן מסוג זה יכול לדווח על הסרטון).

הסרטונים המפורסמים בפלטפורמה זאת יכולים להגיע רחוק מאוד! הילדים שלכם יכולים לעורר השראה באנשים מכל רחבי העולם עם הרעיונות והמחשבות שלהם, או להרשים אותם עם אחד הכישרונות שלהם. והכול רק על-ידי העלאת סרטונים המציגים אותם חולקים מחשבות, מבצעים שירים, מלמדים  לבנות אפליקציות וכו'.

למטה תוכלו לראות את הדוגמה מצוינת של ג'אסטין ביבר, אשר הגיע להצלחה מסחררת (לפחות לפני שהוא פיתח נטייה להרוס רכוש…)  רק על-ידי העלאה ליוטיוב של קליפים אשר בהם הוא הפגין את כישרונו המוזיקלי.

אפילו שהסרטון הזה כבר בן 7, הוא עדיין ממחיש כמה עוצמה יש לפלטפורמה הזאת. בשורה התחתונה, מדובר בילדים היוצרים תוכן והמשתפים אותו עם עוד אנשים המשתפים אותו הלאה, וכך נוצר גל של התעניינות.

יוטיוב נמצא בכל מקום. צריכת תוכן באמצעות הסמארטפון

זאת עובדה.  כיום, אנחנו כבר נהנים מגישה לכל תוכן ובכל מקום. עכשיו כבר איננו צריכים לחכות עד שנגיע הביתה, וכל מה שנדרש מאיתנו כדי לצפות בפרק החדש של הסדרה החביבה עלינו או בסרטון של יוטיובר מסוים, זה להחליק עם האצבע על מסך הטלפון הנייד שלנו!

אבל מה זה "יוטיובר"? "יוטיובר" הוא אדם היוצר והמעלה אל ערוץ היוטיוב הפרטי שלו סרטונים המעוררים עניין בקרב קהל עוקבים (רחב או מצומצם).

וכמעט בכל מדינה בעולם יש מאות ואלפי יוטיוברים! אנשים שמנסים משחקים חדשים, אנשים שמשוחחים על פוליטיקה, צעירים המתעדים את המתיחות האחרונות שלהם, ילדים המעלים את השירים שהם כותבים או מציגים את היצירות הטכנולוגיות האחרונות שלהם, אנשים שמצלמים את עצמם פותחים אריזות של גאג'טים ומוצרים חדשים, וכן זמרים, רקדנים, שחקנים ועוד רבים אחרים.

ילדים שיודעים איך לערוך ולהעלות סרטונים בצורה מקצועית, יכולים לזכות בקהל של עוקבים נאמנים, אשר לא רק יעקבו אחריהם, אלא גם יפיקו הנאה ותועלת מן התוכן הייחודי אשר הילדים שלכם ייצרו. לכן, יש לנו שתי עצות בשבילכם:

היו ערניים ביחס למי שהילדים שלכם עוקבים אחריו ביוטיוב

אם הם מחליטים להפוך ליוטיוברים בעצמם, העניקו להם את הכלים הדרושים להם כדי לעשות את זה נכון, והחדירו בהם את ההבנה ש"עם כוח גדול באה אחריות גדולה".

 להפוך ליוטיובר זה לא קל: מה הילדים שלכם צריכים כדי להפוך ליוטיוברים מצליחים?

להפוך ליוטיובר זה לא פשוט או שטחי כמו שזה עלול להישמע. מי שבוחר לשתף אחרים בסיפורים ובכישרונות שלו, חייב לשלוט במגוון של כלים ותוכנות כדי ליצור עניין ולבלוט ברשת היוטיוב.

עריכת וידאו, הופעה בפני קהל ושימוש נכון בתאורה, בנייה ועיצוב של תרחישים (Storyboards), הכרת המכשירים המתאימים ביותר להקלטת וידאו וכו'.

את כל אלה (ועוד דברים רבים נוספים) צריך ללמוד! בעידן שבו כל אחד יכול להקליט סרטון בטלפון הנייד שלו ולהעלות אותו ליוטיוב – אלה הם הם הכלים והכישורים שיאפשרו לילדים שלכם ליצור סרטונים מצליחים וויראליים!

אם אתם מחפשים מקום שבו הילדים שלכם יוכלו ללמוד נושאים אלה ולהתמחות בהפקת סרטונים ליוטיוב, אנחנו שמחים לבשר לכם שפתחנו תכנית חדשה להכשרת יוטיוברים צעירים, ואנו נשמח לראות אותם שם! אנחנו בטוחים שהילדים שלכם ייהנו מאוד מן התכנית וירכשו את כל הכלים והכישורים הנחוצים להם כדי להפיק סרטונים שיעוררו השראה בלבם של ילדים אחרים מכל רחבי העולם.

תגובות

השאר תגובה