איך לצפות בעיות מראש
ולהימנע מהן בעזרת תכנות

פתרון בעיות הוא מיומנות שכולנו רוצים להקנות לילדינו. אנו יודעים שאם נחזק את היכולת יוצאת הדופן הזאת, ילדינו ידעו להתנהל טוב יותר בהווה, עם בני גילם, ובעתיד – גם בעולם העבודה. היכולת לפתור בעיות בדרך מהירה ואסטרטגית תפתח בפניהם דלתות ותעצים אותם בכלים שיגרמו להם לבלוט גבוה מעל כל השאר.

כפי שאתם יודעים, פתרון בעיות קשור למנהיגות ולעבודת צוות. אם ילדיכם ישפרו את המיומנות הזאת, תוך זמן קצר הם יהיו מומחים בפתרון בעיות. בואו ניקח את זה צעד אחד קדימה. מה אם במקום להיקלע למצב בעייתי הילדים שלכם יוכלו לצפות מראש את הבעיה ולהימנע ממנה בדרך יעילה, מהירה וחכמה?

משחק שחמט מלמד ילדים לצפות בעיות מראש ולמצוא להן פתרונות מפתיעים, כאלה שיותירו את חברי הקבוצה והמתחרים שלהם המומים.

אז, בואו ניגש ישר לעניין! מה הדרך ללמד את הילדים שלכם כיצד לצפות היום את בעיות המחר? במאמר זה נזכיר את הדרך הטובה ביותר ללמוד זאת: תכנות. בעולם שבו הדבר הקבוע היחיד הוא השינוי, תכנות הוא לא רק הדרך להעניק לילדיכם את הכישורים הדרושים לחיים במאה ה-21, הוא גם הכלי שיאפשר להם להוביל בעתיד – באמצעות היכולת לצפות מראש בעיות ולהימנע מהן.

האם אתם מעוניינים לתת לילדיכם את "הגאדג'טים" האינטלקטואליים שהם יזדקקו להם בעתיד? בואו נתחיל!

אין צורך בפתרון בעיות: תכנות יכול ללמד ילדים איך לצפות בעיות מראש!

קודם תיארנו תרחיש אידיאלי ואוטופי. אנחנו חיים בעולם תחרותי שבו ילדיכם ייאלצו להתמודד עם בעיות. אנחנו מאמינים שהתמודדות עם בעיות, ואפילו כישלון בהתמודדות הראשונית עימן, יוצרים חוויית למידה חשובה ובעלת ערך עבור כל הילדים. לכן, בכל הקורסים המקוונים המוצעים על ידי Tekkie Uni, טעויות נחשבות לחומר לימוד.

איך תכנות יכול לעזור לילדים לצפות מראש בעיות ולמצוא פתרונות אסטרטגיים ויעילים? אנו רוצים להסביר זאת כך:

הצורך לתכנן מראש: Scratch

כשילדים מתחילים לחשוב על משחק שהם רוצים לעצב וליצור, תכנון הופך לחלק חיוני בתהליך. לפני שהם מתחילים, הם חייבים לדעת מה הם רוצים לעשות, מה הם רוצים ליצור, ומה המשתמש יחווה כאשר ישחק במשחק שהם יצרו.

ברגע שהם ילמדו איך לתפעל את הפלטפורמות השונות כדי ליצור משחק או תוכנה, הם יתחילו להבין את כל השלבים והאתגרים שצריך לעבור כדי ליצור את הדבר שהם חלמו עליו.

זו בדיוק החוויה שהם יחוו כאשר הם יתכנתו בסקראץ', לדוגמה. זהו תהליך שיעצב את האישיות שלהם כך שהם יחשבו על בעיות שעלולות לצוץ בעתיד, מבלי בהכרח להיתקל בהן. איך זה קורה? ידיעת כל התרחישים העתידיים הפוטנציאליים מלמדת את הילדים להיות מוכנים ולמצוא פתרונות מגוונים.

חשיבה אסטרטגית: משחקי קופסה, שחמט ותכנות!

תכנות הוא לא רק מחשבים, טכנולוגיה ושפות בינאריות. כפי שרבים אומרים, כולל ישראל איבגי, המנהל הפדגוגי של Tekkie Uni: תכנות הוא דרך חשיבה. הדבר העיקרי שיכול לעזור לילדים שלנו לצפות מראש בעיות עתידיות זה ההתמודדות שלהם עם הבעיות האלה בעבר.

אבל איך נוודא שהילדים שלנו יתמודדו עם בעיות ושתהיה להם את היכולת לפתור אותן? איך אנחנו יכולים להפוך בעיה לאמצעי לימוד חינוכי שיחזק את היכולות שלהם? ובכן, זה די פשוט: גורם הכיף.

משחקי קופסה, למשל, יכולים לעזור לילדינו לחזק את מיומנויות החשיבה האסטרטגית שלהם ולהציע להם פרספקטיבה שונה ברגע של תסכול וחיפוש אחר פתרון בעיה. משחקי קופסה יכולים להשפיע מאוד על היכולת של ילדינו לחשוב בצורה אסטרטגית, ולכן, גם לצפות מראש בעיות שאולי יהיו להם בעתיד הקרוב.

ללמוד דרך התנסות: כשהם עושים – הם חווים.

למידה דרך התנסות ולמידה מבוססת פרויקט הן הדרכים האידיאליות לגרום לילדינו לחוות הצלחה, להיות עצמאיים וליהנות מהתהליך של רכישת הידע וחיזוק הכישורים שלהם.

באותו אופן, למידה דרך התנסות תאפשר לילדיכם להתמודד עם בעיות ותאלץ אותם לפתור אותן בדרך יצירתית ומושכלת. רק לאחר שיתנסו בפתרון בעיות, הם יוכלו להעשיר את "ארגז הכלים" שלהם באסטרטגיות ובמיומנויות של פתרון בעיות.

ואז מתרחש הקסם: לפתע, ילדיכם יכולים לזהות את הבעיות שעלולות לצוץ ולא רק לצפות אותן מראש, אלא גם להימנע מהן בדרך חכמה, אינטליגנטית ומעשית.

והכי חשוב: היכולת הזאת רק תגביר את ההערכה העצמית שלהם ואת יכולת הביטוי שלהם.

תכנות זה אפשרי. ילדיכם ילמדו לצפות בעיות מראש.

תנו להם להתנסות. תנו לילדים שלכם את ההזדמנות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. אפשרו להם לקבל את כל הכלים הדרושים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר.

היכולת לצפות בעיות מראש וההזדמנות לפתור בעיות שצצו בדרך יעניקו לילדיכם יתרון אדיר – הם יתנסו בחופש שביצירה ובאפשרות להציג אותה בפני כולם ולזכות בהכרה.

רשמו את ילדיכם לאחד מקורסי התכנות המקוונים של Tekkie Uni ותהיו המומים מההתקדמות יוצאת הדופן שלהם ומהפרויקטים המרתקים שהם ייצרו.

אתם מוכנים לתת להם כנפיים? זה הזמן לעשות זאת!

תגובות

השאר תגובה