5 חברות שהוקמו על ידי יזמים צעירים

כשהיינו צעירים, התרגשנו מהמחשבה להקים חברה חדשה. היינו חולמים שכאשר נהיה מבוגרים יותר, נוכל להיות אדונים לעצמנו ולעשות את מה שאנחנו אוהבים בכל יום מימי חיינו.

היינו מדמיינים מפעלים ומשרדים עם מאות ואלפי אנשים העובדים לצידנו. אבל למה כל זה צריך לחכות עד שנהיה מבוגרים יותר? למה שלא נעשה את זה כבר בגיל צעיר? ואכן חיים בינינו אנשים ששאלו את עצמם את אותן השאלות אשר בתורן הובילו אותם ליטול יוזמה ולהפוך את הרעיונות שלהם למציאות הכי מהר שהם רק יכלו, והיום אנחנו רוצים להכיר לכם 5 אנשים כאלה שהפכו ליזמים הצעירים המשפיעים בעולם!

אנחנו מזמינים אתכם לגלות את סיפורי חייהם של אותם יזמים ולספר אותם לילדים שלכם כדי לעורר בהם השראה להצליח. כי מי יודע, אולי גם אחד הילדים שלכם יהפוך ליזם מצליח ממש כמוהם.

אוואן שפיגל – סנאפצ'אט

בזמן לימודיו באוניברסיטת סטנפורד, עלה במוחו של שפיגל הרעיון לבנות אפליקציה ששולחת הודעות שנעלמות לאחר קריאתן. בגיל 21, הוא הרכיב צוות מתכנתים כדי לבנות את האפליקציה שלו שהושקה כעבור שנה אחת בלבד.

בהתחלה היא כונתה "פיקאבו", ולאחר מכן שונה שמה ל-"סנאפצ'אט". פחות משנה מיום השקתה צברה האפליקציה של שפיגל למעלה ממיליון משתמשים! נכון לעכשיו משתמשים בסנאפצ'אט כבר מעל 190 מיליון איש בכל יום, ושפיגל כבר הספיק לדחות מספר רב של הצעות למכור אותה במיליארדי דולרים.

סטיב ג'ובס – אפל

סטיב ווזניאק בנה את מחשב האפל הראשון והראה אותו לחברו סטיב ג'ובס שהגה את הרעיון להפוך אותו למוצר צריכה. לימים הפך אותו מחשב לחברת אפל שהוקמה במוסך ביתו של ג'ובס כשהוא היה בן 21 בלבד וסטיב ווזניאק היה בן 26.

סטיב ג'ובס שקד שעות ארוכות בביתו בכל יום כדי לפתח את המוצר ולמשוך משקיעים לעסק שלו עד שלבסוף הצליח להשיג השקעה של 60 אלף דולר.

לאחר שעבד באפל כמעט 10 שנים, הוא פרש, הקים את חברת נקסט קומפיוטר ורכש את אולפם הקולנוע פיקסאר.  ג'ובס חזר לעבוד באפל 14 שנים נוספות עד מותו בשנת 2011. כיום, הכנסותיה של חברת אפל עומדות על כ-50 מיליארד דולר בשנה!

וויטני וולף הרד – במבל

בזמן לימודיה בקולג', וויטני וולף הרד הקימה את המיזם "Help Us Project" להענקת סיוע לאזורים שנפגעו מאירוע דליפת הנפט של חברת BP. המיזם שלה זכה לתשומת לב עולמית כאשר ידוענים רבים נצפו משתמשים בתיקי הבמבוק שהיא מכרה כדי לעזור בגיוס כספי הסיוע.

עם הניסיון שצברה בעולם העסקים בזמן שלמדה בקולג', כאשר סיימה וולף את לימודיה באוניברסיטה המתודולוגית הדרומית, היא לקחה חלק בהשקת אפליקציית ההיכרויות טינדר, היכן שהיא כיהנה כסמנכ"לית שיווק. נטען שהיא המציאה את השם "טינדר" ("חומר הצתה" באנגלית) בהשראת חומר ההצתה אשר היא השתמשה בו להדלקת האש באח שבצריף המגורים של אביה.

