מילאב:
שיטת הוראה אינטראקטיבית חדשה

דבר אחד שאנחנו יודעים בוודאות הוא שכדי לשמור על התלמידים שלנו מרוצים, לעורר בהם עניין ולהבטיח שהם ילמדו, עלינו לשפר בכל עת את שיטות ההוראה שלנו. להגשמת מטרה זאת, התחלנו לשתף אתכם תוכן שיעניק לכם השראה להשגת רמות חדשות של הצלחה בחינוך הילדים שלכם.

זוכרים את הפעם שדיברנו על שלושה פרויקטים מדהימים של מרחבי "מייקרספייס" למשל? או את הפעם שהראינו לכם מספר פרויקטים מופלאים בתחום הרובוטיקה שאתם יכולים לעשות בבית עם הילדים שלכם? אז היום אנחנו רוצים לקחת את זה צעד אחד קדימה ולהציג לכם קונספט חדש אשר יתכן שעוד לא שמעתם עליו.  היום אנחנו הולכים לדבר על המילאב.

מהי המילאב ואיך היא יכולה לעזור לילדים שלכם?

אורן צוקרמן, היועץ הפדגוגי של Tekkie Uni,הקים את מילאב לאחר השלמת לימודי הדוקטורט שלו בקבוצת ה-"Lifelong Kindergarten" של מעבדת המדיה של המכון הטכנולוגי (MIT) שבקיימבריג', מסצ'וסטס, ארה"ב.

מטרתו הייתה ליצור מעבדה בהשראת מעבדת המדיה הגדולה של MIT. חלומו היה ליצור מעבדה לבניית אבות-טיפוס כדי לאפשר לתלמידים ליצור חוויות אינטראקטיביות משמעותיות וללמוד כיצד טכנולוגיות אלה משפיעות על ההתנהגות.

למאמץ זה הצטרפו שותפים מהתעשייה, קרנות הון-סיכון, אקסלרטורים (מאיצי סטארטאפים) ויזמים רבים העוזרים לנו להעניק לתלמידים את היכולת לחשוב ולפעול בצורה יצירתית יותר.

כיום, צוות המילאב מפעיל את המעבדה המובילה בעולם בתחום האינטראקציה שבין האדם למחשב (HCI). הם שואפים ליצור מרחב מרתק, לזכות בהכרת הקהילה האקדמית הבין-לאומית ולחקור פרויקטים במגוון תחומים, כולל אינטראקציה מוחשית, האינטרנט של הדברים, רובוטיקה חברתית, ביגוד חכם, רחפנים וטכנולוגיה ללמידה יצירתית.

המרחב של מעבדת המילאב

צוקרמן סבור שהמרחב האידאלי של המילאב משלב בין מחקר להוראה. הוא נועד להתאים לצרכים שונים הן של התלמידים וכן של המורים. מרחב זה מאפשר למדריכים לאזן בין שיטות הוראה שונות לצד שיעורים פרונטליים בקבוצות.

המילאב כוללת סדנאות ליצירת אבות-טיפוס עם אולפני צילום וחדר לעריכת ניסויים – המאפשרות לתלמידים לרכוש ידע בכוחות עצמם ולגלות דרכים חדשות ויעילות ללמוד.

שחקנים גדולים משתפים פעולה עם מילאב

רעיון גאוני זה זוכה לשיתוף פעולה מצד שורה ארוכה של מוסדות חשובים – כי רעיונות גדולים ראויים לתמיכה גדולה! מוסדות כמו אוניברסיטת סטנפורד, קמפוס קורנל טק, אוניברסיטת קורנל, מכון ויצמן למדע, קרן סקראץ', האוניברסיטה העברית ומעבדת המדיה של MIT ואחרים – תומכים בצמיחת פרויקט ה מילאב.

כיתות לימוד מקוונות: דרך מצוינת לחדשנות בחינוך

כפי שעשה אורן צוקרמן כאשר יצר את המילאב, כך הוא עוזר לנו להבטיח ששיעורינו יספקו חוויית לימוד מהנה לכל התלמידים שלנו.  בקורסים המקוונים שלנו, הילדים שלכם ייהנו מסביבה פתוחה ותומכת, שבה הם יוכלו לפתח כמה מכישורי המאה ה-21 בזמן שילמדו לתכנת, לבנות את האפליקציה, התכנה או הרובוט הראשון שלהם, ויפיקו סרטונים לערוצי היוטיוב האישיים שלהם.

עשו זאת למען הילדים שלכם. עשו זאת למען העתיד שלהם!

לחצו כאן כדי לצפות בקורסים המקוונים שלנו, וכלו את יעילותה של שיטת הלימוד החדשה והמרעננת שלנו.

תגובות

השאר תגובה