עזרו להם לבנות את כישורי המנהיגות
שלהם בבית

כהורים, טבעי שתרצו להעניק לילדים שלכם את כל ההזדמנויות האפשריות להצלחה בחיים, ודרך אחת לעשות זאת היא לעזור להם לפתח כישורי מנהיגות כבר בגיל צעיר. בעוד בתי ספר וחינוך בלתי פורמלי יכולים בהחלט לשחק תפקיד בתהליך, קיימות גם המון הזדמנויות לעודד פיתוח מנהיגות בבית באמצעות פעילויות מדע, טכנולוגיה, הנדסה, אומנות ומתמטיקה.

כיצד בדיוק פעילויות STEAM עוזרות לילדים להפוך למנהיגים?

קודם כל, פעילויות STEAM מעודדות ילדים לקחת אחריות על הלמידה שלהם. הם יכולים לבחור על איזה פרויקטים ורעיונות לעבוד, והם חופשיים לחקור ולהבין דברים בכוחות עצמם. העצמאות הזאת עוזרת לילדים להרגיש בטוחים ביכולות שלהם ונותנת להם מוטיבציה לקדם את הלמידה שלהם.

פעילויות STEAM גם מלמדות ילדים איך לעבוד בשיתוף פעולה ולתקשר באופן יעיל. פרויקטים רבים של STEAM דורשים מהילדים לעבוד בצוותים או בקבוצות, שם הם חייבים לשתף את הרעיונות שלהם, להאציל סמכויות, ולהקשיב לנקודת המבט של אחרים. כל אלה הן מיומנויות חיוניות למנהיגים.

בנוסף לפיתרון בעיות, פעילויות STEAM יכולות לעזור לילדים לפתח ביטחון ועצמאות. על ידי כך שאנחנו מעניקים להם חופש לחקור ולהתנסות, אנחנו יכולים לעזור להם לגלות את תחומי העניין והחוזקות שלהם. זה יכול להיות חשוב במיוחד לילדים ביישנים או מופנמים, שכן הם מקבלים הזדמנות לצאת מאזור הנוחות שלהם ולקחת פיקוד בסביבה בטוחה ותומכת.

פעיליות אלה עוזרות לילדים לפתח חשיבה ביקורתית ומיומנויות של פיתרון בעיות. הם חייבים לחשוב ביצירתיות ולהעלות פיתרונות לאתגרים ובעיות שצצות במהלך העבודה על הפרויקטים שלהם. זה עוזר לילדים לצבור ביטחון ביכולות קבלת ההחלטות שלהם ולהיות מצויידים טוב יותר לקראת לקיחת תפקידי הנהגה בעתיד.

איך אנחנו יכולים לעזור לילדים שלנו לפתח את כישורי המנהיגות שלהם?

ילדים יכולים לבצע המון פעיליות STEAM מלהיבות וחינוכיות בבית כדי לפתח את כישורי ההנהגה שלהם. והחלק הכי טוב הוא שאפשר לעשות הרבה מהפעילויות האלה עם מעט מאד ציוד ואמצעים. כמובן שיש הרבה דרכים לעודד פיתוח מנהיגות בבית, כמו להעניק לילדיכם אחריות על מטלות בבית או להוות דוגמה אישית במעשים שלנו. ארבעת פעילויות ה-STEAM המצורפות כאן הן דרך כיפית ומלהיבה לעזור לילדיכם לפתח מיומנויות הכרחיות שישרתו אותם היטב במהלך חייהם.

