מונחי הבסיס של התכנות, חלק שני:
עוד מונחים מתחום התכנות, שהורים פשוט חייבים לדעת

מי חשב שהילדים שלכם, שלא מזמן עוד טיילתם איתם בעגלה, יכירו מונחים הקשורים לתכנות – מוקדם הרבה יותר משחשבתם? ומי חשב שלא יהיה לכם בכלל מושג על מה הם מדברים.

כהורים, אתם מנסים כל הזמן להבין על מה הילדים שלכם מדברים – ולא תמיד מצליחים. זה מדהים לראות כמה מהר הם משלבים בשיחות שלהם מונחים חדשים מעולמות הטכנולוגיה והתכנות.

היינו רוצים לעזור לכם, ולהיות מקור המידע העיקרי שלכם בנושאים כמו הגישות הפדגוגיות המובילות והעדכניות ביותר. היינו רוצים גם לספק לכם המלצות על הסרטים הטובים ביותר בנושאים טכנולוגיים, המתאימים לצפייה משפחתית, ובעיקר היינו רוצים להיות אלה שתפנו אליהם כדי להבין מונחי תכנות שנראים לכם קצת מסובכים.

במאמר זה נשתף אתכם בחלק השני של אוצר המילים של התכנות. תוכלו ללמוד כאן כמה מונחים שיעזרו לכם, כשתסייעו לילדים שלכם ליצור אפליקציה, משחק, תוכנה או סרטון וידאו משלהם.

האם אתם מוכנים ללמוד? כי אנחנו יותר ממוכנים ללמד!

הטכנולוגיה מתפתחת. התנאים משתנים. יש צורך בלמידה.

זו האחריות שלנו להמשיך ללמוד. כשהעולם משתנה ללא הרף, אנחנו לא יכולים להפסיק להתעדכן ולהרגיש בנוח עם מה שאנחנו כבר יודעים. הילדים שלנו מתמודדים עם בעיות שמעולם לא נאלצנו להתמודד איתן בילדותנו, ולכן, הם זקוקים לסוג מיומנויות שונה מזה שההורים שלנו לימדו אותנו.

להיות מוכנים לעתיד זה דבר חשוב ביותר, וכדי להשיג את זה יש לטפח כישורים שהם מעבר למיומנויות הרכות שלנו ויכולות פתרון הבעיות שלנו. אחד הדברים שעלינו לקחת בחשבון הוא הצורך לשלוט באוצר המילים הקשור לתכנות, כדי להבין טוב יותר מה קורה סביבנו.

האם אתם מוכנים ללמוד את מונחי התכנות העדכניים ביותר? בואו נתחיל…

אוצר המילים של התכנות: מילים נוספות הקשורות לתכנות שעליכם ללמוד

הקפידו לרשום לעצמכם הערות, ולנסח, במילים שלכם, את ההסבר למונחים כדי להבין אותם טוב יותר. אם יש מילים הקשורות לתכנות שאינכם מבינים, פשוט השאירו תגובה בהמשך, ואנו נחזור אליכם עם תשובה בהקדם האפשרי.

מטאוורס (Metaverse): מונח זה הפך פופולרי יותר בשבועות האחרונים הודות להכרזתו של מארק צוקרברג על כך שתאגיד פייסבוק משנה את שמו ל-Meta ויתמקד בנושא יצירת המטאוורס.

המטאוורס היא גרסה של האינטרנט, המשמשת ליצירת מציאויות וירטואליות משותפות, ומשמשת לעיתים קרובות כסוג של מדיה חברתית שמתמקדת בגיימינג וביצירה. באופן רחב יותר, המטאוורס עשויה להתייחס לכל הספקטרום של מציאות רבודה, ולא רק לעולמות וירטואליים המנוהלים על ידי חברות מדיה חברתית.

מציאות רבודה: על פי הגדרות שונות, המונח מציאות רבודה מתייחס לחוויה אינטראקטיבית של העולם האמיתי, שבה הסביבה שבה האובייקטים נמצאים בעולם האמיתי משופרת במוחו של המשתמש על ידי מידע תפיסתי שיוצרים מחשבים.

המציאות הרבודה התפתחה עד כדי כך שהמידע הווירטואלי שאנו מקבלים במציאות הרבודה יכול להיקלט על ידי אמצעי חישה שונים: חוש הראייה, חוש השמיעה, ואפילו חוש הריח. כן! כן! עכשיו אפשר להריח את ריחם המתוק של פרחים וירטואליים דרך מציאות רבודה.

פונקציה: על פי ההגדרה שסופקה על ידי Code.org, פונקציה היא קוד המכיל מידע לביצוע פעולה. באמצעות פונקציה אפשר לבצע שוב ושוב את אותה פעולה.

למידת מכונה: למידת מכונה היא ענף של בינה מלאכותית המאפשר למחשבים ללמוד ולשפר בכוחות עצמם את ביצועיהם, ללא צורך בתכנות מפורש. איך עושים את זה? מחשבים ותוכנות לומדים מניסיון ומההתנהגויות השונות של המשתמשים.

מדע הנתונים: זהו תחום שגדל מאוד בשנים האחרונות. זהו תחום בין דיסיפלינרי, המשתמש בשיטות מדעיות, נהלים ואלגוריתמים כדי לחלץ ידע ותובנות מכמויות גדולות של נתונים רועשים, מובנים ולא מובנים.

באמצעות מדע זה ניתן ליישם ידע שנצבר במגוון תחומים כגון שיווק, מיתוג, UX, ממשק משתמש ועיצוב מוצר.

פקודה: Code.org מתאר זאת בצורה פשוטה ויעילה מאוד. פקודה היא הוראה למחשב. המילה עצמה אומרת הכל.

נתונים: מידע הוא פשוט מידע. כשמדברים במונחים של מדעי המחשב, מידע יכול להיות כמויות, תווים או סמלים שהם הקלט והפלט של תוכנות מחשב שונות.

אפליקציה: זהו משהו שילדיכם יכולים לעצב בקלות, כאשר הם משתתפים באחד מקורסי התכנות המקוונים בזמן אמת של Tekkie Uni. מלבד זאת, אפליקציה היא תוכנת מחשב או תוכנה שמיועדת לשימוש במכשיר נייד כמו טלפון, טאבלט או שעון. כיום, חלק מהאפליקציות מאפשרות לנהל את מכונת הכביסה מרחוק, ואפילו לנקות את הבית בהיעדרכם. שמעתם על האינטרנט של הדברים?

הילדים שלכם צריכים ללמוד לתכנת. הזמן הוא עכשיו!

לימודי תכנות מעולם לא היו קלים יותר, מצחיקים יותר ומהנים יותר עבור ילדינו. בכיתות התכנות של Tekkie Uni, ילדיכם יממשו את הפוטנציאל שלהם תוך הבנה שטעויות הן לא יותר מאשר חוויות למידה.

בזמן שהם לומדים איך לתכנת משחקים, אפליקציות ואפילו איך ליצור את התוכן שלהם ב-YouTube או ב-TikTok כמקצוענים אמיתיים, ילדיכם יבינו סוף סוף, שכאשר הם באמת רוצים משהו, אין דבר שיכול לעצור אותם. הם יבינו שחלומות יכולים להפוך למציאות יוצאת מן הכלל, והם יחוו את ההרגשה הייחודית של השגת המטרות שלהם.

רוצים שהילדים שלכם יבינו באמת שהכל אפשרי? רשמו אותם לאחד משיעורי התכנות אונליין שלנו.

תגובות

השאר תגובה