איך תהפכו את הילדים שלכם
ליוטיוברים מפורסמים?

ההיררכיה בעולם התקשורת של היום משתנה, והטלוויזיה הולכת ומפנה את מקומה לפלטפורמות דמוקרטיות יותר המאפשרות לכל אחד להפוך לג'יי לנו הבא. כיום, אלפי אנשים בכל רחבי העולם מעלים סרטונים שהם הפיקו בעצמם לאתרים כמו יוטיוב, וימיו, טוויץ', טיקטוק, אינסטגרם ועוד. אבל מה זה אומר? זה אומר שהיום, יש לילדים שלכם את הכוח ללמוד איך להפיק סרטונים משלהם לרשת היוטיוב ולחלוק את התשוקות, הידע והכישרונות שלהם שלהם עם העולם כולו.

אבל איך ילדים יכולים להפוך למפורסמים ביוטיוב? אילו דברים הילדים שלכם צריכים לעשות כדי להקים ערוץ יוטיוב פופולרי באמת? ילדים יוטיוברים מכל רחבי העולם עושים את כל הדברים האלה בצורה מעוררת השראה – ובמאמר זה, אנחנו רוצים לחלוק אתכם תובנות מעניינות שיעשו לכם מעט סדר בעידן חדש ומבלבל זה.

היינו רוצים לפתוח בדבר-מה שעוד נחזור עליו פעמים רבות במהלך המאמר: האושר של הילדים שלכם הוא הדבר החשוב ביותר. כאשר ילדים יוצרים תוכן בנושא הקרוב לליבם ומרצונם החופשי, ההצלחה שלהם ככוכבי רשת מובטחת. העניקו לילדים שלכם הזדמנות להגיע רחוק יותר ולהפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם – וכמו שכבר ציינו בעבר: הדרך הטובה ביותר ללמוד היא ללמד.

בהתחשב בכך שהשאלה "איך להתפרסם ביוטיוב?" עלולה להתפתח לכאב ראש אחד גדול עבור הילדים שלכם, ואפילו עבורכם,  אנחנו ממליצים מאוד להתמקד בהיבטים אחרים של היצירה. אל תתחילו לשוחח עם הילדים שלכם על הפרסום שהם יזכו בו ביוטיוב, אלא על הדרך  שיהיה עליהם לעבור כדי לזכות בו.  במקום זאת, דונו איתם בכישורים שיהיה עליהם לפתח, בתחביבים שלהם, בדברים שהם אוהבים לעשות – ובמסרים שהם היו רוצים לחלוק עם העולם.  הבהרת כל ההיבטים המעשיים האלה עם הילדים שלכם תעזור להם להכיר את עצמם טוב יותר ולבחור באסטרטגיה המתאימה ביותר להפוך למפורסמים.

הילדים שלכם יכולים להתפרסם ביוטיוב באמצעות שידור ישיר של משחקי הווידאו שלהם או העלאת סרטונים שבהם הם משוחחים עם ילדים אחרים על נושא מסוים הקרוב ללבם או מלמדים אותם לעשות דברים שהם התמחו בהם. אבל אל תדאגו, בעוד כמה פסקאות נחזור ועל כל הדברים האלה ביתר פירוט. מוכנים? אז בואו נתחיל!

מי הילד הכי מפורסם ביוטיוב?

לקבוע מי הילד המפורסם ביותר ביוטיוב זה לא דבר פשוט, ולשם כך עלינו להגדיר כמה קריטריונים או מדדים. במקרים מסוימים, המדד הקובע הוא היקף האינטראקציה, כמות התגובות או מספר האנשים המדברים על הסרטון ברחבי העולם. אבל הפעם, ובהתחשב בכך שמדובר בילדים  כוכבי רשת, נאמץ גם את מדד המשתמשים הרשומים.

