נשים במדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה וכתיבת קוד: לינדה ליוקס

פעם נוספת, אנחנו כאן כדי לכתוב על נשים חשובות במטה"מ וכתיבת קוד. כפי שאתם אולי זוכים, במהדורות קודמות של הסדרה הזו כתבנו על מריה מונטסורי ושיטת החינוך יוצאת הדופן שלה, ועל מרי קיורי והקריירה והגילויים המרשימים שלה.

היום, אנחנו רוצים לדבר על מישהי יותר מודרנית. שמה לינדה ליוקס ובדרך מאוד יצירתית, היא משנה את הדרך בה נשים נתקלות בתכנות בכל רחבי העולם.

בכך שהיא משלבת ספרות ושירה עם קוד ואלגוריתמים, לינדה מאתגרת את הסטטוס קוו, גורמת לעוד ועוד בחורות ללמוד לכתוב קוד, לתכנת ולעצב את עתיד העולם הדיגיטלי בו כולנו חיים.

ולכן, אנחנו מזמינים אתכם ללמוד להכיר את לינדה ליוקס במאמר הקצר הזה לכבודה.

לינדה ליוקס: מעודדת נערות צעירות לכתוב קוד דרך ספרות ואמפתיה

אחד הדברים שאי אפשר להכחיש לגבי לינדה ליוקס הוא היכולת המדהימה שלה לדבר בציבור ולהתחבר עם הקהל בצורה יוצאת דופן. בהרצאות ה-TED השונות שלה, היא מספרת את הסיפור שלה, ועל הדרכים האולטימטיביות לעודד עוד נערות צעירות ללמוד לתכנת, כדי שהן יוכלו לעשות דבר אחד: להפוך את החלומות שלהן למציאות.

המתכנתת הפינית וסופרת ספרי הילדים עומדת מאחורי הספר "שלום רובי" (שגייס 380,000$ ב-Kickstarter), שיצא לאור במהלך 2016, ושני ספרי ההמשך שלו ששמם "שלום רובי: הרפתקאות קוד" ו"שלום רובי: מסע לאינטרנט", שיצאו ב-2017 וב-2018, בהתאמה.

היא הראתה עניין בעולם התכנות לראשונה כשהייתה בת 13, וב-2001, כשהייתה רק בת 15, היא יצרה אתר עבור אל גור, כדי להראות לו כמה היא מעריצה אותו.

יש יותר מרק ספרים בחייה של לינדה! לפני מספר שנים, היא עזרה להקים את Rail Girls, אתר שמיועד לעזור לנשים ללמוד תכנות בסיסי. בקיצור, לינדה מצאה דרך נפלאה להפוך את העולם למקום טוב יותר, באמצעות תכנות.

הנה הרצאת TED של לינדה, היא אחת החביבות עלינו:

הילדים שלך יכולים לשנות את העולם באמצעות תכנות וכתיבת קוד

אנחנו יודעים, לינדה ליוקס היא מיוחדת. היא מצאה דרך פנומנלית לתת השראה לילדים ומבוגרים לעשות שינויים גדולים ומשמעותיים ולצעוד קדימה. בכל אופן, הנה משהו שעליך לדעת: גם הילדים שלך יכולים לעשות את זה!

בכך שתצטרפו לאחד מקורסי כתיבת הקוד שלנו, ובכך שתשתתפו בשיעורים חיים עם מורים מעוררי השראה כמו לינדה ליוקס, ילדיכם יוכלו ללמוד איך ליצור אפליקציות משלהם, איך להפוך לכוכב היוטיוב הבא או ליצור משחקים מאפס.

עכשיו יש לכם את ההזדמנות לראות אותם מצליחים ויוצרים. האם תיתנו לה לחמוק בין אצבעותיכם?

תגובות

השאר תגובה