דרכים יצירתיות להעסיק ולבדר
את הילדים שלך בבית במהלך מגפה

לאחר בידוד כפוי שהשפיע, או עדיין משפיע, כמעט על מדינה בעולם כולו, החברה נאלצה להתמודד עם בעיות חדשות ולהיאבק עם סוגיות חדשות, שלפני המגפה הגלובלית, נראו כחלק מספר מדע בדיוני.

העולם כולו מנסה לפתור דילמות ולעצב פרדיגמות חדשות עבור מצבים שהיו חלק ממערכת שכבר אינה רלוונטית ב"נורמלי החדש" שאנו חיים בו. למידה מרחוק, עבודה מרחוק, ואינטראקציה עם יקירינו כאשר אנו עוטים מסכה, או דרך המחשב בלבד, הם רק חלק מהנושאים שמעסיקים אותנו, בכל העולם, כבר זמן רב.

אבל מכיוון שאנחנו רוצים לתמוך בהורים ולא לגרום להם יותר כאבי ראש, בשלב זה, רצינו לחלוק עם הקוראים שלנו כמה מהטיפים הטובים ביותר, הטריקים והפעילויות, כדי להעסיק ולבדר את הילדים שלהם בעוד הם לא יכולים לצאת מבתיהם.

בדיוק כפי שדיברנו על חינוך ביתי ("הום סקולינג"), ועל הטיפים, הסיפורים והטריקים הטובים ביותר להצליח בו; עכשיו אנחנו רוצים להראות לך איך את יכולה לבדר ולהעסיק את הילדים שלך ולחסוך שעות של דיונים שבו "אמא, אני משועמם" היא הכותרת המרכזית.

אנחנו מכירים את ההרגשה; לילדים שלך יש את כל מה שהם צריכים כדי ליהנות במשך כל היום, אבל איכשהו, ללא סיבה, הם מוצאים את עצמם משועממים ודורשים ממך רעיונות חדשים ומרגשים שיגרמו להם לצחוק ולכייף. אבל, איך תעשי את זה כאשר המשאבים לרשותך מוגבלים וכאשר הסבלנות שלך עומדת לפקוע?

ובכן, החדשות הטובות הן… יש דרך! כן, אולי זה ייקח לך מעט זמן כדי להחיל את הטיפים שאנחנו הולכים לתת לך, וכדי לעשות את הפעילויות האלה על מנת להעסיק ולבדר את הילדים שלך, אבל בו בזמן, הסיפוק שלך יהיה כל כך ענק, שהמאמץ יהיה שווה את זה… את כל הזמן והאנרגיה שתשקיעי (וזה לא כל כך הרבה), באפשרויות החדשות שאנחנו נכיר לך מיד.

אם כן, איך את מצליחה לבדר ולהעסיק את הילדים שלך במהלך מגפה גלובלית כמו קורונה, מבלי שהם יוכלו לצאת מהבית? את עומדת לפתור את החידה! אז רשמי לפנייך כמה הערות ותתכונני לגלות את גלגל מחזור הזמן של הקורונה!

איך לבדר ילדים: פעילויות כיפיות לילדים שלך

בעבר נתנו לך את העצה הזאת, ואנחנו חוזרים עליה שוב כי אנחנו באמת מאמינים בה: הקשיבי לילדייך. ברגע שאת מבינה מה הם אוהבים ומה התשוקות העמוקות ביותר שלהם, יהיה לך הרבה יותר קל לעצב ולחשוב על פעילויות אשר יהוו עבורם כיף, שעשוע והנאה. קיימי שיחות עמוקות ומשמעותיות עם הקטנים שלך ואל תפחדי לשאול שאלות אישיות על התחביבים שלהם, החברים שלהם, ועל הפעילויות שהם הכי אוהבים.

אם לא תעשי זאת, לעולם לא תוכלי באמת להבין מה הילדים שלך נהנים לעשות ואיזה נתיב קריירה יתאים להם ביותר. שיחות עם הילדים שלך יאפשרו לך ליצור קשר ארוך טווח איתם, וגם יתנו לך הערכה מדויקת יותר של מה הם אוהבים לעשות.

בקיצור, תכירי את הילדים שלך היטב ותבדרי ותעסיקי אותם בדברים שהם מוצאים בהם כיף ועניין. אנו מבטיחים לך שתאהבי את תהליך הגילוי.

