חמישה פרויקטים מגניבים ברובוטיקה

כבר הוכח שלימודי רובוטיקה מספקים הזדמנות נהדרת לילדים לעשות את צעדיהם הראשונים בתחומי הטכנולוגיה והתכנות. רובוטיקה ניחנה בשלוש תכונות שהופכות אותה לתחום שילדים גם נהנים וגם לומדים ממנו: היא מרתקת, מהנה ומאתגרת.

לפני כמה שבועות, דיברנו על תחרויות רובוטיקה מרתקות לילדים, ומעט קודם לכן דיברנו על יתרונות הלמידה באמצעות רובוטיקה. אנחנו מניחים שאתם מכירים את קורס הרובוטיקה המקוון שלנו לילדים, אז היום היינו רוצים לחשוף אתכם למשהו שונה, ומהנה ביותר.

במאמר זה, אנו נציג לכם חמישה פרויקטים יוצאי-דופן בתחום הרובוטיקה אשר הילדים שלכם יוכלו לעשות אותם מבלי לצאת מהבית. במהלך העבודה על פרויקטים אלה, הם ירכשו סט של כישורים חיוניים למאה ה-21, ייהנו מלמידה בדרך מעשית ויגלו דרכים שונות לפתור כל-מני בעיות. וחוץ מזה, אתם לא תאמינו כמה הם ישמחו כאשר הם יראו את התוצאות המדהימות של העבודה שלהם!

הבאנו לכם חמישה פרויקטים מרתקים בתחום הרובוטיקה שיאפשרו גם לילדים שלכם לחוות את הסיפוק שביצירה ויעזרו לכם ליצור רמה חדשה של חיבור איתם. נשמע מעניין?

צפו בפרויקטים מרתקים אלה אשר גם הילדים שלכם יכולים לעשות מבלי לצאת מהבית!

צפו בפרויקטים המגניבים האלה, ואם אחד מהם נראה לכם מעניין, אנחנו מזמינים אתכם לעודד את הילדים שלכם לקחת את המושכות. אין לנו ספק שזה יעניין אותם אפילו יותר משזה יעניין אתכם. מוכנים? אז הנה הם!

אתם עשויים להתעניין בקורס הרובוטיקה לילדים שלנו

רובוט החרק של מר' הינו

מר' הינו יוצר דברים חדשים ומגניבים מלגו רובוטיקה (Lego Mindstorms EV3) כל הזמן, ורק לפני כמה שבועות הוא בנה את רובוט החרק המופלא שתראו מיד. ואתם יודעים מה החלק הכי טוב בכל הסיפור? שעם מעט ידע בתכנות רובוטים, גם הילדים שלכם יכולים לעשות את זה! רוצים לראות את הפרויקט? אז קראו לילדים שלכם והראו להם את זה:

רובוט שמקפל לילדים שלכם את הבגדים… ושהם יכולים לבנות אותו בעצמם

אם גם לכם נמאס להילחם בילדים שלכם בכל פעם כדי שינקו את החדר שלהם, הציבו בפניהם את האתגר הבא: לבנות רובוט שיבצע במקומם חלק אחד לפחות ממטלה זאת. אתם תופתעו לגלות כמה יעילה גישה זאת וכמה הילדים שלכם ייהנו מתהליך הלמידה. רובוט זה שנבנה מלגו רובוטיקה (Lego Mindstorms EV3) ותוכנת על-ידי ילד אחד שנמאס לו לקפל את החולצות שלו הוא דוגמה מצוינת לכך! גלו איך הרובוט המגניב הזה מקפל חולצות והראו אותו לילדים שלכם. מי יודע? אולי גם הם ירצו לבנות לעצמם רובוט כזה ולהפיק ערך מוסף מניקיון החדר:

רובוט מוזיקלי שהילדים שלכם יכולים לתכנת אותו בעצמם

פרויקט נהדר זה לבניית רובוט שמנגן על כלי נגינה מבוסס גם הוא על לגו רובוטיקה. במקרה זה, הילדים החליטו לבנות רובוט ולתכנת אותו לנגן גרסת כיסוי לשיר של הלהקה מארון 5 באורגן – וכמוהם ילדים רבים מכל רחבי העולם כבר הספיקו לבנות רובוטים דומים המנגנים בעוד מגוון כלי נגינה כמו גיטרה, ואפילו נבל. עכשיו אנו מזמינים אתכם לראות (ולשמוע) את הרובוט המנגן! אם יש לכם ילדים שלכם שאוהבים גם רובוטיקה וגם מוזיקה – זאת הדרך הטובה ביותר עבורם לשלב בין שני התחומים. היכנסו לקישור הבא כדי לצפות בסרטון:

מי מצייר יפה יותר? הילדים שלכם או הרובוט הזה?

לראות את כמות הדברים שילדים יכולים לעשות עם רובוט EV3 זה פשוט מדהים. לפני כן ראינו רובוטים שמנגנים, שמקפלים בגדים וכו' – ועכשיו אנחנו רוצים להראות לכם רובוט שמצייר! את הרובוט הזה תכנת ילד שרצה  לצייר דינוזאור, ויצא לו לא רע בכלל. אז מי אמר שאמנות ותכנות לא הולכים ביחד? וזאת רק דוגמה אחת מני רבות לשלל נקודות המפגש שבין שני התחומים.

צפו ברובוט הצייר ועודדו גם את הילדים שלכם ליהנות מחוויה לימודית מרתקת ולבנות רובוט צייר משלהם!

רובוטיקה וירטואלית: מנגישים את הרובוטיקה לכולם

זה נכון. לא כל אחד יכול לקנות לילדים שלו ערכת רובוטיקה, ורוב רכיבי החומרה לבניית רובוטים עלולים להיות יקרים למדי. בעיה זאת הובילה לפיתוחן של מספר פלטפורמות הכוללות גרסאות וירטואליות של דגמי רובוטים שונים כדי לאפשר לכל ילד באשר הוא ליצור, לתכנת, להמציא ולהתנסות – והכול ללא צורך בדבר מלבד מחשב וחיבור לאינטרנט. אחת הפלטפורמות הללו נקראת "CoderZ", וזאת הפלטפורמה שאנו משתמשים בה בקורס הרובוטיקה המקוון שלנו! בקורס זה, הילדים שלכם ילמדו תכנות בשיטת למידה מבוססת משחקים.

הילדים שלכם יוכלו לעשות עם הרובוטים שלהם כל דבר החל ממשחק בקוביות ועד לחנייה בחניון – ויזכו לחוות את העוצמה שברובוטיקה בסימולטור וירטואלי מהנה ומרתק.

בפלטפורמה זאת השמים הם הגבול, ואתם תופתעו לגלות אילו דברים מהממים הילדים שלכם יוכלו ליצור בה עם קצת ידע, יצירתיות, חדשנות ותו לא.

התחילו היום. תנו לילדים שלכם לתכנת רובוט משלהם

בשיעורי התכנות המקוונים שלנו, הילדים שלכם יתכנתו רובוט וירטואלי משלהם וירכשו כמה מכישורי המאה ה-21 כמו חשיבה יצירתית וחישובית, חדשנות ופתרון בעיות.

תנו להם הזדמנות לרכוש את הכלים הנחוצים להם היום, ותופתעו לגלות אילו פתרונות מעוררי השראה הם יספקו לכולנו מחר. בניית רובוטים היא דרך מהנה ומרתקת ללמוד תכנות – שמאפשרת לילדים להשיג תוצאות מרשימות בזמן קצר. תנו לזה ניסיון! אנחנו כאן בשבילכם!

תגובות

השאר תגובה