התכנות נמצא בכל מקום: פריטים נפוצים הנעזרים בתכנות

לאחר שתקראו מאמר קצר אך מעניין זה, אולי תרגישו כמו שהרגיש ניו ממטריקס לאחר שהוא לקח את הגלולה האדומה שנתן לו מורפיוס. אכן, יכול להיות שלאחר שתקראו פסקאות בודדות אלה ותראו באילו פריטים מדובר, העיניים שלכם ייפתחו למציאות אשר כמעט כל הפריטים שהיא מכילה מתוכנתים בדרך זו או אחרת.

אבל החדשות הכי מרגשות הן שהילדים שלכם שייכים לדור שיש לו דווקא מודעות גבוהה מאוד למציאות זאת. ולא רק שיש להם מודעות, אלא אף יכולת ליצור פריטים ומוצרים מתוכנתים יוצאי-דופן שיכולים להפוך את החיים של כולנו לקלים יותר ואת החברה שלנו לצודקת יותר.

מוכנים לגלות כמה מן הפריטים אשר אתם משתמשים בהם בכל יום מבלי לחשוב שבעצם מישהו תכנת אותם? אז בואו ונתחיל!

פריטים מתוכנתים נפוצים בחיי היומיום

הנה רשימה של פריטים, כלים ומכונות, אשר כל אחד מהם תוכנת כך שתוכלו ליהנות ממנו. מוכנים לקחת את הגלולה האדומה? אז הנה כמה דוגמאות:

מכונת כביסה: אין ספק. מכונת הכביסה שלכם מתוכנתת, והרי זה מה שמאפשר לכם לבחור את הטמפרטורה ואת התוכנית המתאימה לכם בכל פעם. במילים אחרות, מישהו חכם מאוד כתב את כל שורות הקוד אשר בזכותן מכונות הכביסה שלנו פועלות כפי שהן פועלות. מרבית מכונות הכביסה בימינו מכילות שורה ארוכה של שבבים המבוססים על ננוטכנולוגיה והאחראים על פעולתן התקינה. במקרה זה מדובר בטכנולוגיה ישנה, אז דמיינו לכם איזו תרומה יכולה להיות לילדים שלכם לשינוי התפיסות המסורתיות אשר מכונת הכביסה מבוססת עליהן ולפיתוח אמצעים חדשים אם הם רק ילמדו לתכנת? מדהים!

טלפונים ניידים: דוגמה זאת ברורה יותר, אך לא לכולם. אז למקרה שלא ידעתם: הטלפון הנייד שלכם הוא מכשיר מתוכנת. כל דבר שאתם עושים באמצעות הטלפון הנייד שלכם, אפילו אם הוא מהטלפונים הישנים, מתאפשר בזכות סדרה של שורות קוד שנכתבה על-ידי מתכנת מוכשר ביותר. אבל זה לא נגמר כאן. הידעתם שכיום הילדים שלכם יכולים ללמוד איך ליצור אפליקציות ומשחקים לטלפונים ניידים בעצמם? בקורסי התכנות המקוונים של Tekkie Uni, הילדים שלכם ילמדו את תהליך יצירת האפליקציה מתחילתו ועד סופו, ויפתיעו אתכם בתוצאות המהירות ועוצרות הנשימה אשר הם ישיגו.

טלוויזיה: כמו שכבר אמרנו, התכנות נמצא בכל מקום. אפילו מכשירי הטלוויזיה הפשוטים ביותר הם מתוכנתים. העובדה שתכנות הוא הרבה יותר משורות קוד פשוטות באה לידי ביטוי בכך שכמעט כל הפריטים הסובבים אותנו (אפילו מוצרים שאינם חשמליים) מבוססים על תכנות בצורה כזאת או אחרת. מכשירי טלוויזיה אינם יוצאים מכלל זה. הם תוכנתו לפעול בדיוק באופן שאנו מצפים מהם. כמובן שזה כולל גם את השלט הרחוק והאנטנה, שלא לדבר על כל הפיצ'רים המתקדמים הנלווים לטלוויזיות חכמות בימינו.

קורא כרטיסים: האם נסעתם ברכבת לאחרונה? אם כן, אז כדאי שתדעו שכרטיסי הנסיעה שלכם מתוכנתים! כל המכונות הקוראות את הכרטיסים שלכם בכניסה לתחנת הרכבת או ביציאה ממנה יכולות להבין מהיכן באתם, כמה זמן ביליתם ברכבת וכמה נסיעות נותרו לכם בכרטיס. הרי לא באמת נדמה לנו שבכל קורא כרטיסים יושב איזה איש קטנטן שמחתים את הכרטיס שלנו ונותן לנו לעבור, אלא ברור שכל המכונות האלה מתוכנתות לבצע פעולות אלה. ועכשיו, נסו לדמיין שוב אילו דברים מדהימים הילדים שלכם יוכלו ליצור, איזו תועלת הם יוכלו להפיק וכמה הם יוכלו לתרום לעולם אם הם רק יקבלו את ההכשרה המתאימה.

גורל העולם מונח בידיים של הילדים שלכם

האם אתם יכולים לדמיין כמה תועלת יכול העולם להפיק אם הילדים שלנו ייצרו מכונות מתוכנתות ותהליכים למחזור פסולת ולניקיון האוקיינוסים, או אפילו לתמיכה ביוזמות למלחמה בבריונות? הצעד הראשון בדרך ליצירת שינוי מהותי הוא פשוט מאוד: ללמוד לתכנת.

בשיעורי התכנות של Tekkie Uni, הילדים שלכם ילמדו לתכנת בסביבה שתעודד אותם להיות עצמם, לחתור להגשמת החלומות שלהם וליצור אפליקצות, משחקים, תוכנות, סרטונים ופרויקטים יוצאי דופן נוספים.

אנו מעודדים את הילדים להאמין בעצמם, בחלומות שלהם וביצירות המופלאות שהם יכולים ליצור. עצם זה שהתכנות נמצא בכל מקום מעניק לילדים שלכם הזדמנות לעצב את עולם המחר בדיוק איך שהם ירצו אותו.

תגובות

השאר תגובה