האמינו בילדים המאמינים בעצמם!

כהורים, אנחנו תמיד דואגים בנוגע לעתיד הילדים שלנו. חינוך ילדינו לעצמאות ועידוד הערכתם העצמית עוזרים לנו להבטיח את הצלחתם בעתיד – אבל זה לא מספיק. אחד התנאים החשובים ביותר להצלחתם של הילדים שלכם הוא הביטחון והכלים הנחוצים להם כדי לפתח תחושת מסוגלות ואמונה בעצמם ובדברים המרהיבים שהם יכולים ליצור בכל תחום שיבחרו לעסוק בו.

כחסידי תפיסת החינוך הוויגוצקיאנית, אין לנו צל של ספק בכך שילדים המאמינים במה שהם עושים משיגים תוצאות טובות, משמחות ומפתיעות יותר.

אבל איך אנחנו, כהורים, יכולים לגרום לילדים שלנו להאמין בעצמם ובפרויקטים יוצאי הדופן שלהם? מה אנחנו יכולים לעשות כדי להבטיח שהילדים שלנו ירכשו כלים פרקטיים ויעילים אשר גם יגבירו את ביטחונם העצמי וגם יעזרו להם לפתח מתודולוגיה שתאפשר להם לקחת את הרעיונות שלהם ולהפוך אותם למציאות?

במאמר הנוכחי, אנו נראה לכם כמה דרכים לעשות את זה בדיוק. כשתקראו אותו, כל התמונה תתבהר, ואתם תכירו לפחות כמה שיטות לעזור לילדים שלכם לפתח תחושת מסוגלות. מוכנים?

מספר דרכים לפתור את אותה הבעיה

לכל בעיה אפשר למצוא מספר רב של פתרונות יעילים. כדי לעודד את הילדים שלכם להאמין בעצמם ובפרויקטים שלהם, עליכם ליצור מרחב שאינו רק מעניק הזדמנות להפגנת יצירתיות אלא מעודד אותה. הילדים שלכם חייבים לדעת שלכל שאלה יכול להיות מספר רב של תשובות, ושכל מטרה יכולה להיות מושגת במגוון דרכים שונות.

בקורסים המקוונים שלנו, הילדים שלכם מתבקשים להיות עצמם, לחשוב מחוץ לקופסה ולשלב חדשנות בפתרונות היצירתיים שהם מפתחים. ההמלצות הבאות, למשל, יכולות לעזור להם בחיזוק תחושת הערך העצמי, ולעודד אותם להאמין ברעיונות שהם הוגים.

למידה פעילה, תוצאות מהירות, כלים מעשיים

כל שיעור שאתם מלמדים, כל תוכן שאתם מעבירים וכל סיפור שאתם מספרים לילדים שלכם – חייב להיות מועבר בדרך מעשית. אם נדאג לצייד את הילדים בכלי למידה אקטיביים וחדשניים, הם יוכלו לחזות בתוצאות המוחשיות של התקדמותם בזמן שהם יפתחו המצאות משלהם וישכללו המצאות קיימות. למידה מעשית יכולה להעניק לילדים שלכם נקודת-מבט חדשה ולהראות להם שהכול אפשרי כאשר הם מאמינים בעצמם.

בשיעורים המקוונים שלנו, אנחנו מקפידים לתת לילדים משימות ואתגרים מרתקים להתמודד עמם. הילדים יוצרים אפליקציות ומשחקים מרתקים, ומשכללים אותם בכל פעם שהם נפגשים עם חבריהם לכיתה ועם המדריכים שלהם. ילדים הזוכים להשיג מטרות ויעדים הופכים לבוגרים בעלי ביטחון-עצמי וחדורי אמונה בפרויקטים שלהם.

איך יכולים לימודי התכנות לעזור לילדים שלכם לפתח תחושת מסוגלות ואמונה בעצמם?

בזמן שהילדים שלכם ילמדו איך יוצרים או מתכנתים אפליקציות, משחקים וכו', הם יצטרכו להתמודד עם מגוון רחב של אתגרים ומשימות אשר יעודדו אותם לחשוב אחרת – ביעילות ומחוץ לקופסה. עבודת התכנות תציב אותם במצב זה בכל פעם מחדש. הם תמיד יצטרכו לחשוב על דרכים שונות לפתור בעיות – והחשיבה היצירתית תהיה לאחד הכישורים החשובים ביותר שיהיה עליהם לחזק כדי להשיג מטרות וליצור פתרונות חדשניים.

כאשר הילדים יראו איך רעיונותיהם הופכים למציאות מוחשית הודות ליצירתיות שלהם עצמם, הם יתחילו להאמין שהם מסוגלים להשלים כל משימה ולהפוך כל רעיון –לא חשוב כמה מופרע – למציאות מוחשית ומעוררת השראה.

כמה טיפים להורים: איך לעודד את הילדים להאמין בעצמם

על-פי האתר Yes Safe Choices, יש כמה וכמה דברים שאתם יכולים לעשות בבית כדי לעודד את הילדים שלכם להאמין בעצמם. כמה מן הדברים האלה עלולים להישמע מעט נדושים לחלקיכם, אבל כשמדובר בביטחונם העצמי של הילדים שלנו, הרי שאין דבר כזה "תזכורת מיותרת", נכון? אז הנה כמה מהטיפים הרלוונטיים ביותר מתוך הרשימה שלהם:

הביעו אמפתיה. נסו לראות את העולם דרך עיני הילדים שלכם.

דברו אליהם בכבוד. אל תקטעו את דבריהם ואל תרפו את ידיהם.

קבלו את הילדים שלכם ותאהבו אותם בזכות מי שהם. זה יעניק להם ביטחון-עצמי רב יותר לבקש עזרה כשהם זקוקים לה, ויעזור להם ללמוד איך לפתור בעיות.

העניקו לילדים שלכם הזדמנות לתרום. כך תשדרו להם שאתם מאמינים ביכולות שלהם ותעניקו להם תחושת אחריות.

התייחסו לטעויות כאל חוויות לימודיות. ילדים אשר ההורים שלהם מגזימים בתגובה לטעויותיהם נוטים להימנע מסיכונים ולהאשים אנשים אחרים בבעיות שלהם.

הדגישו את נקודות החוזק של הילדים שלכם. תחושת הישגיות וגאווה מעניקה לילדים את הביטחון הנחוץ להם כדי להתמודד עם האתגרים העומדים מולם מבלי לוותר.

תנו להם הזדמנות לפתור בעיות ולקבל החלטות. הימנעו ממתן הנחיות לילדים שלכם – עודדו אותם למצוא פתרונות לבעיות.

צפו בקורסי התכנות שלנו: העניקו לילדים שלכם תחושת מסוגלות

ב-Tekkie Uni, אנו מקפידים על מתן ההכשרה הטובה ביותר למדריכים שלנו.  כל הטיפים שהצגנו בפסקה הקודמת מיושמים גם בשיעורים שלנו, וזאת משום ששאיפתנו המרכזית היא ליצור מרחב בטוח ופתוח עבור הילדים שלכם שיעזור להם לפתח תחושת אמונה בעצמם וביכולת שלהם ליצור דברים מרהיבים.

הצטרפו אלינו! רשמו את הילדים שלכם לאחד מקורסי התכנות המקוונים שלנו, והתוצאות לא יאחרו לבוא. אנחנו יודעים שהילדים שלכם גם ייהנו וגם ירכשו מגוון של כלים שילך ויתפתח בזמן שהם לומדים איך לבנות אפליקציות, תוכנות ומשחקים משלהם.

תגובות

השאר תגובה