מדמיינים עתיד טוב יותר. יוצרים עתיד טוב יותר.

לפני שנתחיל, בואו נעשה תרגיל קצר בדמיון מודרך. היזכרו בילדות שלכם. דמיינו את הריח של בית ההורים, את רחש הצעדים של בני המשפחה שהיו הולכים במסדרון. היזכרו לרגע בפעמים שבהן התבקשתם לעזור לאחד מבני המשפחה לעשות משהו: למשל באחת הפעמים שעזרתם לאחד ההורים להכין את ארוחת הערב, או באחת הפעמים שעזרתם לאחיכם הקטנים להרכיב צעצוע חדש.

אנחנו בטוחים שהיו לכם כוונות טובות בכל אחת מהפעמים שבהן ניסיתם לעזור לאחד מבני משפחתכם, אבל אנחנו גם משוכנעים שאילו היו בידיכם הטכנולוגיה והכלים הדיגיטליים הקיימים כיום, הייתם יכולים לעזור להם אף הרבה יותר. אז קחו עוד רגע קצר, ודמיינו אילו פתרונות הייתם יוצרים בזמנכם אילו היו לכם את הכלים הזמינים לילדים של היום.

כן. הכלים ליצירת העתיד הופכים לנגישים, לזולים ולזעירים יותר מיום ליום. כל מה שהילדים שלכם צריכים לעשות בימינו זה רק לדמיין דרך טכנולוגית לפתור בעיה כלשהי ולאזור את האומץ הדרוש לרכישת הכלים שישמשו אותם להפיכת רעיונותיהם למציאות… ולא, זה כלל לא קשה כמו שזה נשמע.

תכנות: שפת ההווה (העתיד כבר כאן!)

די! איננו רוצים לחזור ולומר לכם כמו בכל פעם שהתכנות הוא שפת העתיד, כי זה כבר לא מדויק. התכנות הוא שפת ההווה. אנו חיים בעולם מקושר שבו הבינה המלאכותית, האינטרנט של הדברים, המציאות המדומה והרבודה וההדפסה בתלת-ממד משנים את הדרכים שבהן אנו מתקשרים הן עם הטכנולוגיה וכן זה עם זה.

בימינו הכול בנוי משורות קוד, וללמוד איך ליצור פתרונות חדשים ומעוררי השראה היום יאפשר לילדים לזהות בעיות שאף איננו מודעים אליהן עדיין, ולמצוא דרכים חדשניות לפתרונן.

כמו שחזרנו ואמרנו שוב ושוב, היכולת לתכנת תהפוך בקרוב מאוד לאחד מכישורי החיים הבסיסיים ביותר, ממש כמו ידיעת קרוא וכתוב.  אבל השאלה הכי חשובה היא לא האם הילדים שלכם ידעו לתכנת, אלא: מה הם יהיו מסוגלים לעשות עם הידע והכישורים שלהם?

מדמיינים, מתכננים, מגשימים: אצלנו הילדים בונים אפליקציות ומפתחים פתרונות בעצמם

אכן. כמו שהזכרנו בתחילת הפוסט, לילדים של היום יש הרבה יותר אפשרויות ליצור דברים וללמוד בדרך מעשית איך מפתחים פתרונות לבעיות העולם שאנו חיים בו.

אנו מבינים שבעידן המהפכה התעשייתית הרביעית אשר אנו חיים בו, החברה זקוקה לאזרחים פעילים, מעורבים ויצירתיים הניחנים בסט של כישורים חיוניים המאפשר להם לקחת רעיונות ולהפוך אותם למציאות מוחשית.

היום, הילדים שלכם כבר יכולים ליהנות משיטת לימוד חדשה המתמקדת בתהליך הלמידה ולא במעבר מבחנים.  למה? כי כולנו מעדיפים דברים שהותאמו לנו אישית, "שנתפרו לפי מידותינו בדיוק".

מתוך הבנה זאת, החלטנו להציע לילדים מכל רחבי העולם את האפשרות להפוך ליוצרים שהם רוצים להיות. בקורסי התכנות המקוונים שלנו, הילדים שלכם יזכו ליהנות ממרחב שבו הם יוכלו ללמוד בשיטת למידה מתקדמת המבוססת על פרויקטים ועל תרגול מעשי, לרכוש את כישורי המאה ה-21, ולנסות… לנסות… ולנסות שוב, עד שיצליחו ליצור את מה שדמיינו.

אנחנו יודעים כמה חשוב להעצים את הילדים ולהעניק להם את הכלים הנחוצים להם כדי להפוך את החלומות שלהם ליצירות. דמיינו אילו שינויים הם יוכלו לחולל בעולמנו עם הכלים הנכונים… ולכל הפחות, הם יכולים להתחיל ביצירת אפליקציה משלהם – שזה צעד ראשון מדהים, נכון?

תגובות

השאר תגובה