תכנות מגיל 7:
סקראץ' כאן כדי לעזור!

תכנות לא חייב להיות משהו מורכב או קשה להבנה. כמה אנשים אינטליגנטיים מאוד פיתחו דרכים חדשניות להראות לעולם שכל אחד יכול ללמוד איך לתכנת. כאשר עומדים מול עתיד לא ידוע, נדרשת שליטה במיומנויות רבות כדי להצליח בתרחיש שאינו מוכר לנו. זה כולל פתרון-בעיות, חשיבה-ביקורתית, עבודת-צוות, וחשיבה-יצירתית, למנות רק חלק מהם.

אנחנו יודעים שתכנות אכן יכול לספק את הכישורים האלה, אז למה זה צריך להיות כל כך מאתגר ובעייתי ללמוד? תכנות יכול להיות פשוט, צבעוני ומהנה; וזה בדיוק מה שסקראץ' עושה.

כמה מהאנשים החכמים ביותר על פני כדור הארץ אומרים שכדי להוכיח שאתה מבין את הנושא שאתה מדבר עליו, אתה צריך להיות מסוגל להסביר את הנושא לילד בן 7 ולהצליח לגרום לילד גם להבין אותו.

תוכנת סקראץ' היא עורך ויזואלי צבעוני מבוסס בלוק, שפותחה על ידי מעבדות MIT, אשר דוגלות ועושות דברים פנומנליים כדי להשיג את התכלית המדוברת: לאפשר לילדים צעירים מגיל 7 להבין מהו תכנות וליצור פרויקטים מצטיינים על ידי תכנות בכוחות עצמם.

הילדים שלכם יכולים לחזק מספר רב של יכולות תוך כדי שהם לומדים כיצד לתכנת בפלטפורמה ובסביבה מהנה, מבדרת, מדרגית, וקלה לשימוש.

רוצים ללמוד למה סקראץ' היא אחת הדרכים הטובות ביותר להכיר לבני המשפחה הכי צעירים את נושא התכנות. ובכן, תעיפו מבט במאמר הזה!

פרספקטיבה מקיפה וכוללנית מגיל צעיר מאוד!

לאפשר לילדים שלנו להבין, מגיל צעיר מאוד, שהכל אפשרי, ושהם יכולים להשיג כל מטרה שהם מציבים לעצמם, היא אולי חלומו של כל הורה.

לגדל ילדים שמאמינים בעצמם, אשר סומכים על המסלול הטבעי של תהליך ההתפתחות שלהם, ולוודא שירכשו ויחזקו את הכישורים הנדרשים כדי שישיגו את מטרותיהם, הינו אפשרי. כאשר המומחים הבינו כי תכנות יכול לספק ללומדיו כישורים אלה, מציאת הדרך הנכונה להעניק אותם לילדים הפך לצורך מדרגה ראשונה.

כאשר סקראץ' הופיע, ותכנות ויזואלי מבוסס-בלוק הפך פופולרי מאוד, ילדים רבים ברחבי העולם החלו לפתח דפוסי חשיבה, מיומנויות ויכולות שהרשימו והדהימו את המורים שלהם, את הוריהם ובני המשפחה. אבל איזה אלמנטים של סקראץ' גורמים לו להיות כל כך מושך ומבדר עבור ילדים קטנים? בואו נראה!

כיף

הוספת גורם הכיף לכל חוויית למידה תבטיח אינטראקציה טובה יותר בין הלומד לבין הידע המוגש. זו הסיבה שבתי ספר מוסיפים אלמנטים משעשעים למערכי השיעור שלהם, וזו גם הסיבה שכל כך הרבה אפליקציות חינוכיות מדהימות מופיעות לאחרונה.

ללמוד איך לתכנת באמצעות סקראץ' זה לא רק קל ונגיש, אלא גם מאוד משעשע ופשוט. אם אתם מחפשים עבור הילדים דרך מהנה ללמוד איך לתכנת, סקראץ' הוא מה שחיפשתם.

