אמפתיה ותכנות: ילדים שאכפת להם מאחרים

חשוב מאוד ללמד את הילדים שלנו לחשוב על אחרים ולהבין את הצרכים שלהם. לילדים המפתחים יכולת אמפתיה, נהנים מסיכויים גבוהים יותר להפוך למנהיגים בעתיד, ולהצטיין בהובלה של פרויקטים בכל תחום אשר יבחרו לעסוק בו.

מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שכישורים חברתיים שנחשבו פעם ל"מיומנויות רכות" הפכו בעשורים האחרונים לחיוניים להתמודדות על כל תפקיד בשוק העבודה המודרני ולביצועו כהלכה. למעלה מכך, אפילו האנשים שהובילו את הפרויקטים המורכבים בעולם, ואלה שבנו מכלום את החברות הגדולות בעולם, הם אלה אשר הצליחו למצוא את האיזון שבין ידע מעשי לבין כישורים חברתיים.

אז אילו תחומי לימוד יכולים לטפח חשיבה מסוג זה בקרב הילדים של ימינו? איך נלמד את הילדים שלנו לחשוב על אחרים? האם קיימים תחומי לימוד טכניים שיאפשרו להם לעשות את זה? אילו עוד אפשרויות יש חוץ מתנועות צופים ופעילות התנדבותית?

התשובה לשאלות אלה היא "תכנות". לימודי תכנות יאפשרו לילדים לפתח חשיבה אמפתית שתעזור להם בזיהוי צרכים ורצונות של קהלי יעד פוטנציאליים. כן! שמעתם נכון. הידע אשר הילדים שלכם יצברו בתכנות, והכישורים הנלווים אשר הם ירכשו לאורך תהליך הלמידה, יובילו אותם למצבים שידרשו מהם לחשוב על צורכיהם של אנשים אחרים ושל קהל היעד הפוטנציאלי של ההמצאות והפיתוחים שלהם.

אם הילדים שלכם ייקחו את זה ברצינות, הם יהפכו לסוכני שינוי שיהיו מסוגלים להזדהות עם אנשים אחרים ולזהות את הצרכים שלהם. אך לא רק שהם יוכלו להזדהות אתם, הם גם יוכלו להציע להם פתרונות טכנולוגיים אמתיים בעזרת הידע שלהם בתכנות.

כיצד תכנות יכול לעזור לילדים שלי לפתח אמפתיה?

כמו שכבר ציינו, וכמו שחלקכם ודאי כבר יודע גם כך: העולם שלנו זקוק ליותר אהבה, יותר הבנה. חסרים לנו הסכמה, חיבוק, ואנשים שיכולים להבין מה מרגישים וחושבים אנשים אחרים.

תאמינו או לא, לימודי תכנות יכולים להעניק לילדים שלכם הן את הכלים הנחוצים לזיהוי צורכי העתיד, וכן את הכלים הנחוצים לפתרונם. אז תנו להם הזדמנות לפתח כישורים חשובים אלה בדרך מהנה תוך כדי פיתוח אפליקציה!

חוויית המשתמש: להבין את המשתמש הפוטנציאלי

בזמן שהילדים שלכם ילמדו לתכנת, הם ירוויחו הרבה יותר מן הידע טכני על אופן פעולתה של אפליקציה כלשהי.  במהלך הקורס, הם ילמדו עד כמה חשוב לשים לב למשתמשים הפוטנציאליים באפליקציות שלהם.

היכולת להתמקד באחר, תאפשר לילדים שלכם ליצור אפליקציות שיוכלו לפתור בעיות שאנשים אחרים מתמודדים עמן.  תנו להם לעזור!

הגורם האנושי: המרכיב החברתי שבהצלחתם של ילדים

אנחנו יודעים שבעולם של ימינו כל אדם מוכרח לרכוש כישורים חברתיים, ללא קשר לתחום העיסוק שלו.  בעתיד הקרוב, מיומנויות רכות כמו חשיבה ביקורתית, אמפתיה ועבודת צוות יהיו חיוניות לכל עובד ומועמד לתפקיד משמעותי כלשהו.

לימודי תכנות יעזרו לילדים שלכם לרכוש מיומנויות אלה לצד הידע בתכנות.  מחקרים, בדיקות וקבוצות מיקוד יהפכו לחלק מתהליך התכנות שלהם.  צפו בהם מצליחים!

הערכים החינוכיים הנלווים לפיתוח אפליקציות

אפשר ללמוד מכל דבר בחיים. ואנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להעניק ערך מוסף לשיעורי התכנות המקוונים שלנו ולספק לילדים שלכם חוויית למידה משמעותית.  בקורסים שלנו, הילדים שלכם יפתחו  כישורים אשר ישרתו אותם בעבודת התכנות הן באופן ישיר וכן באופן עקיף.

תהליך יצירת האפליקציה יגרום לילדים שלכם להבין סוגים שונים של אנשים ומשתמשים פוטנציאליים, יאתגר אותם ליצור דברים חדשים כדי לעזור לאותם אנשים, ויפתח את יכולת האמפתיה שלהם.

התחילו עוד היום. העניקו לילדים שלכם הזדמנות לגלות אמפתיה בעזרת אחת מן התכניות המקוונות שלנו ללימודי תכנות

אנו מציעים מגוון רחב של קורסים מקוונים ללימודי תכנות, ומזמינים אתכם לבוא ולבחון אותם.  אנחנו בטוחים שתמצאו משהו אשר הילדים שלכם גם יאהבו אותו וגם יצליחו בו.

האם אתם יכולים לדמיין איך תרגישו כאשר הילדים שלכם יפתחו אפליקציה שתעזור לאנשים מכל העולם לפתור את אחת הבעיות אשר הם מתמודדים עמה? האם הילדים שלכם יכולים להפוך ליוצרים של "הוואטסאפ הבא" ולחבר בין אנשים מכל קצוות העולם? אולי הם גם יכולים ליצור משהו מדהים כמו אפליקציית SitTogether  ולהילחם בבריונות בדרך חכמה, טכנולוגית ויעילה יותר.

אל תקצצו להם את הכנפיים! רשמו אותם עוד היום אל אחד הקורסים המקוונים שלנו, המיועדים במיוחד לילדים ולבני נוער!

תגובות

השאר תגובה