נשים ותכנות:
רשמה סאוג’ני

כבר כמה שבועות שאנו רוצים להקדיש במה זאת כדי לספר לכם על אישה נפלאה שהובילה שינוי עמוק בתחומי התכנות, הטכנולוגיה והחינוך. לפני כמה שבועות, שוחחנו על מארי קירי, ורק לפני כמה ימים הזכרנו את לינדה ליוקאס.

היום אנחנו רוצים לספר לכם על יוזמת “Girls Who Code”, ופרט על המקימה שלה: רשמה סאוג’ני. רשמה היא אישה מדהימה ויצירתית שעוררו השראה באלפי נשים וילדות בכל רחבי העולם להשתלב בענפי הטכנולוגיה וליצור פתרונות שכולנו עומדים להשתמש בהם בעתיד הקרוב מאוד.

בין סיום לימודיה באוניברסיטת הארוורד ב-1999 להקמת Girls Who Code בשנת 2012, רשמה אף הספיקה לכהן בתפקיד סגנית הסנגור הציבורי הראשי של העיר ניו-יורק. שמעתם נכון! ממשפט ציבורי לתכנות והעצמת נשים אחרות להצלחה בתחום זה – שסובל ממוניטין מוטעה של "מקצוע גברי" כבר עשרות שנים.

את הרעיון להקים ארגון זה הגתה רשמה כאשר התמודדה בבחירות לקונגרס האמריקאי. היא הבחינה בכך שבכל מגמות המחשבים בבתי הספר שלאורך נתיב מסע הבחירות שלה כמעט ולא למדו בנות. אז היא החליטה לההפשיל שרוולים ולעשות משהו בנידון.

רשמה סאוג'ני סוכנת שינוי ונואמת מעוררת השראה

בהרצאה מרתקת זאת, רשמה סאוג'ני מדברת על רעיון מעניין ביותר שאנו תומכים בו מכל הלב, ובייחוד בחברה של היום, שאותו הגדירה כ: "ללמד ילדות לגלות אומץ במקום שאיפה לשלמות".

בהרצאה נהדרת זאת היא גם מדגישה את החשיבות שבהקמת יוזמות חברתיות ובמתן מקום רב יותר לבנות בתחום שזכה במוניטין שגוי של "מקצוע לגברים בלבד".

צפו בהרצאה של רשמה סאוג'ני ושתפו אותנו במחשבותיכם בתגובות.

ספרים מאת רשמה סאוג'ני

ספרה האחרון של רשמה "Brave, Not Perfect" (אמיצה, לא מושלמת) יגיע למדפי חנויות הספרים ברחבי העולם בפברואר 2019. היא גם כתבה את רב המכר של הניו-יורק טיימס "בנות שמתכנתות", שבו היא תיארה בפירוט את הארגון שהקימה ב-2012,

ועוד ספר נהדר בשם שנקרא "נשים שאינן מחכות בתור", שבו היא דיברה על חשיבותה של העצמה נשית.

לקריאת ספרים אלה ופרסומים אחרים של רשמה סאוג'ני, לחצו כאן

עוד על רשמה סאוג'ני

לפני זמן לא רב, פרסמנו את התמונה הזאת לכבוד רשמה סאוג'ני בדף הפייסבוק שלנו ולא יכולנו שלא לנצל הזדמנות זאת לשתף אותה עמכם.  אנו רואים ברשמה דמות המעוררת השראה אמתית בקרב בנים ובנות מכל רחבי העולם, אז הרגישו חופשיים לשתף את התמונה הזאת עם קרוביכם וחבריכם.

תכנות זה לא לבנות? שטויות!

בקורסים המקוונים שלנו, גם בנות וגם בנים יכולים ליהנות מן הכיתה האינטראקטיבית וללמוד תכנות מעשי.  בתחילת כל שיעור, הילדים פשוט מתחברים אל הכיתה המקוונת היכן שכבר מחכים להם המורים וחבריהם לכיתה שיעזרו להם לפתח אפליקציות, תוכנות, משחקים ופתרונות שלעולם לא היינו חושבים עליהם בעצמנו.

הדבר היחיד שעליכם לעשות זה לתת להם את ההזדמנות. רשמו את הילדים שלכם לאחד הקורסים המקוונים שלנו, ואנחנו נעזור להם להגשים את הפוטנציאל היצירתי שלהם. המפתח נמצא בידכם! אל תחמיצו את ההזדמנות שהילדים שלכם ראויים לקבל.

תגובות

השאר תגובה