עולמו של ריאן

על-פי הדירוגים העדכניים ביותר, הילד עם חשבון היוטיוב בעל מספר המשתמשים הרשומים הגבוה ביותר הוא ריאן, מהערוץ "עולמו של ריאן" (Ryan's World). ריאן, שכיום יש לו כמעט 24 מיליוני משתמשים רשומים, התחיל את דרכו ברשת היוטיוב בהפקת כמה סרטוני ביקורות צעצועים מצחיקים ומשעשעים במיוחד. כיום, כוכב יוטיוב זה, שעוד לא מלאו לו 9 שנים, ושמאז כבר הספיק לעשות הרבה יותר מזה, לא מפסיק להפתיע את ה-24 מיליוני העוקבים שלו עם הסרטונים החדשים והמופקים היטב שהוא מעלה אל רשת היוטיוב.

כמו בתחילת דרכו, ריאן עדיין עושה ביקורות צעצועים, אבל כיום הוא גם עורך ניסויים מדעיים ומפיק סרטוני הסברה והדרכה מרתקים, כמו למשל הסרטון שבו הוא מסביר איך נוצרים גלי צונאמי. בקרו בערוץ של ריאן וצפו בכמה מהסרטונים המפורסמים ביותר שלו בקישור הבא:

שגרת הבוקר היומית של ריאן:

ריאן בלגולנד:

תאמינו או לא: ג'אסטין ביבר!

כמו שידוע לכם (או שלא), ג'אסטין ביבר החל את הקריירה שלו ביוטיוב. כבר עברו לא מעט שנים מאז שהוא העלה את הקליפ הראשון לערוץ היוטיוב שלו, שנקרא "kidrauhl", ואשר הפך לוויראלי כאשר מיליוני צופים וצופות בכל רחבי העולם נחשפו לכשרונו הגדול של ביבר והתאהבו במוזיקה שלו. ג'אסטין ביבר הוא דוגמה מצוינת לילד שהפך לכוכב יוטיוב, אשר הילדים שלכם יכולים ללמוד ממנה מה הכישורים הנחוצים להם כדי להצליח בכך בעצמם, אפילו אם אין להם מעוניינים לגדול להיות מתכנתים אלא להתפתח בתחום אחר לגמרי, כמו מוזיקה למשל.

לפני כמה שנים, פרסם הצוות של גוגל כרום את המודעה המרגשת הבאה, שתמחיש לכם איך עם מעט כישרון והרבה כוח-רצון ושאיפה גדולה להצליח, גם הילדים שלכם יוכלו להפוך לאושיות רשת. לחצו כאן לצפייה בסרטון:

מאסטר בילדרס (Master Builders): לגו ללא הפסקה!

הילדים מהערוץ "Master Builders" הם פשוט מדהימים! אפילו שאין להם כל-כך הרבה משתמשים רשומים כמו לריאן, הם תמיד עושים דברים מצחיקים ומרתקים שיעוררו השראה בילדים שלכם, ואפילו בכם.

ילדים אלה עושים דברים ממש מגניבים, כמו הרכבת לגו בעיניים מכוסות למשל. בקרו בערוץ שלהם, צפו בכמה סרטונים, ועוררו גם בילדים שלכם את ההשראה לעשות דברים מדהימים ויצירתיים.

https://youtu.be/wvWzruv5Ig4

איך הילדים שלי יכולים להפוך לכוכבי יוטיוב?

שאלה מצוינת! יכול להיות שהילדים שלכם שואלים את עצמם איך ריאן מעולמו של ריאן הצליח להתפרסם, או איך הילדים היוטיוברים האחרים פיתחו את הקריירה שלהם וזכו לפופולריות גדולה כל-כך. יש הרבה דברים שילדים יכולים לעשות כדי להתפרסם ולהפוך לכוכבי יוטיוב, וכמו שכבר אמרנו, מה שהכי נחוץ להם לשם כך זה ללמוד להפיק סרטונים ולפתח את כישורי החשיבה היצירתית שלהם.