לאחר שאמרנו זאת, היינו רוצים להציע לך כמה אפשרויות נחמדות לשיקולך. לא כל הילדים נהנים מאותו סוג פעילות. עכשיו, את תקבלי מספר אפשרויות במסגרת 3 עולמות תוכן שונים: העולם של פעילויות אוף ליין (או לא מקוון) שיכול לטפח בהם כישורים רבים לעתיד, העולם של פעילויות STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה), וכמה פרויקטים בתכנות מאוד מגניבים שילדים בהחלט ייהנו מהם.

פעילויות אוף ליין לילדים

זמן המסך של ילדייך עשוי להוות בעיה, ואנחנו באמת מבינים את זה. למרות שזמן המסך יכול לשמש לטובת ילדייך, לפעמים אנחנו רק רוצות שהם יצאו החוצה וישחקו כמו שאנחנו נהגנו לעשות כשהיינו בגילם. או שאולי, רק שיעזבו קצת את המסכים כדי שיעשו משהו בבית שלא דורש חיבור לאינטרנט.

כן, הרבה הורים חולמים על הרגע שבו ילדיהם ישאירו את שלט הפלייסטיישן בצד ויפסיקו לשחק פורטנייט למשך כמה שעות. אבל בעולם מאוד דיגיטלי, וגם היפר-מחובר, איך נציע לילדים שלנו פעילויות מעניינות שהם באמת יכולים לעשות במצב לא מקוון, שהם אטרקטיביים מספיק כדי שיעדיפו אותם על מפגש יצירת מודים במיינקרפט עם חברים שלהם מהכיתה?

ובכן, לפני כמה שבועות פרסמנו מאמר מעניין שבו צללנו לעומק של פעילות "אנפלאגד" ובלתי מקוונת לילדים. במאמר זה, אזכרנו דוגמאות שונות של פעילויות משעשעות וייחודיות לילדים בכל הגילאים שאינן דורשות, לא טלפון חכם, לא מחשב, ולא טאבלט.

גם, באותה הודעת בלוג, אזכרנו את הערך החברתי של פעילויות אוף ליין מהנות לילדים, והתאמצנו להראות לך פעילויות שבקלות אפשר לבצע בבית, מכיוון שכפי שאמרנו קודם, אנחנו לא רוצים להיות סיבה נוספת לכאב ראש.

פעילויות STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) לילדים

כולנו מבינים את החשיבות שהילדים שלנו שיקבלו כישורי STEM בבית הספר או בקורס אונליין שמייצרים בו יישום משלהם, או בעזרת פעילויות מהנות אחרות שהם יכולים לעשות בזמנם הפנוי. פעילות STEM ופעילות STEAM (מדעים, טכנולוגיה, אמנות, הנדסה ומתמטיקה) יכולה לספק לילדים שלנו מיומנויות רבות השייכות למאה ה-21, ולטפח בהם יכולות יוצאות דופן בהם יוכלו להשתמש, ללא קשר למה שיבחרו לעשות בהמשך חייהם המקצועיים.

אבל הערך של STEM יכול בהחלט להשליך מעבר לכיתת בית הספר, וכהורים, יש לנו האחריות להראות לילדים שלנו שפעילויות STEM הם לא רק שימושיות, אלא גם מאוד משעשעות, מהנות וכיפיות.

האם את יכולה לדמיין את הילדים שלך יוצרים הר געש משלהם בבית באמצעות מרכיבים פשוטים שלכולנו יש במזווה? או, האם את יכולה לדמיין את הילדים שלך בונים מעגלים אלקטרוניים עבור רובוט שהם עיצבו? ובכן, כל זה אפשרי ומאוד קל לביצוע.

הנה כמה פעילויות STEAM שאפשר לעשות בבית כדי להעסיק ולבדר את הילדים שלך, ולפני כמה שבועות יצרנו דירוג נחמד שלהם. העיפי מבט על הפעילויות STEM המדהימות האלה שאפשר לעשות בבית, כדי שהילדים שלך ייהנו בהמון כיף!