תכנון ובנייה של מגרש משחקים או מסלול מכשולים

חומרים נדרשים: קרטון, מסקינג טייפ, מספריים, טושים, דברים שיש בבית (כמו כוסות פלסטיק, קופסאות קרטון וגלילים של נייר מגבת)

הוראות:
• תנו לילדים להעלות רעיונות למגרש המשחקים או מסלול המכשולים שלהם. עודדו אותם לחשוב באופן יצירתי ולהמציא אלמנטים ייחודיים ומאתגרים.
• הדריכו את הילדים לשרטט את העיצובים שלהם וליצור רשימת חומרים נדרשים.
• הדריכו את הילדים לאסוף את החומרים הנדרשים ולבנות את מגרש המשחקים או מסלול המכשולים שלהם. עודדו אותם לעבוד בשיתוף פעולה ולהאציל סמכויות לפי הצורך.
• תנו לילדים להתנסות במגרש המשחקים או מסלול המכשולים שלהם ולבצע בהם את ההתאמות הנדרשות.

צרו משחק קופסה או קלפים

חומרים נדרשים: נייר, מספריים, טושים, קוביות (רשות)

הוראות:
• תנו לילדים לחשוב על רעיון למשחק קופסא או קלפים. עודדו אותם לחשוב על נושא המשחק שלהם, איך הוא יעבוד, ועל כללים.
• הדריכו את הילדים לשרטט את משחק הקופסה או ליצור את משחק הקלפים שלהם. עודדו אותם להיות יצירתיים בעיצוב משטח המשחק.
• הדריכו את הילדים ליצור את חלקי המשחק, הקוביות (במידה ויש צורך), וכל דבר אחד שצריך בשביל המשחק.
• תנו לילדים להתנסות במשחק שלהם ולבצע בו תיקונים והתאמות. עזרו להם לחשוב באופן ביקורתי על שיפור מהלך המשחק וכיצד ניתן להפוך אותו לכיפי יותר.

עיצוב ובנייה של דגם של בית או מבנה אחר

חומרים נדרשים: קרטון, מספריים, דבק, טושים, דברים שיש בבית (כמו מקלות ארטיקים, גלילי נייר מגבת וכוסות פלסטיק)

הוראות:
• תנו לילדים לבחור בניין או מבנה שהם רוצים לבנות דגם שלו. הציעו להם לחשוב על העיצוב ותכנון המבנה של הבניין.
• הדריכו את הילדים לשרטט את העיצובים שלהם וליצור רשימת חומרים נדרשים.
• הדריכו את הילדים לאסוף את החומרים הנדרשים ולהתחיל לבנות את הדגם שלהם. עודדו אותם לעבוד בשיתוף פעולה ולהאציל סמכויות לפי הצורך.
• הדריכו את הילדים לבצע ליטושים אחרונים לדגמים, כמו עבודות גינון או קישוטים.

עריכה ניסוי מדעי והצגת התוצאות לקבוצה

חומרים נדרשים: ציוד מדעי (כמו מיקרוסקופ, מבחנות, כוסות כימיות)

הוראות:
• תנו לילדים לבחור ניסוי מדעי שמעניין אותם. עודדו אותם לחשוב על מטרת הניסוי ומה הם רוצים ללמוד ממנו.
• הדריכו את הילדים לאסוף את החומרים הנדרשים לעריכת הניסוי. עודדו אותם לפעול לפי השיטה המדעית המתאימה ולתעד את התצפיות שלהם.
• הדריכו את הילדים לנתח את התוצאות שלהם ולהסיק מסקנות לגבי הניסוי.
• תנו לילדים להציג את התוצאות לקבוצה, להסביר את מטרת הניסוי, את שלבי הניסוי, ואת המסקנות שלהם. הזכירו להם לתקשר בצורה ברורה ויעילה.

 Tekkie Uni – מעצבים היום את מנהיגי המחר

אז אם אתם מחפשים דרך לעזור לילדיכם להפוך למנהיגים, כדאי לכם לרשום אותם לאחד מקורסי התכנות או היצירה המקוונים של Tekkie Uni. קורסים אלה עוצבו על מנת לעזור לילדיכם ללמוד מיומנויות חדשות בסביבה כיפית ותומכת, והם ללא ספק ייהנו מההזדמנות לחקור את עולם ה-STEAM. אל תחכו – הירשמו לקורס עוד היום ותראו איך כישורי המנהיגות של ילדיכם מתפתחים!

תגובות

השאר תגובה