3 דרכים שבהן התכנות מלמד ילדים להיות סבלניים

כמו שכבר הזכרנו בעבר, תכנות הוא הרבה מעבר לכתיבת שורות קוד. כאשר הילדים שלנו לומדים לתכנת, הם לא רק לומדים את שפת העתיד, אלא גם מחזקים כמה כישורים שיעזרו להם כבר בעתיד הקרוב ויבטיחו להם מגוון מסלולים תעסוקתיים וגישה קלה יותר לעבודת החלומות שלהם.

היום, אנחנו רוצים להתמקד באחד מאותם הכישורים "הרכים" המהווה כישור חשוב ביותר להצלחתם של הילדים שלכם בעתיד, הן בפן המקצועי וכן בפן האישי. היום, אנחנו רוצים להראות לכם 3 דרכים שבהן התכנות מלמד ילדים איך להיות סובלניים.

הקשר שבין סבלנות לתכנות הדוק הרבה יותר משנדמה לכם!

זוכרים את הפעם שהדגמנו לכם את הקשר ההדוק שבין תכנות לעיצוב יצירתי? או את הפעם שהראינו לכם כיצד התכנות כרוך ביצירתיות? אז היום אנחנו רוצים להציג לכם עוד נקודת מבט מעניינת.

אנחנו יודעים עד כמה חשוב לכם, כהורים, להטמיע בילדים שלכם את ערך הסבלנות, ויש לנו חדשות טובות בשבילכם: לימודי תכנות יכולים לעזור לכם בשלוש הדרכים הבאות:

ניסוי וטעיה: לומדים איך להפוך טעויות לחוויות למידה

המורים והמחנכים בבית הספר לא תמיד רואים את טעויות התלמידים שלהם בעין כה יפה. אבל אנחנו טוענים שבכך נעוצה דווקא הטעות הגדולה ביותר שלהם. טעויות הן חוויות הלמידה הטובות ביותר שילדים יכולים לחוות.

כאשר ילדים מתרגלים לניסוי וטעיה, הם מבינים שגם אם הם לא מצליחים בניסיון הראשון, בסוף הם תמיד ימצאו דרך חדשה לפתור כל בעיה ולהתמודד עם כל אתגר.

כאשר הילדים שלכם ילמדו לתכנת, תהליך הניסוי והטעיה יהפוך לחלק טבעי מדרך החשיבה שלהם, והם יתחילו לגלות סבלנות אף מבלי לשים לב לכך. הם יבינו את חשיבות הדרך והאיפוק עד לקבלת התוצאות הרצויות.

היוועצות באחרים: הבנת החשיבות שבריבוי הדעות

חלק ממהות הסבלנות הוא ההבנה שיש עוד דעות, ושבמקרים רבים, הדעה שלנו יכולה להיות מופרית באמצעות שילוב רכיבים מתובנותיהם, מניסיונם ומעצתם של אנשים אחרים.

כאשר הילדים שלכם מבקשים מכם עצה, הם מבינים שיכול להיות שהם לא יבינו אותה מיד. הם יודעים שעלול לקחת להם זמן מה להבין משהו, אבל הם גם מבינים שהתוצאה הסופית של המשימה אשר הם עובדים עליה תהיה פשוט מדהימה.

בקורסי התכנות המקוונים של Tekkie Uni, הילדים שלכם ילמדו בכיתה אינטראקטיבית עם מדריכים מנוסים אשר יעניקו להם ולחברי כיתתם האחרים השראה לחקור, לדון, ולהיעזר באנשים אחרים במאמץ לפתור בעיות – והכול תוך יצירת אפליקציה או משחק משלהם.

רכישת היכולת לכבד דעות של אנשים אחרים אינה רק מטמיעה בילדים סבלנות, אלא גם מעודדת בהם ענווה ועוזרת להם לפתח עוד שורה של כישורים חברתיים. חשוב, לא?

 התכנות ככלי לפיתוח חשיבה ביקורתית

הידעתם? לימודי תכנות יעזרו לילדים שלכם לפתח יכולת חשיבה ביקורתית. אתם כבר יודעים שלימודי תכנות יעזרו לילדים שלכם לפתח כמה כישורים החיוניים לחיים במאה ה-21, אבל כישורי החשיבה הביקורתית הם מן החשובים שבהם.

תאמינו או לא, תכונת הסבלנות קשורה קשר הדוק ליכולת החשיבה הביקורתית. כאשר אנחנו עוצרים לרגע לחשוב במקום לפעול מבלי לחשוב, אנחנו מאפשרים לעצמנו להתבונן בדברים מזווית אחרת, לנתח את כל הגורמים השונים המעורבים בכל סוגיה ולחשוב על מגוון דרכים שונות למציאת מגוון פתרונות אפשריים.

לימודי התכנות עוזרים לילדים לפתח חשיבה לטווח ארוך ולהבין שהם תמיד יכולים להשתפר ואף להצטיין בכל דבר אם הם רק ינסו לעשות אותו בדרכים נוספות. בסוף, חשיבה ביקורתית היא הסבלנות לנסות שוב ושוב תשובות אפשריות שונות עד למציאת התשובה הנכונה (או התשובות הנכונות).

איך הילדים שלכם יכולים ללמוד לתכנת ולהפוך לסבלניים יותר

לימודי תכנות יכולים לעזור לילדים שלכם להפוך לסבלניים יותר. בשיעורי התכנות המקוונים של Tekkie Uni, הילדים שלכם יוכלו ללמוד מן הטעויות שלהם, לעשות ניסיונות מרובים עד להשגת ההצלחה הסופית, להתייעץ עם אנשים אחרים כדי לקבל רעיונות שימושיים, ולפתח את יכולות החשיבה היצירתית שלהם.

כל אלה יעזרו להם להפוך לילדים סבלניים המודעים לחשיבות הדרך והמסוגלים להוציא לפועל פרויקטים עוצרי נשימה שישאירו את כולנו בפה פעור. העניקו לילדים שלכם את מתנת התכנות והכינו את עצמכם להפתעה הגדולה המצפה לכם כשתראו את התוצאות שהם ישיגו!

תגובות

השאר תגובה