מיינקראפט מודינג לילדים:
מה זה ואיך זה תורם לחינוך הילדים שלנו

כשאנחנו חושבים על הכוח שבמשחקי הלמידה, עולים לנו בראש אלף רעיונות. אנחנו מאמינים שתפיסת החינוך הקיימת זקוקה לשינויים דרמטיים – ביסודה וגם בתוצאותיה. העולם השתנה, והדרך שבה אנו מחנכים את הילדים שלנו צריכה להשתנות בהתאם.

לפני שנים אחדות עוד היינו מתקשים להאמין שתכנות ואפילו משחקי וידאו (כמו מיינקראפט) ישמשו את הילדים שלנו לרכישת כישורים יסודיים שיהיו חיוניים להצלחתם בעתיד. אבל בימינו, ילדים שאינם זוכים ליהנות מלמידה באמצעות משחקים, בין אם בבית או בביה"ס, נשארים מאחור.

במאמר זה, אנחנו נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מיינקראפט מודינג, נמליץ לכם על סרטוני הדרכה בנושא ואפילו נדבר אתכם על הקשר שבין מיינקראפט מודינג לבין פיתוח אפליקציות לילדים.

נכון מאוד! מיינקראפט יכול להעניק לילדים שלכם שורה של מיומנויות שיעזרו להם לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם התכנות, גם אם עדיין לא ממש ברור לכם איך. ואל תדאגו – אנחנו מבטיחים שעד שתסיימו לקרוא את המאמר הזה, הכול יתבהר.

אז… מוכנים לגלות את כל מה שתמיד רציתם לדעת על מיינקראפט מודינג, ואיך משחק זה יכול לעזור לילדים שלכם להצליח בעולם המחר? אנחנו עומדים למסור לכם מידע שימושי ביותר, אז אם מתחשק לכם אתם מוזמנים להוציא דף ולרשום כמה הערות.

מי יודע? אולי אחרי שהילדים שלכם ילמדו מיינקראפט, הם יהפכו למומחים בתכנות בסקראץ' לילדים או לכישרונות הגדולים הבאים שיצאו מקורס הרובוטיקה לילדים של Tekkie Uni. המודים של מיינקראפט הם רק ההתחלה… תנו להם את המרחב ליצור. הכול תלוי בכם.

מה זה מיינקראפט מודינג?

אפשר לומר שכל העניין במיינקראפט מודינג זה להחזיר את הכוח לשחקנים. האפשרות לערוך מודים מעניקה לילדים שליטה מלאה בצורת המשחק ובאופיו. מקור המילים "מודים" ו-"מודינג" (עריכת מודים) טמון במילה המסמלת את העיקרון המנחה של המשחק: מודיפיקציה (שינוי). עדיין קצת מבולבלים? זה בסדר, עוד רגע נסביר לכם הכול!

מודים הם שינויים הנערכים בגרסת המשחק המקורית על-ידי משתמשים ושחקנים פרטיים. הם משמשים ליצירת אלמנטים חדשים ומרתקים המעשירים והמשדרגים את חוויות המשחק, ואפשר להוריד אותם בחינם ממגוון רחב של מקורות ברשת האינטרנט.

בניגוד למה שחשב בזמנו יוצר המשחק, מרקוס פרסון, הפך המודינג לאחד המרכיבים הבולטים ביותר בהצלחתו העולמית המסחררת של משחק זה מבית מוג'אנג. ומה הופך אותו לשימושי כל-כך? התשובה היא שמודים מאפשרים לילדים לשחק איך שהם רוצים לשחק. אפילו מוד בודד יכול לשנות את חוויית המשחק של הילדים שלכם במיינקראפט מן היסוד – וכמובן, להעניק להם שורה ארוכה של כלים חדשים שיאפשרו להם ליצור משחקים משלהם ולשדרג אותם.

אבל יש דבר אחד שהילדים שלכם ואתם צריכים לקחת בחשבון ביחס למשחק חינוכי מרתק זה, והוא שלפחות עד למועד פרסום מאמר זה, ניתן היה לעשות מודינג רק בגרסאות המשחק המיועדות למחשב ולנייד, אך לא לקונסולות.