פרויקטים של תכנות עבור ילדים

תכנות הוא דרך חשיבה, וכאשר ילדייך לומדים כיצד לתכנת, הם גם לומדים כיצד להסתכל על העולם מנקודת מבט שונה ורחבה יותר. הילדים שלך יכולים ליהנות ולהתלהב מאוד מיישום שהם יבנו באחד מקורסי התכנות של Tekkie Uni, והם יכולים לקבל הרבה מוטיבציה מסרטון וידאו שאותו הגו, תכננו, ביצעו, ולאחר מכן פרסמו ב-YouTube.

באמצעות תכנות, הילדים שלך יכולים לעשות הכל, וזה הערך הגדול ביותר בתכנות: הפיכת כל חלום שלהם למציאות עוצרת נשימה, שהם יצרו במו ידיהם.

כפי שאת יודעת, למידה מעשית חשובה מאוד לילדים על מנת שיבינו באופן משמעותי את מה שהם לומדים, וכדי שתהליכי למידה יהיו מבדרים, מהנים וכיפיים. לכן, אם את תוהה כיצד לבדר ולהעסיק את הילדים שלך במהלך מגפת הקורונה, דרך נחמדה לעשות זאת היא לוודא שהידיים שלהם יהיו עסוקות בלימוד של משהו חדש.

בדיוק כמו שאר הנושאים שהזכרנו, יש הרבה פרויקטים בתכנות שהם כיפיים ושיכולים להעסיק ולבדר את הילדים שלך במשך כמה שעות. פרסמנו מאמר על פרויקטים כיפיים בתכנות לא מזמן, ואנחנו באמת ממליצים לך לעבור עליו ולהחליט באיזה מהם את מעוניינת להתחיל.

טווח תשומת הלב של ילדייך: פעילויות מבדרות לילדים

הנה עובדה: כשהילדים שלכם נהנים ממה שהם עושים, תשומת לבם, הריכוז והמיקוד שלהם גדל.

חשוב מאוד שילדינו יעבדו על כישורי הריכוז שלהם ויהפכו לאנשים שיכולים להישאר ממוקדים לפרקי זמן ארוכים. זה כל כך חשוב, שאפילו רופאי ילדים ממליצים לא להפריע לתינוקות כאשר הם מתרכזים ומתמקדים באובייקט מסוים.

אבל, איך את יכולה להגביר את הריכוז והמיקוד של ילדייך? ובכן, יש דרכים רבות שאת יכולה לבחור כדי שזה יקרה. קודם כל, את צריכה לתת להם סיבות שיעודדו את תשומת הלב האמיתית שלהם. כמו כן, התאמה וכוונון של הפעילויות שבהן הם צריכים להתמקד היא חשובה ביותר; כולנו שונים ולכן, אנו זקוקים לסביבות שונות כדי להיות פרודוקטיביים.

מצד שני, אלמנטים של למידת "גיימינג" יכולים בהחלט לסייע- וכאן ההקשר לפעילויות מבדרות לילדים – וגם לחיסול הסחות דעת רבות ככל האפשר. אמנם בואי נודה, כשהילדים נהנים הסחות דעת בכלל לא קיימות.

כיצד תכנות יכול לעזור?

לשאלה זו יש תשובה פשוטה מאוד: מכיוון שתכנות הוא כיף, מבדר, ומהנה, הוא יכול לספק כישורים חשובים לעתיד ילדייך, ומשום שכל אחד יכול לעשות זאת. אין צורך בידע קודם.

העניין הוא למצוא מקום שיוודא שילדייך ילמדו תכנות עם מספיק תמיכה, עידוד ומוטיבציה. שיעורי התכנות אונליין המוצעים על ידי Tekkie Uni, נותנים לילדייך את האפשרות הייחודית ליצור דברים טכנולוגיים מרהיבים תוך כדי הנאה מרובה, ובו בזמן הם מקבלים עידוד להפוך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם.

המדריכים של הקורסים מתייחסים אל טעויות כחוויות למידה, ומאפשרים לכל התלמידים להתבטא בחופשיות, לנסות דרכים שונות כדי לפתור בעיות, ולהבין שכל הרעיונות שלהם בעלי ערך וברי ביצוע.

תני לילדייך הזדמנות ליצור. תבדרי את הילדים שלך באמצעות זה שהם יוצרים יישום משלהם, מעצבים משחק משלהם, או לומדים כיצד לייצר ולערוך תוכן משלהם ב- YouTube. זה מגיע להם, ועכשיו זה הזמן!

תגובות

השאר תגובה