3 ספרי מדע בדיוני מגניבים שייגרמו לילדים שלכם להתעניין בתכנות

ישנן דרכים רבות לגרום לילדים שלכם להתעניין בתכנות. הם לא צריכים למצוא עניין אמיתי בתחומי תכנות או אלגוריתמים לילדים ממש מההתחלה, לא כל ילד מבין בדיוק מה לימודי תכנות יכול לתת לו. לאנשים רבים ברחבי העולם אין מושג כי אחוז גדול מהמשרות המוצעות עבור מתכנתים, הן מחוץ לתעשיית הטכנולוגיה, והן למעשה בתחומים מגוונים כמו מזג אוויר טרופי למשל.

לפני כמה שבועות פרסמנו מאמר מעניין עם 4 הסרטים הטובים ביותר שיגרמו לילדים להתעניין בתכנות, ומכיוון שהייתה לו קבלת פנים יוצאת דופן אצל הקוראים שלנו, חשבנו על דרכים נוספות לסייע לכם להשיג את אותה המטרה.

בהזדמנות אחרת, הזכרנו כמה ספרי ילדים יוצאי דופן הקשורים לתכנות. אבל הספרים שהזכרנו בפוסט הספציפי הזה היו מכוונים לצעירים שכבר אוהבים את אמנות היצירה של אפליקציות, תכנות משחקים, או בניית תוכנות עוצרות נשימה בעצמם.

היום, ברצוננו לערבב את שני המאמרים שהזכרנו, כדי להביא לכם משהו חדש שיגרום לילדים שלכם להתעניין בתכנות. לכן אנחנו מציגים לכם עכשיו 3 ספרי מדע בדיוני שייתנו לילדים שלכם חשק לרצות לתכנת. מוכנים? הנה זה בא!

ספרי מדע בדיוני מתקופות שונות שייגרמו לילדים שלכם לרצות להפוך למתכנתים!

הספרים שנזכיר בעוד כמה פסקאות הם מתקופות שונות. אתם תיראו כאן דוגמאות שונות, חלקם אפילו ספרים שהסבים שלנו אולי קראו כשהיו בחטיבת הביניים.

ההבדל בין התקופה של הסבים שלנו לבין העולם המודרני בו אנו חיים, הוא למעשה הפרשנות שהילדים שלכם יכולים לתת למילה הכתובה. וזה הקסם של ספרות! אתם יכולים לקרוא ספר היום, אבל אם תקראו אותו שוב בעוד 20 שנה, זה עלול להשפיע על חייכם בצורה שונה לגמרי.

תעיפו מבט על ספרי המדע הבדיוני המצוינים האלה שיגרמו לילדים שלכם להתעניין בתכנות. בואו נתחיל…

לכוד בתוך משחק וידאו, מאת דסטין בריידי

ספר זה משנת 2016 מספר את סיפורו המצחיק של ג'סי ריגסבי, ילד שלכוד בתוך משחק הווידאו "Full Blast". מסופר על איך ג'סי עושה כל שביכולתו כדי לצאת מהמשחק כמה שיותר מהר, כדי לא להפוך לדמות במשחק וידאו לנצח.

סצנות כגון- לראות את פסל החירות כמו חללית, נותנות לספרות המודרנית הזו אלמנטים ייחודיים של מדע בדיוני שהילדים הצעירים שלנו באמת יאהבו.

בעת קריאת הספר, הילדים שלכם עשויים להתעניין באמנות המתפתחת של פיתוח משחקי וידאו או אפליקציות, ואם זה קורה, אתם יכולים להכיר להם את קורסי התכנות המקוונים הפנומנליים ש- Tekkie Uni מציע. בקורסים אלה, הילדים שלכם יוכלו לחזק את כישורי המאה ה-21 שלהם בזמן שהם לומדים איך להפוך את הרעיונות שלהם למציאות עוצרת נשימה.

דברי הימים של תושבי מאדים, מאת ריי ברדבורי

ספר קלאסי שכולנו אוהבים. הוא פורסם במקור בשנת 1950, ומספר את סיפורה של ההתיישבות במאדים, מקום מגוריו של ילידי מאדים, על ידי אמריקאים שעוזבים את כדור הארץ לאחר שנהרס כליל על ידי מלחמה גרעינית.

למרות שזה קצת אפוקליפטי, זה יכול להגביר את העניין של הילדים שלכם בנושא החלל החיצון, ובכל דבר הקשור לחקר החלל. כפי שניתן היה לראות בערוץ הפייסבוק שלנו, כל האסטרונאוטים והאסטרונומים חייבים ללמוד איך לתכנת כדי לבצע את עבודתם. לכן, אם יש עניין אמיתי בחלל לאחר קריאת ספר המדע הבדיוני הקלאסי הזה מאת ריי ברדבורי, הילדים שלכם חייבים ללמוד תכנות.

ספר זה יכול גם לשפר את היצירתיות של הילדים שלכם כאשר יצטרכו לדמיין כיצד תושבי מאדים (אם הם קיימים בכלל) באמת נראים. תרגיל דמיון נחמד לעשות בשולחן ארוחת הערב עם המשפחה, לא?

מכונת הזמן, מאת ה.ג. וולס

רומן מדע בדיוני יוצא דופן מ-1895 אשר מספר לנו את סיפור הנסיעה בזמן. זה סוג של
"האבא" של סרטים וספרים מרובים שהלכו בעקבות אותה עלילה, או התייחסו לאותה פרדיגמה באופן שונה.

היצירה, על פי רוב, מזוהה עם הפופולריזציה של הרעיון של מסע בזמן על ידי ניצול אמצעי תחבורה או מכונה כדי לנוע קדימה או אחורה בזמן.

הוא מספר את סיפורו הנפלא של הנוסע בזמן והרפתקאותיו בעת נסיעה הלוך ושוב בזמן.

הספר הפך לסרט ב-3 הזדמנויות שונות, להפקה טלוויזיונית בהזדמנות אחרת, ואפילו לפורמט של קומיקס. כל זאת בשל הפופולריות שלו, ועל היותו הרומן הראשון שנגע בנושא שאנשים רבים אוהבים: מסע בזמן.

האם מסע בזמן אפשרי בכלל? ובכן, אם הילדים שלכם ילמדו איך לתכנת, הם יתקרבו צעד אחד נוסף לקבלת התשובה.

תלמדו איך לתכנת. עכשיו זה הזמן.

יש משהו ,שלא משנה מה, יקרה בוודאות. הילדים של היום, בעתיד, יידרשו לחשוב אחרת, להיות יצירתיים, ולהיות בעלי כישורים חזקים. על מנת שהם יתחילו לחשוב בצורה יצירתית תוך פתרון בעיות העולם האמיתי, הם חייבים ללמוד כיצד לתכנת.

אבל ללמוד איך לתכנת זה לא מספיק. באופן אידיאלי, הם צריכים לעשות זאת בסביבה המאפשרת להם לחוות את תהליך הלמידה בפן החווייתי, עם למידה מעשית, ועם מדריכים שתמיד יתייחסו לטעויות כחוויות למידה.

זוהי גם הדרך היחידה עבורם לחזק את הביטחון העצמי שלהם בזמן שהם לומדים דבר חדש; ובמקרה שלא ידעתם, אנחנו בהחלט יכולים לעזור לכם בנושא. בדקו את קורסי האונליין 'לייב' ש- Tekkie Uni מציע, ותנו לילדים שלכם להתחיל לקבל את כל הכלים שהם צריכים, היום.

תגובות

השאר תגובה