11 עובדות מדהימות על תכנות
שלא ידעתם עליהן

תכנות הוא הרבה מעבר לסתם תכנות. כפי שאמרנו בעבר, תכנות הוא דרך חשיבה. אלה שיודעים לתכנת מסתכלים על הבעיות של העולם מנקודת מבט שונה, הם בוהים בבעיות, וכמו קסם, מתחילים לחשוב כמעט מיד על הפתרונות הפוטנציאליים האפשריים, ועל הדרכים להגיע לפתרונות אלה.

תכנות נותן ללומדיו מגוון רחב של כלים שהם יכולים להשתמש בהם כדי לשנות ולשפר את החברה כולה, או לפחות, נותן להם סיכוי טוב יותר להצליח בעולם המחר, עולם שבו יכולות כמו חשיבה ביקורתית, יצירתיות ופתרון-בעיות יהיו חובה בכל תחום, ולאו דווקא תחום הקשור לטכנולוגיה.

אמנם, יש כמה עובדות בעולמות מדעי המחשב והתכנות שלא הרבה אנשים יודעים אותם. אתם בטח תוהים עד כמה עובדות אלה שימושיות, ולמעשה, מלבד הזנת הסקרנות שלכם, הן לא יחזקו את כישורי המאה ה-21 שאתם וילדיכם צריכים. מה שנכון הוא, שתמיד נהדר ללמוד דברים חדשים… זה פותח בפנינו מציאויות שלא היה לנו מושג עליהן, ויתכן וזה יכול להסביר לנו למה דברים נראים כפי שהם נראים בימינו.

במאמר הקצר אך סופר מעניין הזה, אנחנו הולכים לחלוק איתכם 11 עובדות מדהימות על תכנות שכנראה לא ידעתם עליהן דבר. האם אתה מוכנים להיות מופתעים? כי בצידו השני של המסך הזה, אנחנו מוכנים להפתיע אתכם!

11 עובדות על תכנות

למעשה, זה מאוד מפתיע לגלות שג'ורג' וושינגטון לא ידע על קיומם של הדינוזאורים מכיוון שהמאובנים הראשונים התגלו לאחר מותו. רואים? כשאתם שומעים משהו שלא ידעתם עליו קודם, המוח שלכם מתחיל לתהות על דברים נוספים באותו נושא, ומיד, אתם רוצים להרחיב את הידע שלכם בנושא הספציפי הזה.

זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות במאמר הזה. אנו ניתן לכם 11 עובדות עוצרות נשימה על תכנות, על מנת להזין את סקרנותכם, ולגרום לכם להמשיך לחקור את הנושא. או לפחות, להטמיע בכם את הרצון לשתף את העובדות המגניבות האלה עם החברים שלכם, עמיתים ובני המשפחה.

בואו ניגש לעניין! הנה זה בא… 11 עובדות על תכנות שאתם חייבים לדעת!

1. המתכנתת הראשונה בעולם כולו הייתה אישה. שמה – עדה לאבלייס והיא נולדה ב-1815. יש המאמינים כי לאבלייס פרסמה את האלגוריתם הראשון שהיה מיועד לביצוע על ידי מכונה.

2. שפת התכנות הראשונה בעולם נקראה FORTRAN (ראשי תיבות של תרגום פורמולה/נוסחה), והיא נוצרה בשנת 1956. הצוות שיצר אותו, בראשותו של מר ג'ון באקוס, החל לעבוד עליו ב-1954.

3. יותר מ-70% מכלל משרות התכנות הן בתחומים ותעשיות חוץ-טכנולוגיים. אנשים שלומדים כיצד לתכנת יכולים לחזק מיומנויות רבות של המאה ה-21 שיסייעו להם בעת ביצוע עבודה יוצאת דופן כמעט בכל תעשייה.

4. "באג המחשבים" הראשון נקרא כך בגלל באג(חרק) אמיתי. החרק הזה נמצא ע"י גרייס הופר. המחשב שהיא בנתה התחיל להשתבש, ואז היא גילתה שקיים עש אמיתי בתוך המערכת. מאז, כאשר משהו משתבש בתוכנה או בחומרה, אנו קוראים לזה "באג". אם אתם רוצים לקרוא עוד על ההיסטוריה והמורשת של גרייס הופר, תעיפו מבט על הפוסט הזה בבלוג שכתבנו לפני כמה שבועות.

5. כיום, יש מעל 700 שפות תכנות בעולם! ילדים יכולים להתחיל ללמוד כיצד לתכנת באמצעות מערכות ידידותיות וצבעוניות כמו Scratch, ואז להמשיך לשפות תכנות מתקדמות ומורכבות יותר כמו Java או Python.

6. היה נדרש פחות תכנות כדי לשלוח את האדם הראשון לירח מאשר להפעיל טלפון חכם היום.

7. עם כבר מדברים על הירח… מרגרט המילטון, מדענית מחשבים אמריקאית ומהנדסת מערכות, כתבה את קוד המחשב שעזר להציל את משימת הנחיתה על הירח של אפולו.

8. משחק המחשב הראשון לא עשה רווח כספי בכלל. כיום תעשיית הגיימינג שווה 30 מיליון דולר יותר מתעשיית הסרטים, והילדים שלכם יכולים ליצור אפליקציות ומשחקים משלהם בקורס תכנות 'לייב' אונליין.

9. וירוס המחשבים הראשון אי פעם לא תוכנן להיות מזיק. מה קרה לאורך הדרך? אין לנו מושג!

10. אסטרונומים נדרשים לדעת איך לתכנת. הם למעשה משתמשים במגוון שפות תכנות כדי לעבד את המדידות שהם עושים, וגם כדי לפתח סימולציות של תופעות אסטרופיזיות.

11. ילדיכם יכולים ללמוד כיצד לתכנת בדרך קלה, ידידותית, בטוחה ונגישה! באמצעות קורסים אונליין 'לייב' שמוצעים על ידי Tekkie Uni, הילדים שלכם יכולים לקבל שיעורים עם המדריכים הטובים ביותר שקיימים ולחזק כישורים יוצאי דופן תוך כדי שהם לומדים איך לתכנת יישומים, משחקים ותוכנות משלהם. תכנות מתאים לכולם וזה ממש מעבר לפינה.

איזו מהעובדות האלה הפתיעה אתכם הכי הרבה? שתפו את המחשבות שלכם איתנו בהערות מטה. אם יש לכם עובדות מהנות או מפתיעות על תכנות, הרגישו חופשיים לשתף אותם איתנו ואולי נוסיף אותם לרשימה זו. תודה מראש!

הילדים שלכם מסוגלים לתכנת. תנו להם את הכלים שהם צריכים!

אתם כבר יודעים את זה. תכנות הוא דרך חשיבה. כפי שכבר קראתם בעובדות המשעשעות האלה, הרבה דברים יוצאי דופן קרו לאורך ההיסטוריה של התכנות. האם אתם רוצים שהילדים שלכם יהיו חלק מזה? אולי אתם רוצים שהם ייצרו דברים מרהיבים בעצמם? אולי אתם רק רוצים להראות להם שהכל אפשרי ושהם יכולים להפוך את החלומות שלהם למציאות?

תנו לילדים שלכם את הכלים שהם צריכים. אפשרו להם לגלות את התשוקה האמיתית שלהם ולחזק את כל הכישורים של המאה ה-21 שהם חייבים שיהיו להם בעתיד הקרוב. תכנות יכול לעזור לכם בזה. מבטיח.

תגובות

השאר תגובה