4 ציטוטים מעוררי השראה לילדיכם

לאחר שאנחנו מסיימים פרויקט גדול, אנחנו חשים תחושה חזקה של הישג. אבל מה לגבי הימים שבהם אנחנו זקוקים לזריקת מוטיבציה כדי לסיים את המשימות המוטלות עלינו? שלא לדבר על כל הימים שאנחנו נאלצים להשקיע מאמץ מיוחד רק כדי לעבור אותם… כולנו חווים רגעים שבהם הוא זקוק לתמריץ כלשהו כדי להשיג את התוצאות שהוא שואף אליהן, ואנחנו כאן כדי לעזור.

בין אם הילדים שלכם "שוברים את הראש" על תרגילים במתמטיקה שהם פשוט לא מצליחים להבין, ובין אם סתם עובר עליהם יום קשה – השמירה על גישה חיובית הולכת והופכת למשימה קשה יותר ויותר עבורם. לעתים קרובות, אנו זקוקים לתעצומות נפש גדולות כדי לשמור על מוטיבציה, ובייחוד כאשר אנחנו לומדים דברים חדשים. לכן אספנו עבורכם כמה ציטוטים חשובים אשר הילדים שלכם יוכלו להיזכר בהם כדי לקבל השראה כאשר הם חווים קשיים בחייהם.

"עשה לפחות דבר אחד שמפחיד אותך מדי יום" – אלינור רוזוולט

הצורך האנושי להישאר בטווח הנוחות הופך את המחשבה על התנסות בדברים חדשים ולא מוכרים למפחידה ומאיימת. הציטוט הבא מזכיר לנו שאיננו צריכים לפחד מכישלון – כי כשם שאנחנו עלולים להיכשל, כך אנחנו גם עשויים להצליח. המחשבה על תכנות או על בניית אפליקציה בכוחות עצמם עלולה להפחיד את הילדים שלנו בהתחלה, אבל כאשר אנחנו מעודדים אותם לנסות דברים חדשים גם אם הם נשמעים מפחידים, אנחנו עוזרים להם לפתח ביטחון עצמי ולרכוש את כישורי העתיד.

"לאהוב דברים רבים זה טוב, כי בכך טמון הכוח האמתי, ומי שאוהב הרבה עושה הרבה ומשיג הרבה – ומה שנעשה מתוך אהבה, נעשה היטב"  – וינסנט ואן-גוך

ההישגים הגדולים ביותר נולדים מתוך תשוקה. תשוקותיו של אדם הן שמניעות אותו להגיע לגדולה. אז בין אם הילדים שלכם אוהבים לשחק כדורגל או לבנות אפליקציות – הם במיטבם כאשר הם עושים את מה שהם אוהבים לעשות. כאשר אנחנו עושים דברים מתוך תשוקה, אנחנו משיגים תוצאות נהדרות בזכות האהבה והכוונה המקוריות שאנחנו משקיעים באותה עשייה.

 "כאשר אתם מוותרים כי לא נוח לכם, אתם מונעים מעצמכם לצמוח."  – איימי מורין

הדברים הכי הטובים בחיים הם אלה שצריך לעבוד הכי קשה כדי להשיג אותם. ההתמדה היא תכונה שעוזרת להשיג מטרות, ללא קשר לנסיבות המקרה או לתחושות אישיות. כאשר אנחנו עוצרים רק כי משהו לא מוצא חן בעינינו, אנחנו מאבדים את המומנטום הפנימי להשלמת המשימה. ההתמדה חשובה משום שהיא עוזרת לנו לסיים את כל מה שאנחנו מתחילים לעשות מתוך הבנה שהתוצאות הטובות ביותר אינן מושגות בקלות.

לדוגמה, נניח שהילדים שלכם מתייאשים ממטלת תכנות כלשהי אחרי שניסו לפתור בעיה כלשהי בכל מני דרכים ולא הצליחו. אם הם מוותרים, סיכויי ההצלחה שלהם נעלמים. אם נירתע מן הקשיים שבדרך להשגת המטרות שלנו, לעולם לא נזכה לגלות את האור שבקצה המנהרה. בקורסי התכנות שלנו, אנו מעודדים את הילדים שלכם להחזיק מעמד מבלי לוותר, ומלמדים אותם להתייחס לכל טעות כאל חוויה לימודית.

"יצירתיות אינה כישרון אלא גישה" – ג'נובה צ'אן

כולנו חווים מחסומים חשיבתיים בשלב זה או אחר בחיינו. לפעמים, כאשר אנחנו נדרשים לפתור בעיות, ליצור או לכתוב משהו, אנחנו פשוט לא מצליחים לתרגם את הרעיונות שלנו למציאות באותה הקלות שקיווינו. אבל זה לא אומר שהרעיונות לא קיימים – כי אנחנו יודעים שהם שם. יצירתיות אינה נובעת מכישרון מיוחד אלא מייחודיותו הפנימית של כל אחד מאיתנו. בהתחשב בכך שלאף אחד בעולם אין מוח הזהה לחלוטין למוח שלנו, רעיונותינו נבדלים זה מזה בהכרח. לפיכך, כל רעיון הוא ראוי, ויש להקדיש לו תשומת לב. תמיד חשוב לפעול להגשמת הרעיונות שלנו ולתת מאה אחוז מעצמנו בכל פרויקט או מטלה. כאשר אתם שומרים על גישה חיובית, אתם עוזרים למוח הייחודי שלכם להפיק רעיונות מעוררי השראה.

אנחנו מקווים שציטוטים אלה יעזרו לילדים שלכם לשמור על מוטיבציה גבוהה ויזכירו להם את החשיבות שבפיתוח כישורים חיוניים כאשר הם עובדים על מטלות ופרויקטים כלשהם, בכל דבר אחר שהם עושים. תנו להם הזדמנות לחוות את עולם התכנות ועודדו אותם ליהנות מהחוויה! בסוף, התשוקה וההתמדה יובילו אותם אל ההצלחה.

תנו לילדים שלכם הזדמנות להפוך למעוררי השראה בעצמם!

עוררו בילדים שלכם השראה בכל יום ויום בעזרת הקורסים המקוונים שלנו, והעניקו להם את ההזדמנות לרכוש את כישורי המאה ה-21. הזכירו להם שלא כל דבר בחיים בא בקלות, אבל שאם הם יתמידו במאמציהם וייהנו מהם, הם גם יזכו לשמור על מוטיבציה גבוהה וגם ירוויחו השכלה חיונית. אם תעוררו השראה בילדים שלכם, הם יעוררו השראה באנשים אחרים!

תגובות

השאר תגובה