קודם כל, הילדים שלכם צריכים להבין שהפרסום הוא לא העיקר אלא תוצאה של תהליך ארוך שיהיה כרוך בהרבה עבודה קשה. אחד הדברים שאתם יכולים לעשות למען הילדים שלכם הוא לרשום אותם לקורס יוטיוברים ולהעניק להם את ההזדמנות לרכוש את כל הכישורים שיידרשו להם כדי להפיק סרטונים ותכנים משלהם לרשת היוטיוב.

המפתח הוא להעלות את רמת הביטחון העצמי של הילדים שלכם ולהעניק להם את כל מה שנחוץ להם כדי להאמין בעצמם באמת. כאשר אנחנו מלמדים את הילדים שלנו להאמין בעצמם ובמה שהם עושים או חולמים עליו, אנחנו מאפשרים להם להבין שהם יכולים להפוך כל חלום למציאות עוצרת נשימה.

להפוך לכוכב יוטיוב זה לא עניין של יום יומיים, אלא משימה שתדרוש מהילדים שלכם הרבה עבודה קשה וסבלנות, וגם תוכנית עבודה רצינית (שהם יצטרכו לערוך). אחד הדברים שיכולים לעזור להם לבנות תוכנית זאת ולהבין את כל הדברים שיהיה עליהם לעשות כדי להצליח, הוא ללמוד את משמעותם העמוקה יותר של אלגוריתמים, ואולי אף להירשם  לקורס תכנות מקוון לילדים. למה? כי מבחינה מסוימת, תכנות הוא דרך חשיבה.

בפסקאות הבאות נרד לעומקם של גורמי ההצלחה שציינו קודם, אבל כהכנה לכך, היינו רוצים לעבור אתכם על הדברים שהילדים יצטרכו לעשות כדי להפוך לכוכבי יוטיוב:

  • קודם-כל, יהיה עליהם לגלות מה התשוקות שלהם ומה הם אוהבים באמת.
  • לאחר-מכן, הילדים שלכם יצטרכו לרכוש את כל הכישורים הדרושים להם כדי להפיק סרטוני יוטיוב משלהם: עריכה, קידום תוכן ופיתוח רעיונות.
  • הילדים שלכם יצטרכו להיעזר במספר שיטות למידה מוכרות לפיתוח כישורי חשיבה יצירתית… שישרתו אותם לא רק בכל הנוגע להפקת סרטוני יוטיוב, אלא בכל תחום שהם יחליטו לעסוק בו בחייהם.
  • הילדים שלכם יצטרכו לעבוד על אמפתיה ולפתח כישורים בין-אישיים. גם כריזמה וכישורים חברתיים אחרים הם חיוניים לילדים שרוצים להפוך לכוכבי יוטיוב.

רוצים לשמוע על הנושאים האלה קצת יותר לעומק? אז בואו נתחיל!

 גלו מה הילדים שלכם אוהבים באמת

אחת הדרכים הטובות ביותר להעלאת הביטחון העצמי של הילדים שלכם היא לעזור להם לגלות את התחומים שהם גם אוהבים אותם וגם טובים בהם. אם אתם לא מאמינים, חשבו על זה כך: כאשר אנחנו עוסקים במשהו שאנחנו אוהבים, אנחנו עושים עבודה הרבה יותר טובה, לא?

כלל זה חל גם על הילדים שלכם, ובהתאם לכך, כאשר הם עושים דברים שהם אוהבים לעשות, הם עושים אותם טוב יותר. אם פעם חלומה של כל אם היה בן רופא, עורך-דין או מהנדס, מה שהכי חשוב בימינו הוא לדאוג לכך שהילדים שלנו יהיו מאושרים ויצליחו בכל תחום שבו הם עצמם יבחרו לעסוק.