אז, האם הילדים שלכם מוכנים ליצור גרסאות משלהם למשחק המיינקראפט? האם הם מוכנים לשדרג את חוויית המשחק שלהם? והאם אתם מוכנים להעניק להם את ההזדמנות לחוות חוויית גיימינג בדרך שונה וייחודית? עכשיו זה הזמן!

מה ילדים לומדים ממיינקראפט מודינג?

בשלוש מילים: הרבה מאוד דברים! הם ירכשו כישורי עיצוב משחקים, ילמדו את הערך הרב שבשיתוף פעולה עם אנשים אחרים, והכול בדרך מעשית ומהנה. בנוסף, הילדים שלכם ילמדו הרבה על בניית מודלים בתלת ממד (זוכרים שדיברנו על הדפסה בתלת ממד?) שזה חשוב מאוד בימינו.

כישורים אלה, כמו שאר כישורי המאה ה-21 השימושיים אשר הילדים שלכם ירכשו בזמן שהם ילמדו לתכנת, יפתחו בפניהם אלפי הזדמנויות להצלחה בעתיד. אחרי שהילדים שלכם ילמדו את זה, הם יוכלו ליצור דברים עוצרי-נשימה.

מודינג בג'אווה

יש הרבה דרכים שונות לעשות מיינקראפט מודינג, ואחת מהן היא ללמוד לתכנת בג'אווה (שפת התרגום המוכרת והאידאלית לילדים בתחילת דרכם בעולם התכנות) ולערוך את כל המודים בעזרתה.

אפילו שהילדים שלכם יזדקקו למספר דברים כדי לעשות את זה כמו שצריך, מודינג בג'אווה יכול לעזור להם לרכוש שורה של מיומנויות שישרתו אותם היטב כבר בעתיד הקרוב.

מודינג בג'אווה יעניק לילדים שלכם הזדמנות לחוות את עולם הגיימינג בדרך חדשה ושונה לחלוטין, ואפילו יכולת לשלב אלמנטים מדעיים וטכנולוגיים במשחק אשר רק לפני שנים אחדות היה לא יותר מאמצעי בידור – כי בימינו, תכנות ולמידה הולכים יד ביד עם הנאה.

יש כמות עצומה של סרטוני הדרכה בנושא המיינקראפט מודינג בג'אווה, אז לא נתעכב עליהם יותר מדי. כל המידע זמין ברשת, אז הרגישו חופשיים לקרוא לילדים שלכם ולצפות אתם במגוון רחב של סרטוני הדרכה המלמדים מיינקראפט מודינג צעד אחר צעד.

אך בהקשר זה אנחנו מעדיפים לנקוט גישה חינוכית יותר.

לומדים ג'אווה, מבינים את העתיד

ללמוד תכנות זה כמו ללמוד שפה שנייה. כאשר הילדים שלכם ילמדו תכנות, הם יבינו איך עולם המחר עומד לעבוד – מה שיעזור להבטיח את הצלחתם בעולם זה. למידת ג'אווה תפתח בפני הילדים שלכם אין-ספור דלתות בשוק העבודה של המחר, אפילו אם לא תהיה להם שאיפה לעסוק בתכנות כל ימי חייהם.

למידת תכנות, כולל באמצעות מיינקראפט מודינג, תעניק לילדים שלכם כישורים ומיומנויות (כמו פתרון בעיות, חשיבה ביקורתית, אלגוריתמית ויצירתית) אשר הם יידרשו להפגין בעולם המחר. רוצים שגם הילדים שלכם ירכשו כישורים אלה? אז למדו אותם לתכנת! הם יכולים להתחיל בג'אווה ולהתקדם משם.

מחפשים דרך מגניבה ללמד את הילדים שלכם ג'אווה? מיינקראפט מודינג היא אופציה נהדרת. וגם, אתם מוזמנים לבדוק את הקורסים המקוונים שלנו ב-Tekkie Uni ולהתכונן להפתעה.

