דניאל אק:
האיש שהמציא את Spotify

לפני שנתחיל, מומלץ לחבר את האוזניות, לפתוח את Spotify ולהקשיב לפלייליסט. ההאזנה תעניק לכם חוויה מוזיקלית תוך כדי קריאת מאמר זה, ותאפשר לכם להבין טוב יותר את הטעם המוזיקלי של דניאל אק, המייסד והמנכ"ל של Spotify והאדם שעליו נדבר בפסקאות הבאות.

מוכנים? המוזיקה כבר מתנגנת? הנה זה בא…

דניאל אק הוא יזם שוודי, הידוע בעיקר בשל היותו המייסד של Spotify, ובשל השקעתו בפרויקטים אחרים שבהם הוא מאמין. הקמת Spotify היתה עבורו הדרך האולטימטיבית לאחד את שתי התשוקות הגדולות ביותר בחייו: מוזיקה ומדעי המחשב.

דניאל אק עיצב מחדש את הדרך שבה אנו מאזינים למוזיקה. הוא הפך אותה לנגישה יותר וזולה יותר עבור כולם. בימינו, גם יוצרים מתחילים יכולים להגיע לקהל רחב יותר הודות להמצאה של אק, שמגשרת בין היצירות שלהם למאזינים.

אבל החיים של היזם משטוקהולם לא התחילו עם השקת Spotify. למעשה, הוא עשה די הרבה דברים מעניינים לפני זה. במאמר זה, נשתף בכמה היבטים בחייו של מלך המוזיקה החדש שאולי אינכם יודעים. אנו מביאים כאן את סיפורו כדי לעודד אתכם להשקיע בילדים כבר בגיל מוקדם, כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם וכדי לתת להם כלים להגשמת חלומותיהם. כפי שאתם כבר יודעים, הכל אפשרי.

סיפור חייו של מייסד Spotify

דניאל אק היה ילד חכם מאוד. הוא התחיל את דרכו בתחום התכנות כשהיה די צעיר, ובגיל 14, כבר הקים את החברה הראשונה שלו. הוא יצר אתרים עבור חברות ושכר כמה מחבריו לכיתה כדי שיעבדו איתו על העיצוב והפיתוח שלהם.

כשהיה רק בן 16, ניסה להשיג עבודה בגוגל. לרוע מזלה של גוגל הוא נדחה כי לא היה לו תואר. לאחר דחייה זו הוא החליט להקים משרד פרסום בשם Advertigo, חברה שמכר כשהיה רק בן 23 לחברת פרסום בינלאומית ענקית בשם Tradedoubler.

הוא התיידד מאוד עם המייסד של Tradedoubler, מרטין לורנטזון, ושכנע אותו להשקיע בפרויקט אחר שהוא חשב לבנות: Spotify.

החיים שאחרי Spotify: לך בעקבות החלומות שלך

האתגרים העיקריים שהיו לדניאל אק בעת בניית Spotify היו, בין היתר, קבלת הרישיונות לשירים. בתחילה פעל השירות רק באירופה, בגלל הקושי בהשגת הרשיונות. האם אתם חושבים שילדיכם יכולים ללמוד איך להימנע מבעיות ולצפות אותן מראש? אנחנו מאמינים שזה אפשרי – ואולי זה יכול היה לעזור לאק ולצוות שלו להימנע מכאבי ראש ועורכי דין.

Spotify הושקה רשמית בשנת 2008. היא איפשרה האזנה למוזיקה מקוונת רק במחשב הנייד או הנייח והיא הייתה זמינה רק בפינלנד, ספרד, צרפת, בריטניה, נורבגיה ושבדיה.

כמו סטארט-אפים רבים אחרים, הם השתמשו באסטרטגיה שיווקית מדהימה המבוססת על הזמנת משתמשים אחרים. ניתן היה להשתמש ב-Spotify בחינם רק אם קיבלת הזמנה ממשתמש רשום אחר. אתם זוכרים שגם WhatsApp השתמשו באותה שיטה שיווקית כשהציגו את שיחות הווידאו שלהם?

רק שנה לאחר מכן דניאל אק וצוותו השיקו את גרסת הנייד של Spotify, כולל האפשרות להאזין לשירים בלי פרסומות. זמן לא רב לאחר מכן הם הגיעו כמעט לכל העולם.

כיום Spotify זמינה בכל יבשת וכמעט בכל מדינה. למעשה, Spotify היא חברה ציבורית שרשומה ב-NYSE – משהו שדניאל אק כנראה לא דמיין אפילו כשהחליט לאחד את שתי התשוקות הגדולות ביותר שלו ולהקדיש להן את חייו.

תנו לילדים שלכם ללכת בעקבות החלומות שלהם. תכנות יכול לעזור.

תכנות יכול לעזור בהגשמת חלומות גדולים. לא משנה איזו קריירה הילדים שלכם יבחרו לעצמם, ללמוד לתכנת משמעותו ללמוד איך להפוך כל רעיון שיש להם למציאות.

תכנות יאפשר לילדיכם לקחת כל רעיון שעשוי להיות להם, ולהגשים אותו. אנחנו ב-וTekkie Uni נעניק להם כלים לחשיבה ביקורתית שיעזרו להם לממש עקרונות של תכנות גם בעולם שמחוץ למחשב.

רוצים לראות איך הילדים שלכם משנים את העולם? הירשמו עכשיו! תנו להם את הכלים שהם צריכים ואתם עשויים להיות מופתעים מהתוצאות.

תגובות

השאר תגובה