4 סרטים מעוררי השראה שיגרמו לילדים שלכם להתעניין בתכנות

יש אין-ספור דרכים לגרום לילדים שלכם להתעניין בתכנות. הוראת הסטם, למשל, משלבת את מקצועות המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה בתחום מקצועי אחד כדי ליצור שיעורים אינטראקטיביים יותר ולהכין את הילדים של היום להובלת עולם המחר.

בנוסף, ילדים יכולים להשתתף ביוזמות שונות כמו "שעת הקוד", או בשלל תחרויות הרובוטיקה הנערכות בימינו – ולהתחיל לחקור את עולם התכנות בדרך קלה, מרגשת ומרתקת כבר בגילאים מוקדמים ביותר.

אבל יש עוד אמצעי אחד שיכול לעורר בקרב הילדים שלכם עניין רב בלימודי תכנות – ושאפילו יעמיק את הקשר ביניכם. האם אתם יכולים לנחש על מה אנחנו מדברים? נכון מאוד. צפייה בסרטים!

 

צפייה בסרטים ככלי פדגוגי

סרטים יכולים להציג בפני הילדים שלכם ממדים שונים של המציאות ולעורר בהם עניין רב בתחומים שונים, בעולמות דמיוניים, והכי חשוב – להקנות להם ערכים. במאמר זה, אנו נציג לכם 4 סרטים מופלאים שיגרמו לילדים שלכם להתעניין בתכנות.

מוכנים? אז הכינו את הפופקורן – כי סרטים אלה עומדים לעזור לילדים שלכם בדרכים שאף אינכם מעלים על דעתכם.

מטריקס

כן, ניו המפורסם יכול לגרום לילדים שלכם להתעניין במקצועות הטכנולוגיה והתכנות! אפילו שמטריקס מציג תרחיש קטסטרופלי, הוא גם מלמד אותנו שבעזרת תכנות – כל אחד יכול ליצור כל דבר ולגרום לו להראות לא רק אמיתי, אלא אף מדהים! הרעיון הוא לא לגרום לילדים שלכם לתהות האם הכפית קיימת או לא, אלא לעזור להם להבין שבעזרת תכנות הם באמת יכולים ליצור כל דבר שהם מסוגלים לדמיין.

מטריקס הוא סרט נהדר שיכול לעזור לילדים שלכם להבין את הכוח שבתכנות ואת החשיבות שבשמירה על הסביבה כדי להבטיח שהישרדותנו לא תהיה תלויה בבניית מציאות מדומה כמו בסרט "מטריקס".

מי יודע? אולי מורפיוס באמת קיים, ואולי הילד שלכם הוא "האחד". אם זה אכן יקרה, בבקשה מסרו את דרישת השלום שלנו לנביאה.

Wall-E

אין ספק ש-Wall-E הוא אחד המקסימים! סרט מופלא זה יגרום לילדים שלכם להתאהב בעולם הרובוטיקה – ורוב הסיכויים שמיד בתום הצפייה בו הם ירצו ללמוד לבנות רובוט משלהם. בנוסף, סרט זה ילמד את הילדים שלכם עד כמה זה חשוב לשמור על הסביבה ולמחזר פסולת.

בזמן שהילדים שלכם ילמדו איך לבנות רובוט וירטואלי, הם ירכשו סט רחב של כישורים כמו פתרון בעיות, חשיבה ביקורתית ועבודת צוות – כישורים שיהיו חיוניים להצלחתם במאה ה-21. אנחנו בטוחים שהצפייה בסרט נהדר זה תדליק בילדים שלכם ניצוץ ותעורר בהם רצון להפוך לסוכני שינוי ולהשפיע באופן חיובי על העולם.

מלחמת הכוכבים

תולדותיה ומורשתה של משפחת סקייווקר בהחלט יכולות לעורר בילדים שלכם השראה להיכנס אל עולם התכנות וההנדסה. עודדו אותם ליצור כלים חדשים וחדשניים כדי להילחם באימפריה ולעצב רובוטים שיצטרפו אל רובוטי ה-R2D2, ה-C3P0 וה-BB8.

לאחר שתצפו באחד הסרטים האלה (או אף בארבעתם), אתגרו את הילדים שלכם להפוך לדמות חדשה. עודדו אותם ליצור. אנחנו בטוחים שהם ישמחו מאוד להצטרף אל האן סולו, לוק סקייווקר, ריי, פין ואפילו צ'ובאקה המקסים. אז מה אתם אומרים? נסו אותנו, ויהיה הכוח עמכם!

בחזרה לעתיד

סרט ישן וטוב! בחזרה לעתיד הוא סרט יוצא מן הכלל, ואפילו שעוד לא הוכח שמסע בזמן אפשרי, סרט עוצר נשימה זה יראה לילדים שלכם שבעזרת הנדסה, תכנות, יצירתיות וחדשנות, הם יכולים להשיג כל מטרה שיציבו לעצמם.

יכול להיות שלבסוף יהיו אלה מרטי מק'פליי וד"ר בראון שישכנעו את הילדים שלכם בכך שעם הכלים הנכונים, הם יוכלו להפוך כל דבר שהם מדמיינים למציאות.

אולי הילדים שלכם יהיו אלה שיום אחד יבנו מכונת זמן אמיתית. ולכו תדעו, אולי הם אף יזכו לנסוע בדלוריאן – אז העניקו להם את ההזדמנות ליצור!

הגיע הזמן ללמוד תכנות… או הפקת סרטים

אנחנו מאמינים שבעזרת ארבעת הסרטים המופלאים האלה, אתם ובני משפחתם יכולים לעורר בילדים שלכם עניין רב בתכנות. אבל אם בסוף הם יתאהבו דווקא בסרטים עצמם ולא בתכנות, הם תמיד יוכלו ללמוד איך להפיק סרטים משלהם ולפרסם אותם.

בקורסי התכנות המקוונים שלנו, הילדים שלכם ירכשו מגוון רחב של כישורים החיוניים להצלחה במאה ה-21, והכול תוך-כדי עבודה עם מדריכים מנוסים וחברים לכיתה מכל רחבי העולם. תנו לילדים שלכם את ההזדמנות להיות מי שהם רוצים להיות ולרכוש את הכלים החיוניים להצלחתם בעתיד!

תגובות

השאר תגובה