תכנות ואנימציה:
מערכת יחסים עמוקה וקרובה

כמה אושר סרטי הדיסני הראשונים שראיתם הביאו לחייכם? אתם זוכרים את הפעם הראשונה שראיתם סרט מצויר? מה לגבי ארוחות הבוקר האגדיות האלה ביום שבת, שבה ישבתם ליד האחים שלכם כדי לצפות בסרטים המצוירים של הבוקר כשאתם עדיין בפיג'מה? כולנו אוהבים סרטים מצוירים. או לפחות, בשלב מסוים בחיינו נהנינו מהם מאוד, מאוד.

אבל, האם אתם מכירים את המדע מאחורי הקריקטורות? אנימציה היא הדרך שבה עושים מניפולציה לציורים סטטיים כדי שהם יופיעו כתמונות נעות. אנימציה נמצאת בסביבה מאז תחילת המאה ה-20 ומאפשרת לנו ליהנות מסיפורים רבים שהשאירו לנו חותם בילדותנו.

באנימציה מסורתית, לפני שמחשבים הופיעו, תמונות צוירו באופן ידני על יריעות פלסטיק שקופות, ולאחר מכן צולמו כדי להיות מוצגות בסרט. כל זה קרה בכל סרט אנימציה שראיתם אי פעם, עד 1995, השנה שבה הושק "צעצוע של סיפור", והפך לסרט האנימציה הראשון שנעשה כולו בעזרת מחשבים.

כיום, הילדים שלכם יכולים ללמוד איך לבצע הנפשה לכל הרעיונות שלהם כדי ליצור סרטים קצרים משלהם. אנימציה התקדמה כל כך עד כדי שילדיכם יכולים לצייר את הדמויות שהם מדמיינים בראשם ואולי להפוך אותם לסופרמן הבא, באז שנות אור, או וולמה דינקלי.

ובכן, כיצד תכנות ואנימציה קשורים זה לזו? במאמר זה אנו הולכים להראות לכם את כל הכישורים שהילדים שלכם יכולים לחזק תוך כדי למידת אנימציה, ואיך יכולות אלה דומות לאלה שהם יכולים להשתמש בהן בעת בניית אפליקציה משלהם, או תכנות של תוכנה חדשה. מוכנים? הנה זה בא!

מיומנויות המאה ה-21 שילדיכם יכולים ללמוד באמצעות אנימציה

אכן, ישנם כישורים רבים שהילדים שלכם יכולים לשלב לתוך סט היכולות שלהם תוך כדי למידת אנימציה, וכמובן, תוך כדי למידת תכנות. כעת, אנחנו הולכים להזכיר רק 3 מתוך כמה וכמה יתרונות שאנימציה יכולה לפתח באופן החשיבה של הילדים שלכם, בדרך שהם יתמודדו עם אתגרים עתידיים, ובדרך שהם יצעדו כדי להשיג את עבודת החלומות שלהם.

יכולות אלו חשובות ביותר, וניתן ללמוד אותם בדרך קלה, מהנה ומרתקת. המפתח הוא למצוא סביבת למידה מעוררת השראה וידידותית שבה הילדים מרגישים מספיק בנוח לבטא את עצמם, ללמוד מהטעויות שלהם, ולקיים אינטראקציה חופשית עם חבריהם לכיתה ועם והמדריכים שלהם.

אבל, מה הם הכישורים שהילדים שלכם יכולים לחזק תוך כדי לימוד אנימציה? בואו נעבור עליהם…

חשיבה יצירתית

זהו אחד הכישורים הטרנסצנדנטאליים ביותר שהילדים שלכם צריכים כדי להצליח בעתיד הקרוב. הדרך היחידה בה נצליח בעתיד עם קדמה טכנולוגית שאנחנו לא יודעים עליה הרבה, היא על ידי חשיבה יצירתית. יכולת זו גם תוביל את ילדיכם להבין באופן מלא כיצד לפתור בעיות בקלות, וכיצד להבין שתמיד יש מספר אינסופי של דרכים לפתור בעיה אחת.

כאשר הילדים שלכם לומדים לבצע הנפשה, תחום היצירתיות יכנס לפעולה ברמה גבוהה מאוד, והם יחוו רמה יצירתית שהם כמעט ולא ראו מקודם. מדוע? תארו לעצמכם איך זה מרגיש לראות אנימציה ממשית של דמות, שרק לפני רגע הייתה חלק מהדמיון שלכם! זה ממש יכול להעצים את הילדים שלכם!

