העולם המרתק של תחרויות הרובוטיקה

כיום, הטכנולוגיה משפיעה על חיינו בדרכים שהסבים והסבתות שלנו (ואפילו ההורים שלנו) היו מתקשים להאמין.

הפיתוחים הטכנולוגיים של ימינו מעניקים לקהילה המדעית כוחות חסרי תקדים לגילוי תגליות  ולהפקת תובנות חשובות יותר מאי פעם בעבר. אך השפעתה של הקדמה הטכנולוגית אינה מוגבלת למחקר המדעי, אלא מחוללת שינויים מרחיקי לכת בכל תחומי חיינו. בתחום החינוך וההוראה, למשל, הטכנולוגיה המודרנית מספקת לנו, כהורים וכמורים, יכולת לבנות מסגרות חינוכיות מהפכניות ולפתח שיטות הוראה מתקדמות. לכן, את מרב מאמצינו אנו משקיעים בלמידה מעשית – כמו בקורסי התכנות המקוונים שלנו.

כמו שכבר הזכרנו בכמה הזדמנויות, למעלה מ-2 מיליארד עובדים עומדים להיות מוחלפים ברובוטים כבר בעשור הקרוב. אך עובדה זאת אינה חייבת להדאיג אתכם בהכרח, לפחות לא אם חושבים על זה כך: יש לילדים שלכם הזדמנות ללמוד איך לתכנת רובוטים ולהשתתף בתחרויות רובוטיקה בין-לאומיות מרתקות המספקות להם פלטפורמה נהדרת לצבירת ניסיון ומוניטין בתחום חשוב זה.

ועל התחרויות האלה בדיוק רצינו לספר לכם היום, אז התרווחו בכיסא ותנו לנו להציג לכם את מגוון תחרויות הרובוטיקה הקיימות ואת חשיבותם עבורנו.

מדוע תחרויות הרובוטיקה הן כה חשובות?

הופעת ענף הרובוטיקה מספקת המחשה מצוינת להתקדמותנו מרחיקת הלכת בתחום החדשנות הטכנולוגית. בימינו כבר לא ניתן להתעלם מן העובדה שתחום הרובוטיקה המתפתח בקצב ההולך וגובר, מחולל שינויים עמוקים בכל ענפי התעשייה, החקלאות, התקשורת והתחבורה, ואפילו בתחומים כמו חינוך והוראה.

כמו כן, שיעור השתתפותן של נשים בתחרויות הרובוטיקה נמצא בעלייה מתמדת! תחרויות רובוטיקה מספקות במה מצוינת לתחרות שיווניות, הוגנת ופתוחה שגם בנות וגם בנים יכולים להשתתף בה. Girl power!

מטרתן של תחרויות אלה, ושל תחום הרובוטיקה באופן כללי, היא פיתוח רובוטים שיכולים לעזור לנו, בני האדם, במילוי משימות מכל הסוגים! האם זה משהו שגם הילדים שלכם היו רוצים לעשות? תנו לנו להראות לכם איך אפשר לעשות את זה!

למשל על-ידי שילוב בין עולם התכנות לעולם ההנדסה – המתחרים לומדים לפתור בעיות באמצעות חשיבה ותכנות אסטרטגיים.

ובנוסף לערך הרב שתחרויות הרובוטיקה מעניקות לילדים, הן גם מספקות להם את הפלטפורמה המהנה ביותר ללמידה מעשית וחווייתית של מקצועות המדעים החיוניים להצלחתם בעתיד. והאם כבר הזכרנו שקורסי התכנות שלנו בנויים לפי מודל הלמידה המעשית והמבוססת-פרויקטים?

למה כדאי לילדים שלכם ללמוד איך לתכנת רובוטים ולהשתתף בתחרויות רובוטיקה?

תחרויות הרובוטיקה השונות מספקות לילדים ולבני נוער הזדמנות להציג את הרובוטים ואת תהליכי החשיבה והתכנון שלהם עוד לפני שלב הבנייה והפיתוח בפועל. כמו כן, הן מעניקות לילדים ידע, ניסיון וכלים חיוניים להצלחה בעולם המחר.

כלים אלה אינם מסתכמים ביכולת הטכנית לבנות רובוט אלא כוללים את היכולת להבין, לחקור ולפתח טכנולוגיות חדשות שיתרמו לחברה בדרכים שכיום אף אין ביכולתנו לחזות.

6 תחרויות רובוטיקה מדהימות

תנו לנו להציג לכם כמה מתחרויות הרובוטיקה המרתקות ביותר הנערכות ברחבי העולם – תחרויות שיעניקו לילדים שלכם את הכלים הנחוצים לכם כדי להפוך לממציאים וליזמים הטכנולוגיים של עולם המחר. וזה מבלי לציין כמה מהנה ומרגשת תהיה עבורם ההשתתפות בתחרויות אלה – אשר גם מספקות  את המקום המושלם להיכרות עם חברים חדשים ומוכשרים כמותם.

