כיצד Tekkie Uni סייע לאשף טכנולוגי ללמוד יותר בנושא תכנות

אישף נולאן גלצל הוא נער בן 15 מארגנטינה המתגורר עם הוריו בבואנוס איירס.

אישף התעניין בטכנולוגיה מאז שהיה כבר בן שמונה או תשע. זה לא מפתיע – הוא מגיע ממשפחה בעלת רקע טכני. אביו דייגו, הוא יזם שעובד מהבית ומנהל חברת מחשבים עצמאית, ואמא שלו בעלת תואר ראשון בניתוח מערכות מידע.

"בהתחלה הוא התחיל לחקור את עולם התכנות באמצעות כמה משחקים," אומר אביו דייגו גלצל. "מאוחר יותר הוא רצה לעבור ל- Scratch." לאט, לאט, על ידי לימוד עצמי, הוא פיתח משחק משלו."

איך זה מרגיש לילד ממשפחה בעלת רקע טכני להשתתף בשיעור תכנות אונליין?

אישף בנה את המשחק הראשון שלו כשהיה בן 9, והוא עבד עם אביו כדי להשלים אותו. בגיל 13 הוא כבר היה מוכן ללמוד תכנות ולהרחיב את כישוריו עוד יותר. הוא למד כמה קורסים באקדמיית קהאן, והוריו התחילו לחפש מורים או בתי ספר באזור שיכולים לסייע לבן שלהם ללמוד יותר על מחשבים ותכנות באופן אישי. לא הייתה להם הצלחה רבה.

"כמה בתי ספר באזור אמרו לנו שהוא עדיין צעיר מדי להתקבל ושאנחנו צריכים לחכות עוד שנתיים", אמר אביו, דייגו. "עם זאת, אשתי מצאה את הפרסום של Tekkie Uni – המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, בפייסבוק והראתה לי. נכנסנו לאתר, נרשמנו, והיועץ שעזר לנו היה מאוד ברור לגבי הפרויקט החינוכי."

לדייגו היו הרבה שאלות. כילד, הוא התחיל להתעניין במחשבים באותו גיל, לכן הוא רצה לוודא ש- Tekkie Uni – המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, הוא בית-ספר מתאים בשביל הבן שלו. אך כבר מהרגע שהוא דיבר עם הנציג, הוא היה מרוצה.

"היה חשוב לי לדעת שכאן באקדמיה הילדים יעבדו כצוות, שהם יעבדו על פרויקטים, והיועץ נתן לי הסברים כל כך ברורים שמייד היינו מעוניינים," הוא אמר.

בנוגע ל-אישף, הוא כמעט ולא היה צריך סיוע כדי לצאת לדרך; הוא התקין את התוכנה של Tekkie Uni – המרכז לפיתוח מנהיגות טכנולוגית, ללא עזרת אביו, עשה את בדיקות המיקרופון בעצמו, והתחיל להשתתף בקורסים שלו בהנאה רבה. הוא השלים פרויקטים רבים ולמד מספר כישורים חדשים, כולל השימוש בשפת התכנות LiveCode, חשיבה מובנית לצורך בניית משחקים, ואת מושג עבודת הצוות.

הוא עבד על מספר פרויקטים קבוצתיים, אך כיום הוא לומד יותר על תפקיד הצוות בפיתוח אפליקציות בקורס לימוד תכנות למתקדמים. הוא גם נהנה לחפש שגיאות קוד במהלך מסיבת באגים, שיעור שבו התלמידים מאתרים באגים באפליקציות שלהם.

כיצד סייע Tekkie Uni  בזמן המגיפה?

אישף הוא עכשיו בשנה השלישית שלו בקורסים של Tekkie Uni. במקור, הוריו רצו מורה פרטי שיבוא ללמד אותו בבית – כפי שנוהגים בשיעורי המוזיקה שלו – אבל הם היו מרוצים מהפורמט של Tekkie Uni, המציע מורה בשידור חי יחד עם כל היתרונות הקיימים בקורס אונליין.

"בגלל זה אנחנו אוהבים את הכיתה שלך כל כך," אומר דייגו. "כאן יש לו את המורה ואת המרחב הקבוצתי בשידור חי, ובנוסף לכך, יש גם את השיעורים הפתוחים ואת השיעורים המוקלטים כהשלמה, והם מעניקים גמישות לתוכנית כולה לאלה שצריכים לחזק את הלמידה שלהם."

כמו כן, בגלל משבר הקורונה הנוכחי, תכנות עם Tekkie Uni הוא אחד מהחוגים ש-אישף עדיין יכול להמשיך לעסוק בהם. בדרך כלל הוא היה הולך לבית הספר בבוקר ומשתתף במספר חוגים בשעות אחר הצהריים, כולל טאקוונדו ושיעורי מוזיקה. חלק גדול מהם לא יכולים להתקיים כעת. ב- Tekkie Uni עדיין מתקיימים מפגשים פעילים וזה מאוד מועיל, אומר אביו.

"בשיעורי התכנות, בנוסף ללמידה, הוא מקבל הסחת דעת חיובית מהמצב הקיים," אמר דייגו. "זה זמן פנאי נעים כי הוא גם נהנה וגם מרוכז."

למה ללמוד תכנות זה חשוב עבור ילדים?

דייגו מקשר את נושא התכנות לידיעת השפה האנגלית. אלו שתי שפות בסיסיות שילדים חייבם לדעת על מנת להיכנס לעולם העבודה.

"הידע הזה יבדיל אותם מאלה שיודעים לאלה שלא, ולצערנו, בתקופה זו, ילד שאין לו את הידע הזה יהיה קרוב מאוד לאנאלפביתיות, מכיוון שתכנות היא שפת העתיד", אמר.

דייגו מעודד הורים אחרים להתנסות בשיעורי תכנות אונליין – הורים תמיד דוחפים את הילדים לחקור את התשוקות ואת תחומי העניין שלהם כדי שימצאו דברים שהם נהנים לעשות, כמו מוסיקה, ספורט, ומחול. אין סיבה לא להכיר להם את עולם התכנות.

"אם תעודדו את ילדיכם ללמוד את זה, יהיו להם כלים טובים שיפתחו להם את הדלת למשרות טובות," הוא אומר. הכל מתחיל בגיל הזה, ככל שיתחילו מוקדם יותר כך הם יהיו יותר מוכנים.

תגובות

השאר תגובה