אותו דבר קורה כשלומדים איך לתכנת. הילדים שלכם צריכים לחשוב בצורה יצירתית כדי לפתור בעיות, לבוא עם פתרונות ייחודיים, ואפילו להבין מה המשתמשים של האפליקציה שהם בונים – עשויים לרצות.

חשיבת רצף-תהליכים

בחיים, כולנו צריכים להבין שכל דבר שקורה, מתרחש בגלל סדרה של אירועים שקרו בעבר. הבנת ההתקדמות הטבעית של תהליכי החיים היא כל כך חשובה, שהבנתה בגיל צעיר מאוד יכולה להעניק לילדים שלכם דרך חשיבה שהם ישתמשו בה לשארית חייהם.

חשיבת רצף-תהליכים היא משהו שמלמדים מהנדסים באוניברסיטה! חיזוק מיומנות זו בזמן שהילדים שלכם יוצרים אנימציות משלהם, מוסיף גורם כיפי, שיהפוך את תהליך הלמידה של מיומנות זו לחלקה יותר, כיפית יותר, ומהנה יותר.

כפי שאתם יודעים, רצף ואנימציה הולכים יד ביד. שום דבר לא יכול לקרות אם "הצעד שלפני" לא נעשה או לא מוכן לכל מה שיבוא בהמשך.

במילים אחרות, ועל פי פרסום שיצא לאור לאחרונה, חשיבת רצף-תהליכים היא המיומנות שמעבדת מידע בצורה מסודרת וקבועה. זה כרוך באופן טבעי בהתקדמות של צעד אחר צעד. יש לבצע שלב אחד לפני שננקוט בשלב נוסף. בדיוק כמו בתכנות ואנימציה.

הערכה עצמית וביטוי עצמי

למידה מעשית היא אחת הדרכים הטובות והזמינות ביותר ללמד ילדים לפתח, לחזק ולשפר את ההערכה העצמית שלהם ואת הביטוי העצמי שלהם. כאשר הילדים שלכם לומדים איך לעשות משהו על ידי חוויה ממשית כאשר כל התהליך בידיים שלהם, הגישה שלהם לכל מה שמלמדים אותם תהיה ידידותית יותר, שמחה יותר והרבה יותר מהנה.

מצד שני, כאשר אתם נותנים לילדים שלכם את האפשרות בפועל להפוך את הדברים שהם רק מדמיינים לאנימציות אמיתיות וממשיות, הם יחוו רמות של שמחה, הגשמה, וסיפוק שהם מעולם לא חוו לפני כן.

לראות את חלומותיהם הופכים ליצירות אמיתיות וראויות לשבח, יגדיל את רמת ההערכה העצמית שלהם ויראה להם כמה זה חיובי לבטא את עצמם תוך כדי הליכה בשביל הנכון.

זה יכול לקרות בזמן שהילדים שלכם מנפישים את הרעיונות שלהם, ואפילו בזמן שהם יוצרים אפליקציה עוצרת נשימה עבור חבריהם או האחים שלהם, כדי שישחקו איתה. נסו את זה! אתם לא תתחרטו.

הכלים הנכונים לעתיד ילדיכם!

התחילו בכך שתטפחו בילדים שלכם את כל הכלים שהם יצטרכו כדי להגיע לאושר ומימוש עצמי. גם אם הם לא הולכים להקדיש את חייהם לאנימציה בעתיד, צבירה והעשרה של כלים כגון חשיבה יצירתית, הערכה עצמית, חשיבת רצף-תהליכים, וביטוי עצמי יכולים לפתוח דלת ענקית עבורם לגלות את הפוטנציאל העמוק, האמיתי שלהם.

כל זה אפשר לעשות על ידי היותם חלק מסביבת למידה שמעצימה אותם כל הזמן בצורה ידידותית ומעודדת. תנו לילדים שלכם לחוות איך זה ללמוד אנימציה או תכנות בכיתה וירטואלית שהם באמת יאהבו.

הכלים זמינים, לתת אותם לילדים שלכם – זה עכשיו תלוי בכם.

תגובות

השאר תגובה