תחרויות ה-FRC וה-FTC (הנערכות בחסות ארגון FIRST – מארגן תחרויות הרובוטיקה הגדול בעולם) מתמקדות ברובוטיקה עתידנית ועוזרות לילדים לפתח את הכישורים הנחוצים להצלחה בתחום זה. ההבדל המרכזי בין שתי התחרויות הוא בגודל הרובוטים. תחרויות מרתקות אלה, הזוכות לפופולריות רבה, נחשבות בעיני רבים כשגרירות תחום תחרויות הרובוטיקה.

תחרות הרובוטיקה Robofest אינה רק תחרות, אלא פסטיבל של אירועי רובוטיקה שמעודד ילדים ללמוד את מקצועות ה-STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה). במהלך התחרות, המשתתפים זוכים לעצב, לבנות ואפילו לתכנת רובוטים משלהם.

תחרות הרובוטיקה FLL גם היא נערכת בחסות ארגון FIRST, רק שהיא מבוססת על LEGO. LEGO (ר"ת: FIRST LEGO League – ליגת LEGO של FIRST) והיא ליגת רובוטיקה מלהיבה ומרתקת שבמסגרתה הילדים מתכנתים ובונים את רובוטי ה-EV3 שלהם בסביבות פיתוח ידידותיות למשתמש אך גם תחרותיות.    ואתם יודעים מה יעזור להכין את הילדים שלכם ולהכשיר אותם להצלחה בתחרויות רובוטיקה אלה? התכנית המקוונת שלנו לתכנות רובוטים! בתכנית זאת, הילדים שלכם יזכו להתאמן על רובוטLEGO MINDSTORMS EV3 וירטואלי משלהם.

תחרות הרובוטיקהVEX Robotics Competition כוללת הרבה יותר מבניית רובוטים. המשתתפים מתחרים זה בזה בהשלמת משימות ואתגרים בפורמט של משחק המשלב אלמנטים הנדסיים מלהיבים.

תחרות הרובוטיקהSoft Robotics Design Competition היא תחרות מקוונת אשר המשתתפים בה נדרשים לבנות רובוטים לבישים המסייעים להגביר את חופש תנועתם ופעולתם של בעלי מוגבלויות. תכנית זאת היא בדיוק מה שנחוץ לילדים שלכם כדי להפוך לממציאי הדורות הבאים של הטכנולוגיה הרפואית ולפתח פתרונות יצירתיים שיעזרו לשפר את איכות חייהם של בעלי מוגבלויות בעולם המחר.  מעניין, נכון? הילדים שלכם יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר בעזרת תכנות!

תחרות הרובוטיקה CRCC (ר"ת:Cyber Robotics Coding Competition) היא השחקן החדש ביותר בתחום.  תחרות ה-CRCC היא תחרות מקוונת הנערכת במסגרת יוזמת קרן ISCEF ובחסות החברות אורקל, יאסקווה וקודר-זי. במסגרת תחרות זאת, תלמידים מבתי-ספר בכל רחבי ארה"ב נדרשים לתכנת רובוטים וירטואליים ולהשלים בעזרתם  משימות בסביבת המשחק של התחרות.

למדו עוד על תכנות ממושחק

השתתפות בכל אחת מן התחרויות האלה או בכל תחרות רובוטיקה אחרת, תעניק לילדים שלכם שורה של כישורים חיוניים בתחומי התכנות וההנדסה. בנוסף, היא תעזור להם לפתח תחושת ערך וביטחון עצמי, ולרכוש יכולות חשיבה ביקורתית וכישורי עבודה בצוות – החיוניים כל כך בשוק העבודה המודרני.

איך אפשר להתחיל כבר היום?

ב-Tekkie Uni, אנו מציעים לילדים שלכם מספר תכניות מקוונות ללימודי תכנות. אחת מן התוספות האחרונות למבחר התכניות הרחב שלנו היא קורס הרובוטיקה. בקורס זה, הילדים שלכם ילמדו תכנות מעשי על רובוט LEGO Mindstorms EV3 (הרובוט המשמש בתחרויות ה-CRCC וה-FLL) וירטואלי משלהם!

תנו לילדים שלכם לחוש את עולם הרובוטיקה בידיים והעניקו להם את יתרון הפתיחה שיבטיח את הצלחתם בעתיד. בקורסים המקוונים שלנו, הילדים שלכם יזכו להתפתח בדרך מהנה, קלה ומרתקת. לרישום ילדיכם אל קורס הרובוטיקה לילדים ולבני נוער, לחצו כאן.

תגובות

השאר תגובה