לאחר מכן היא עזבה את טינדר והקימה את במבל. במבל היא אפליקציית היכרויות הדומה לטינדר, אך ייחודה הוא בזה שהיא מאפשרת רק לנשים לפתוח ראשונות בשיחה עם מי שהן בוחרות.  ממש כמו שלושת הנשים הפעילות שהזכרנו בעבר, גם וויטני וולף הרד נאבקת לקידום שוויון מגדרי באמצעות האפליקציה שלה.

על-פי כתב העת פורבס, כיום החברה שלה כבר שווה יותר ממיליארד דולר, עם מעל 360 מיליוני משתמשים רשומים מיותר מ-190 מדינות ברחבי העולם.

מארק צוקרברג – פייסבוק

תוך-כדי לימודיו באוניברסיטת הארוורד, הקים צוקרברג שני אתרים נפרדים שנקראו "Coursematch" ו-"Facemash". אתרים אלה צמחו במהירות והפכו את צוקרברג לדמות מפורסמת בכל רחבי הקמפוס.

לאחר שסיים לפתח את שני האתרים האלה, הוא החל לתכנת אתר חדש, וכעבור חודש נולדה רשת הפייסבוק. מארק צוקרברג היה בן 19 בלבד כאשר הקים את החברה!

כיום, חברת פייסבוק של צוקרברג מפעילה כמה מן האפליקציות הפופולריות בעולם, עם 2.5 מיליארד איש המשתמשים לפחות באחת מהן על בסיס יומי.

ג'ף בזוס – אמזון

כשעוד היה תלמיד תיכון, ג'ף בזוס הקים את מיזם ה-"Dream Institute" – מחנה קיץ חינוכי שאפשר לילדים לחקור את יצר הסקרנות שלהם. הוא סיים את לימודיו באוניברסיטת פרינסטון בהצטיינות יתרה והלך לעבוד בקרן הגידור ד’ א’ שו ושות’, ומונה לסמנכ"ל הצעיר ביותר בתולדותיה.

זמן קצר לאחר שמונה לתפקיד הסמנכ"ל, בזוס עזב את ד’ א’ שו ושות’ והקים את חנות הספרים המקוונת "כדברא" במוסך ביתו, והוא בן 30. בזוס החליף את השם החנות מ-"כדברא" ל-"אמזון" כדי שזה יופיע ראשון בתוצאות החיפוש לפי סדר האלפבית, וקיבל מהוריו השקעה של 300 אלף דולר כדי להתחיל בבניית החברה.

כיום, 25 שנים מאוחר יותר, החברה שלו צברה רווחים בשווי של יותר מ-230 מיליארד דולר!

עוררו השראה בילדים שלכם עוד היום!

העניקו לילדים שלכם את ההזדמנות ליצור אפליקציות משלהם ולהפוך לשמות הגדולים הבאים בעולם הטכנולוגיה!

לימודי תכנות לא רק ילמדו את הילדים שלכם לחשוב מחוץ לקופסה, אלא אף יגרמו למוחם לעבוד בדרכים שהם עוד לא חוו! גרו את מוחם של הילדים שלכם כשהם עוד קטנים, ורשמו אותם לאחד מקורסי התכנות המקוונים שלנו עוד היום.

בקורסי התכנות שלנו, הילדים שלכם ירכשו כלים חיוניים וילמדו להתמודד עם אתגרים חדשים בדרך כיפית ומהנה. הצטרפו אלינו ב-Tekkie Uni עוד היום, והעניקו לילדים שלכם את ההזדמנות להגשים את מלוא הפוטנציאל שלהם!

תגובות

השאר תגובה