מיינקראפט מודינג ככלי חינוכי

כמו שכבר ציינו, למיינקראפט מודינג יכול להיות ערך חינוכי רב. בתי-ספר רבים ברחבי ארה"ב, אמריקה הלטינית ואפילו ישראל משתמשים במשחק זה כדי לצייד את התלמידים שלהם בכישורי המאה-21 החיוניים ולהפוך אותם למנהיגים של עולם המחר.

גם כששוחחנו אתכם על למידה באמצעות משחקים לפני כמה שבועות, ציינו שהילדים של היום זקוקים לשיטת למידה שונה. העובדה שהכיתות אשר הילדים שלנו לומדים בהן היום נראות אותו הדבר בדיוק כמו שהן נראו בתקופת הסבים והסבתות שלנו היא בלתי נתפסת. המצב הזה פשוט לא מתקבל על הדעת!

לכן אנחנו משוכנעים שאלמנטים של משחקים, היררכיות אופקיות, רצון אמיתי לרכוש יותר ידע ואפילו קבלת השראה ממתודולוגיות הוראה אלטרנטיביות כמו שיטת מונטסורי, יכולים לעזור מאוד בהכנת הילדים של היום להצלחה בעולם המחר.

אנחנו מזמינים אתכם לחשוב על כל דבר שאפשר להפוך אותו לכלי למידה. מיינקראפט מודינג יעניק לילדים שלכם הרבה מעבר לכישורי תכנות וכלים יצירתיים. עריכת מודים תגביר את תחושת הביטחון העצמי שלהם, תעצים אותם בכוח שבידיעה שהם יכולים להמציא וליצור דברים יוצאי דופן, ותעניק להם את ההשראה שבהבנה שהם מסוגלים לקחת משחק וידאו ולהפוך אותו למשהו רלוונטי עבורם ועבור ההורים שלהם.

כמה מילים על למידה באמצעות משחקים

על-פי רוב התיאורים, מטרת הלמידה באמצעות משחקים היא להעלות את מוטיבציית התלמידים ללמוד, וזאת באמצעות שילובם של אלמנטים ממשחקי וידיאו ומעולם הגיימינג בכיתות הלימוד בביה"ס (או בכל סביבת למידה אחרת). כמו שכבר ציינו, הדבר הכי חשוב זה להבטיח שהתלמידים ייהנו בזמן הלמידה. ואת זה עושים באמצעות התאמת הדרך שבה מורים (והורים) מעבירים ידע, מעוררים את סקרנותו של כל תלמיד ונותנים לו את כל ההשראה שהוא צריך להמשך תהליך הלמידה.

במיינקראפט מודינג, כמו גם בקורס התכנות בסקראץ' של Tekkie Uni, הדבר נעשה בדרך טבעית ויעילה. הילדים שלכם ירכשו כישורים שימושיים חדשים ויפתחו תחושת הערכה-עצמית בדרך כיפית ומהנה בעזרת המדריכים המקצועיים והמנוסים שלנו.

אילו מודים יכולים הילדים שלכם לעשות במיינקראפט?

באתר הרשמי של מיינקראפט כתוב: "[…] מודים הם מודיפיקציות הנערכות במיינקראפט והזמינות במספר אתרי צד שלישי. הם יכולים להוסיף תכנים למשחק (או למחוק תכנים מהמשחק) ולשנות את הדרך שמשחקים בו […]". הילדים שלכם יוכלו לעשות כל מודיפיקציה שהם רק ירצו בתוך המשחק, בגבול הטעם הטוב כמובן…

חוץ מזה, יש אין-ספור שירותים ופלטפורמות של מיינקראפט מודינג המאפשרים לילדים לשנות אפילו אלמנטים מורכבים ביותר במשחק.

אבל האם ידוע לכם איך עושים מיינקראפט מודינג? והאם ברור לילדים שלכם מאיפה להתחיל או מה לעשות כדי לערוך מודים משלהם? אם לא, אז תנו לנו לעזור לכם!

