מוזיקה ותכנות: נקודות הדמיון המדהימות שבין שני התחומים

כולנו מכירים את התרומה החשובה שיש לחשיפה למוזיקה בגיל מוקדם להתפתחותם השכלית של הילדים שלנו. מחקרים הראו שמוזיקה קלאסית, למשל, יכולה לתרום רבות לתהליך זה ולדרך שבה הילדים שלנו תופסים את העולם.

כמו כן, ידוע שגם נגינה על כלים מוזיקליים מהווה פעילות פנטסטית עבור הילדים שלנו. היא יכולה ללמד אותם משמעת עצמית, סדר וחשיבה ביקורתית, וזאת בנוסף לתוצאות היוצאות מן הכלל שהילדים שלנו מגיעים אליהן כאשר הם משקיעים את המאמץ הדרוש ומתמידים בנגינה.

אך כיום, תחום חדש החל למשוך את תשומת לבם של מדענים החוקרים את התפתחות מוח הילד והמתבגר: וזהו תחום התכנות. התכנות אינו תחליף למוזיקה או ללימוד נגינה.  התכנות בא להשלים את המוזיקה, ללכת עמה יד ביד כדי להבטיח עתיד טוב יותר לילדינו, כי הרי זה מה שהכי חשוב, לא?

כיצד מוזיקה ותכנות יכולים לעזור לילדים שלנו בפיתוח החשיבה והאישיות?

אם המטרה העיקרית שלנו כהורים היא להבטיח את מוכנותם של הילדים שלנו לעתיד, אנו מוכרחים לשלב מוזיקה ותכנות במסגרת החינוך שלהם.

העולם כיום דורש מן הילדים שלנו הרבה יותר ממה שהוא דרש מאתנו לפני עשורים בודדים. כישורים כמו חשיבה ביקורתית, פתרון בעיות, תכנון ועבודה בצוות, הופכים לרלוונטיים וחשובים יותר מיום ליום – גם עבור הילדים שלנו, מבחינת פוטנציאל ההשתלבות שלהם בשוק העבודה של המחר וגם עבור החברה עצמה, אשר תזדקק להם ולכישוריהם כדי להמשיך להתקיים ולהתקדם.

תרומת המוזיקה להתפתחות המוח

אנחנו שומעים את זה כבר שנים. מחקרים נוירולוגיים מאשרים שהמוזיקה מסייעת בפיתוח כישורי שפה ולמידה, תפיסה חושית ואוריינות, מתמטיקה ותחומים רבים אחרים.

אם תקנו לילדים שלכם כמה כלי נגינה להתנסות בהם, אתם תוסיפו ממד חדש לביתכם, אשר גם יעזור להם לפתח אזורים אחרים במוחם ולרכוש כישורים שימושיים אשר ישרתו בעתיד גם אותם וגם אותנו.

זה גם מה שיקרה אם הילדים שלכם ילמדו איך לתכנת. כאשר הילדים שלכם חושבים על סוג האפליקציה שהם מעוניינים לפתח ומנתחים את השלבים שעליהם לעבור כדי להגשים מטרה זו, הם מפתחים את כישורי השפה, את יכולת הלמידה ואת התפיסה החושית שלהם.

האם אתם יכולים לדמיין אילו יכולות מדהימות הם יהיו יכולים לפתח אם ידעו גם לנגן וגם לתכנת? או אם ימצאו דרכים לשלב בין מוזיקה לתכנות?

תכנות:  הילד החדש בשכונה שיכין את ילדינו לעתיד!

אנו נשמח לעזור לילדים שלכם לפתח את כל הכישורים שציינו, לצד מיומנויות כמו חשיבה ביקורתית, פתרון בעיות ועבודה בצוות – בקורס תכנות ייחודי.  מחקרים שנערכו לאחרונה מראים שלימודי תכנות אינם רק עוזרים לילדים שלנו לפתח כישורים אלה, אלא אף עשויים להיות תנאי חיוני להצלחתם בעתיד.

למעלה מ-2 מיליון משרות במקצועות המדע והטכנולוגיה בארה"ב לבדה זקוקות לאנשים שיאיישו אותן! אז האם אתם מוכנים לחשוף את הילדים שלכם לכלים חיוניים אלה?

כמו כן, ילדים שמנגנים ונכנסים לתחום המוזיקה בשלב מוקדם בחייהם, נהנים מהצלחה רבה יותר באקדמיה ומכישורים חברתיים מפותחים יותר. ובנוסף, הם זוכים לפתח ביטחון עצמי, משמעת וסבלנות.

החינוך נסוב סביב אינטראקציה חברתית, ולכן, תחומים כמו תכנות ומוזיקה יכולים לעזור להורים לצייד את הילדים שלהם בכל הכלים הנחוצים להם כדי להוביל את עולם המחר.

תנו לילדים שלכם ליהנות משני העולמות, עוד היום!

כמו שכבר הזכרנו, התכנות אינו מהווה תחליף למוזיקה! אך שני התחומים האלה דומים מאוד זה לזה מבחינת תרומתם להתפתחות ילדינו.  אנו מזמינים את הילדים שלכם לגלות גם את עולם המוזיקה וגם את עולם התכנות בתכנית המקוונת הייחודית שלנו.

רשמו את הילדים שלכם לאחד הקורסים המקוונים שלנו, והעניקו להם את ההזדמנות ליהנות משני העולמות תוך-כדי יצירת אפליקציה שתעורר השראה בילדים אחרים מכל רחבי העולם ותעזור להם לשפר את הכישורים המוזיקליים שלהם.  כי היום כבר אפשר לעשות הכול!

תגובות

השאר תגובה