תכנות ותעשיית הקולנוע:
הרבה מעבר לאפקטים מיוחדים

לימודי תכנות הם לא רק מתמטיקה, אלגוריתמים, מדעי המחשב וכתיבת קוד. תכנות הוא תורה שלמה, דרך חשיבה, ומתודולוגיה, המאפשרת ללומדים אותה לפתח יכולות שיעזרו להם להשתלב במקצועות היצירתיים ביותר שישנם.

ילדים שלומדים תכנות יכולים להפוך את החלומות, הרעיונות והפרויקטים הפרועים ביותר שלהם למציאות עוצרת נשימה ולמצוא פתרונות מעוררי פליאה. תכנות קיים כמעט בכל תעשייה כיום – מאמנויות ועד אסטרונומיה – ויכול להוות מרכיב חשוב בהערכה העצמית של ילדיכם. וכמובן, תכנות קשור גם לעשייה קולנועית, כפי שתיכף נראה.

כשאנו אומרים שתכנות וכתיבת קוד קשורים לקולנוע, איננו מתכוונים בהכרח לאפקטים מיוחדים, אלא לדרך חשיבה חדשה. בקורס התכנות, ילדיכם ירכשו מיומנויות רבות שיחזקו את הכישורים שלהם להתמודד בהצלחה עם בעיות, כולל קשיים ואתגרים שונים שהם עלולים לפגוש.

אז באילו מובנים תכנות קשור לקולנוע? בהבעה יצירתית, ביכולת לפתור בעיות, ביכולת לעבוד בצוות ואפילו בכישורי מנהיגות. רוצים לגלות פרטים נוספים על הקשר בין תכנות וקולנוע? אז בואו נתחיל!

למה קולנוענים צריכים ללמוד לתכנת?

קולנוענים צריכים מגוון כלים כדי להרגיש בטחון שהם יכולים ליצור כל דבר. כשכותבים או מביימים סרט, יוצרי הסרט צריכים להאמין שכל מה שיש להם בראש ניתן לביצוע ואפשר לתרגם אותו למשהו קונקרטי שאחרים יצפו בו על המסך.

תכנות הוא הכלי האולטימטיבי שילדים יכולים להשתמש בו היום כדי להבין שהכול אפשרי. ועבור מי שרוצים להקדיש את חייהם ליצירת סרטים, ״הכול אפשרי״ זאת הצהרה חשובה שתמיד יצטרכו לשנן.

אתם אולי תוהים איך קולנוענים משתמשים בתכנות בחיי היומיום שלהם? הנה מספר דוגמאות.

בניית אתר אינטרנט

כל יוצר סרטים כיום צריך אתר אינטרנט, מקום שבו הוא או היא יוכלו להציג לא רק את עצמם, אלא גם את הפרויקטים והסרטים העתידיים שלהם. עם ידע בתכנות, במאים ובמאיות צעירים יוכלו לבנות אתרים יוצאי דופן, שימשכו קהל ואולי גם יעזרו בגיוס כספים, למשל בקמפיין מימון המונים בעתיד.

תכנות יעזור לקולנוענים העתידיים ליצור אתרים בקלות. לימודי תכנות מפתחים גם יצירתיות, דבר שלבטח יוסיף לאיכות האתרים ולחשיפה שיזכו לה.

נו, אז הילדים שלך אוהבים ליצור סרטונים ותוכן ל-YouTube? אולי הגיע הזמן שהם ילמדו קצת תכנות!

פתרון בעיות

עולם הסרטים מלא בתקלות בלתי צפויות ובבעיות שבמאים נתקלים בהן כל הזמן. בקורסי התכנות שלנו, הילדים רוכשים כלים רבים כדי להתמודד עם פתרון בעיות בצורה מיטבית.

אצלנו לומדים תכנות בסביבה שרואה בטעויות חוויות למידה בעלות ערך חשוב ביותר. סביבה כזאת מקנה ללומדים פרספקטיבה חיובית והבנה שטעויות ניתנות לתיקון ושיש אלפי דרכים לפתור את אותה בעיה.

הבנה של המושגים האלה חשובה ביותר בתעשיית הקולנוע בפרט ובתעשיית הבידור והמדיה בכלל. לדוגמה, כשהילדים שלכם מתכננים לצלם תוכן ויראלי חדש עבור פרופיל ה-TikTok שלהם, הם צריכים לחשוב על השלכות בלתי צפויות שעלולות לקרות. זה לא אומר שצריך להיות פסימי, פשוט צריך להיות מוכן!

עבודת צוות: סרטים לא עושים לבד!

סרטים לא נעשים על ידי אדם אחד. במאיות ותסריטאים צריכים לעבוד עם אנשי ונשות מקצוע שונים כגון שחקנים, צלמים, מומחים לאפקטים מיוחדים, עורכי סרטים, מאפרים וכו'. ואיזה תחום יכול ללמד ילדים לעבוד בצוות ולשקול נקודות מבט שונות? כן, ניחשתם נכון: תכנות!

כשהילדים שלכם יוצרים אפליקציה – או כשהם מתכנתים תוכנה מורכבת – הם צריכים לבדוק אותה על אנשים שונים כדי לקבל מהם משוב. הם גם צריכים להתחשבה בציפיות של אנשים, כך שהאפליקציה שלהם תהייה שימושית ומהנה. הם צריכים לשאול הרבה אנשים שאלות שונות כדי להבין אם מה שהם יצרו באמת נותן מענה לבעיה קיימת.

כל זה אינו שונה מאוד מיצירת קולנוע טוב, ואם הילדים שלכם ילמדו קודם איך לתכנת, יצירת סרט לא תהיה קשה עבורם.

קורסי התכנות מחכים להם מעבר לפינה. וגם לימודי קולנוע.

בקורסי האונליין שאנחנו מציעים ב-Tekkie Uni, הילדים שלכם יכולים לבחור בין שיעורים שונים, מדריכים המלמדים בשידור חי ותוכניות לימודים שונות. בקורס התכנות, הם ילמדו כל מה שצריך לדעת כדי ליצור אפליקציה משלהם ויקבלו אינספור כלים שיעזרו להם לאורך הדרך.

הזדמנות מיוחדת! עכשיו אפשר להירשם לקורס המתמקד כולו ביצירת סרטים, סרטונים ל-YouTube, עריכת סרטים, ופיתוח היצירתיות של ילדיכם. אם אתם רוצים לחזק את היכולות והכישורים הללו אצל ילדיכם, רישמו אותם לאחד מהקורסים שלנו.

מוכנים לפתוח לילדיכם את הדלת לעולם המחר? רישמן אותם עכשיו! תנו לילדים שלכם את כוח הידע.

תגובות

השאר תגובה