איך עושים מודים למיינקראפט?

רשת היוטיוב מלאה בסרטוני הדרכה שהופקו על-ידי ילדים המסבירים את כל הנושא "מאלף עד תף". רובם היו יכולים להיות מופקים בדרך טובה יותר, אבל לא כל הילדים השתתפו בקורס היוטיוב של Tekkie Uni ולמדו איך מפיקים סרטוני יוטיוב בצורה האופטימלית.

ועכשיו, מתוך כל סרטוני ההדרכה שמצאנו, אנחנו רוצים לחלוק אתכם את הסרטון הבא אשר, לדעתנו, מסביר בצורה ברורה מאוד איך לערוך מודים ואיך זה יכול לעזור לילדים שלכם לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בתחום התכנות.

https://youtu.be/V9UQlEu-lXQ

אם תמצאו סרטון הדרכה אחר שיימצא חן בעיניכם, נשמח אם תכתבו לנו על כך בהערות למטה וננסה לכלול אותו במאמר זה. אנחנו מודים לכם מראש על שיתוף הפעולה!

מיינקראפט מודינג ותכנות

יש הרבה דרכים לעזור לילדים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם התכנות. כמו שאתם כבר יודעים, לימודי תכנות יפתחו בפניהם את כל הדלתות הנכונות שיעזרו להם להצליח כבר בעתיד הקרוב – אבל אחת מהשאלות השכיחות ביותר שאנחנו מקבלים מהורים היא: איפה מתחילים?

מיינקראפט מודינג יכול להוות נקודת התחלה מצוינת עבור הילדים שלכם. צעד ראשון זה יכול לעורר בילדים שלכם רצון אמתי לגלות יותר ולעשות יותר. מה שהכי חשוב לזכור זה שבשביל להצליח בלימודי תכנות, הילדים שלכם זקוקים למרחב מעודד, מהנה, פתוח ובטוח שיאפשר להם לבטא את עצמם בחופשיות ולעשות טעויות לאורך הדרך.

זה נכון שהילדים שלכם יכולים ללמוד תכנות גם בסביבה רגילה, כזאת שמענישה אותם על הטעויות שהם עושים, אבל התוצאות שהם יפיקו מזה לא ישתוו לתוצאות שהם יפיקו מלמידה בסביבה המתייחסת לטעויות שלהם כאל חוויות למידה: כמו שאנחנו עושים בקורסי התכנות המקוונים של Tekkie Uni.

למדו לתכנת היום ושנו את עולם מחר

כמה שיותר מוקדם, יותר טוב. כדי לרכוש את כישורי המאה ה-21 הנחוצים להשתלבות בשוק התעסוקה של המחר, הילדים של היום מוכרחים ללמוד תכנות. וכמו שכבר ציינו, כל החכמה היא למצוא את המקום, את הזמן ואת השיטה… אבל אל תדאגו!

לנו ב-Tekkie Uni יש כמה קורסי תכנות מקוונים שיעזרו לילדים שלכם לפתח את כל המיומנויות שהם יצטרכו כדי ליצור אפליקציות משלהם ותוכנות, לתכנת רובוט וירטואלי משלהם, להפיק סרטונים איכותיים ביוטיוב ולחוות את עולם התכנות דרך הפלטפורמות הססגוניות של סקראץ'… בין יתר האפשרויות.

בקורס המיינקראפט מודינג, הילדים שלכם ילמדו עיקרון אחד חשוב והוא שאפשר לשנות דברים – אפשר לעשות להם מודיפיקציה. אבל כדי להפוך למי שמוביל שינויים אלה ועורך אותם, הילדים שלכם זקוקים לכלים הנכונים. תנו לילדים שלכם את המתנה הטובה והשימושית ביותר שאתם יכולים לתת להם – מתנה שתבטיח את הצלחתם בעתיד ותעניק להם את הכוח לשנות את העולם ולהפוך אותו למקום טוב יותר עבור כולנו.

העניקו לילדים שלכם את מתנת התכנות!

תגובות

השאר תגובה