צבעוני

החיים טובים יותר כאשר הם מלאים בצבעים! עד לפני כמה שנים, תכנות היה נעדר צבעוניות לגמרי ומתכנתים נהגו לעבוד עם מסכים בשחור, לבן וכמה סוגים של צהוב. האם אתם חושבים שילדים יהיו מעוניינים בתכנות אם הם היו צריכים לבצע אותו במרחב וירטואלי שלא נראה אטרקטיבי או מושך? אתם כבר יודעים את התשובה!

סקראץ' היא לא רק צבעונית אלא גם אטרקטיבית ביותר. צוות מעבדת MIT שפיתחו אותו, דאגו להוסיף דמויות נהדרות, צורות וסביבות שהופכות את חוויית למידת התכנות לדבר בעל נראות מרשימה. לא עוד מסכים משעממים עם טקסט בלבד! ילדים זוכים להניע בלוקים בסביבה כדי ללמוד באופן מעשי על העוצמה של ריצוף ואלגוריתמים.

מדרגי

תמיד יש דברים חדשים ללמוד וידע חדש ליישם. סקראץ' היא פלטפורמה מדרגית, כך שלילדים שלכם תמיד יהיו משימות חדשות לבצע ורמות חדשות לחקור.

הם מתחילים בפעילויות פשוטות ומתקדמים במהירות למשימות שהן קצת יותר מאתגרות, אבל לא פחות מהנות!

סביבת למידה המציעה לילדיכם את ההזדמנות להמשיך את תהליך הלמידה שלהם בזמן שהם מתחילים לשלוט במיומנויות חשובות ולהבין מושגים חדשים, היא סביבה שבה ילדיכם ישגשגו.

למרות שבשלב מסוים, כאשר הם מתבגרים מעט, הילדים שלכם ירצו לתכנת אפליקציות משלהם, או לתכנת משחקי וידאו משלהם, סקראץ' הוא מקום שבו הם יוכלו ללמוד ולהשיג מטרות חדשות לאורך תקופה ארוכה.

מבוסס-משימה

ילדים אוהבים לבצע משימות, זו הסיבה שמשחקי וידאו הם כל כך פופולריים! אחת התכונות האטרקטיביות העיקריות של Minecraft היא האפשרות שהיא נותנת לילדים לשנות את התרחישים הנוכחיים כדי ליצור מודים של Minecraft משלהם, ולאחר מכן לבצע את המשימות שהם יצרו בעצמם.

ב-סקראץ', למידה מבוססת-פרויקטים, למידה מעשית ולמידה מבוססת-משימה נלקחים ברצינות רבה, על מנת לספק מרחבים אלה בצורה מרתקת ומהנה ללומדים צעירים. כאשר ילדים רואים שהם מבצעים משימות, ומצליחים להשלים פרויקטים, רמת ההערכה-העצמית שלהם עולה, והנכונות שלהם ללמוד גוברת באופן משמעותי. האם אתם מוכנים לראות את הילדים שלכם מבקשים מכם עוד כמה שעות כדי ללמוד? סקראץ' יכול להיות השותף שלכם להשגת המטרה הזו.

תכנות נמצא ממש מעבר לפינה. ילדים בכל הגילאים יכולים ללמוד כיצד לתכנת!

ניתן ללמד תכנות בדרכים מרגשות, מרתקות, ומהנות ביותר. בשיעורי התכנות 'לייב' אונליין שמציעה Tekkie Uni, ילדיכם ילמדו איך לתכנת תוך כדי חיזוק מיומנויות בסיסיות מותאמות לעתיד; כל זאת, בהנאה מרובה.

קבוצה של מדריכים מאומנים היטב, מוכנים לסייע לילדיכם להפיק את המרב מעצמם ולממש את הפוטנציאל המלא שלהם. כל זאת, בסביבה בטוחה ושובת-לב אשר בה טעויות נחשבות לחוויות למידה יקרות-ערך, וביטוי עצמי חסר-פחד הוא נושא שמעודדים כל הזמן.

האם אתם מוכנים להעניק לילדים שלכם את הכלים שהם צריכים לעתיד?

תגובות

השאר תגובה