ארבעת ספרי הילדים
המומלצים ביותר הקשורים לתכנות

כשמדובר בעולם התכנות, אנו נוטים לחפש את התשובות לכל השאלות שלנו באמצעי מדיה דיגיטליים – והילדים שלנו אף אינם יכולים לדמיין שהתשובות לשאלותיהם בנושאי תכנות עשויות להסתתר דווקא בכלים אנלוגיים המלווים אותנו כבר מאות ואלפי שנים: ספרים.

היום אנחנו עומדים להציג לכם ארבעה ספרים יוצאי-דופן בנושאים הקשורים לתכנות, לשוויון מגדרי בעולם הטכנולוגיה ולמהפכה התעשייתית הרביעית אשר אנו חיים בעיצומה.


הפתיעו את הילדים שלכם. קפצו אל חנות הספרים הקרובה לביתכם והעניקו לילדים שלכם את מתנת הספרות. אנחנו מבטיחים לכם שמדובר במתנה שהם לא ישכחו לעולם ושתשרת אותם היטב בעולם העתיד רווי התכנות, בכל תחום אשר הם יחליטו לעסוק בו.

כן, כי אפילו שלפעמים עשויה להיות לזמן-מסך השפעה חיובית, לא כל התשובות מופיעות על המסך. אז אם אתם מחפשים ספרי ילדים בנושאים הקשורים לתכנות, הנה ארבעת הספרים המובילים בדירוג שלנו:

 ילדים שאוהבים תכנות: הנה ספר במיוחד בשבילם!

השקענו מאמץ רב במחקר מקיף כדי להרכיב לכם את רשימת ספרי הילדים המומלצים ביותר בנושאים הקשורים לתכנות, ואנחנו שמחים לבשר לכם שהצלחנו במשימה! בספרים הבאים תוכלו למצוא הכול: תעלומות מרתקות, סיפורים מצחיקים, אוטוביוגרפיות ועוד. עלילות הספרים מתמקדות בתכנות, בעולם העתיד וברובוטיקה. האם אתם מוכנים לראות את הילדים שלכם קוראים ספר שהם לא ישכחו לעולם? זכרו את השמות הבאים:

הלו רובי

זוכרים את המאמר שלנו על לינדה ליוקאס? אז בנוסף להיותה אישה חכמה ביותר, פעילה לקידום שוויון מגדרי בעולם הטכנולוגיה ונואמת בחסד עליון, היא גם המחברת של רב המכר "הלו רובי".  לפני השקתו בחנויות, בשנת 2014, הושק קמפיין גיוס המוני בקיקסטאטר לקידום הספר. לליוקאס לקח שלוש שעות וחצי בלבד כדי לגייס את סכום הקמפיין שעמד על 10,000 דולר, ובסה"כ גייס הקמפיין כ-380,000 דולר.

"הלו רובי" מספר על ילדה בשם רובי הרוכשת חברים תוך-כדי שהיא פותרת בעיות. כל חבריה של רובי שונים זה מזה, כל אחד מהם אוהב דברים אחרים וניחן באישיות ייחודית משלו, אבל… הם כולם חברים טובים.

ילדים הקוראים את הספר "הלו רובי" יכולים להמשיך את חוויית הקריאה שלהם באינטרנט תוך-כדי פתרון בעיות תכנות והשלמת משימות ממושחקות בעולמה של רובי. הילדים שלכם ייהנו מאוד וילמדו המון על סובלנות ועל פתרון בעיות מספר זה. שווה קריאה, נכון?

שחקן מספר אחת

איננו ממליצים על קריאת ספר זה לילדים קטנים, אבל הילדים המתבגרים שלכם ייהנו ממנו כבר מההתחלה. עלילת ספר זה מאת ארנסט קליין אשר לימים היוותה השראה לסרט בבימויו של סטיבן ספילברג, מתרחשת בשנות ה-40 של המאה ה-21 ומציגה עולם טכנולוגי דיסטופי. בעולם עתידני זה קיים עולם מציאות-מדומה אשר אנשים משתמשים בו כדי לברוח מהמציאות אשר הם נאלצים להתמודד עמה בחייהם האמיתיים.

מחשוב לביש (בפריטים כמו כפפות או משקפיים חכמים) ממלא חלק חשוב בסיפור המדהים הזה שירתק את הילדים שלכם… ושיזהיר אותם מפני עתידו האפשרי של העולם אם לא נעשה דבר בנידון.

Grace Hopper: Queen of Computer Code

חזרתה של גרייס הופר המדהימה! בספר מרתק זה מאת לורי וולמרק וקייטי וו, הילדים שלכם יזכו להכיר את גרייס הופר המדהימה ולהיות מוקסמים מאישיותה, תחביביה, ומן הדברים יוצאי הדופן שהיא עשתה.

הילדים שלכם יגלו מהיכן בא המושג "וירוס מחשב" ויבינו איזו תרומה עצומה תרמה אישה זאת למדעי המחשב והתכנות. אנחנו באופן אישי הערצנו את גרייס הופר מאז ומתמיד, ולכן כתבנו עליה מאמר. ובכל זאת, לורי וקייטי לקחו את זה כמה צעדים קדימה ואיפשרו למיליוני ילדים מכל רחבי העולם לקרוא על דמות מופלאה זאת ולהבין את גודל תרומותיה וחשיבותן.

 Girls Who Code: Learn to Code and Change the World

בספר נהדר זה מאת רשמה סאוג'ני, ילדים וילדות לומדים באיזו קלות הם יכולים לשנות את העולם אם הם רק לומדים ורוכשים את הכלים הנכונים כדי להפוך את החלומות שלהם למציאות עוצרת נשימה. לדברי המו"ל ברנס ונובלס: "[…]  רווי הדרכות אינטואיטיביות וסיפורים מחייהן האמיתיים של נשים העובדות בחברות הייטק מגניבות כמו נאס"א ופיקסאר, ומאויר בצבעים בהירים ובולטים, הספר Girls Who Code: Learn to Code and Change the World הוא נפלא".

זהו גם ספר מצוין ללמד העוזר לנו להקנות לילדים שלנו את ערכי הסובלנות והשוויון, וללמד אותם את החשיבות שרבגוניות האנושית לא רק במקום העבודה אלא גם בכל מקום אחר.

תנו לילדים שלכם לתכנת את העתיד!

לאחר שתסיימו לקרוא, תבוא העת להעניק לילדים שלכם הזדמנות לרכוש ניסיון מעשי. למידה מעשית היא השיטה הטובה ביותר לפיתוח יכולות ולרכישת כישורים חדשים. מסיבה זאת, בקורסי התכנות המקוונים של Tekkie Uni, הילדים שלכם ילמדו באמצעות עשייה. אתם תופתעו מן האפליקציות שהם יבנו ומן המשחקים שהם יתכנתו בכוחות עצמם ובליווי ותמיכה של מדריכינו המנוסים ושל חבריהם לכיתה. כל הקורסים שלנו מתנהלים בסביבה פתוחה ובטוחה, אשר במסגרתה אנו מתייחסים לכל טעות כאל חוויית למידה מעצימה. עכשיו זה הזמן! העניקו לילדים שלכם את ההזדמנות ליצור את העתיד שהם מדמיינים עוד היום!

תגובות

השאר תגובה