גם הפרדיגמה החינוכית השתנתה, וכמו שכבר חזרנו וציינו פעמים רבות במאמרים קודמים, הפורמט הקיים של כיתת הלימוד הטיפוסית הוא מיושן ולא רלוונטי לעולם של היום. הדבר הראשון שעל הילדים שלכם לעשות כדי להפוך לכוכבי יוטיוב, או כדי להצליח בכל דבר אחר, הוא הדבר שהם אוהבים לעשות… ובשביל זה הם יזדקקו לעזרתכם ולתמיכתכם.

הילדים הפופולריים ביותר ביוטיוב הם כאלה שמדברים על נושאים הקרובים לליבם, או החולקים את החוויות והמיומנויות שהם רוכשים עם ילדים אחרים. ילדים אלה יכולים להיות גיימרים מוכשרים, לתעד ניסויים מדעיים מרהיבים, ואפילו סתם לשתף את העוקבים שלהם במה שהם עשו במהלך היום. אז כמו שכבר אמרנו, לא חשוב מה הילדים שלכם יעשו, כל עוד זה יהיה משהו שהם אוהבים לעשות אותו ולדבר עליו.

שוחחו עם הילדים שלכם על התחומים הקרובים לליבם ועל הדברים שהם אוהבים, ועודדו אותם להתמקד בהם. אז מה אתם חושבים?

רוכשים כישורים: עריכה, הפקת סרטוני יוטיוב, קידום תוכן ופיתוח רעיונות.

לכישרון ולתשוקה אין כל משמעות ללא הכישורים המעשיים הנחוצים למימושם. לכן, גם אם הילדים שלכם יודעים בדיוק מה הם אוהבים ועל מה הם רוצים לדבר, הם לא יוכלו לעשות את זה אם הם לא ירכשו את הכישורים הנחוצים לשם כך… מובן מאיליו, לא?

כדי להבטיח את הצלחתם בהרפתקת היוטיוב שלהם, הילדים שלכם יצטרכו ללמוד איך לערוך סרטונים, איך לבנות ערוץ משלהם ביוטיוב, איך לקדם את התוכן הייחודי שלהם ביוטיוב ואיך לקחת רעיונות, לפתח אותם לסרטון מהמם בעזרת סטוריבורד, ועוד.

בקורס היוטיוברים המקוון של Tekkie Uni, הילדים שלכם ירכשו את כל הכישורים האלה, והרבה מעבר. המדריכים המקצועיים של Tekkie Uni יעניקו לילדים שלכם הזדמנות ללמוד דרך יצירה מעשית בסביבת למידה חדשנית וידידותית. אתם תופתעו לגלות אילו תוצאות מרשימות הילדים שלכם ישיגו!

חשיבה יצירתית: מכישורי המאה ה-21 החיוניים לעתיד הילדים שלכם

חשיבה יצירתית היא אחת המיומנויות הנדרשות ביותר בשוק התעסוקה כיום, וחשיבותה רק צפויה לעלות בעתיד הנראה לעין. חשיבה יצירתית היא מיומנות אשר ניתן לפתח אותה כמו כל מיומנות אחרת, ועם הזמן, הילדים שלכם יכולים להפוך ליצירתיים אף יותר משהם היום. אם הילדים שלכם רוצים להפוך לכוכבי יוטיוב, קודם-כל עליהם לפתח את כישורי החשיבה היצירתית שלהם.

בזמן שהילדים שלכם יפיקו תוכן מגניב לערוצי היוטיוב שלהם, הם יצטרכו ללמוד לעשות דברים אחרת ולבדל את עצמם מיוטיוברים אחרים. חיזוק מיומנויות החשיבה היצירתית שלהם יכול לעזור בהחלט במקרה זה.

אחת הדרכים המומלצות ביותר לעזור לילדים שלכם לפתח את מיומנויות החשיבה היצירתית שלהם הוא בעזרת למידה שיתופיות מהבית. שיטת למידה זאת תאפשר לילדים שלכם לגלות על עצמם דברים שהם לא היו מודעים אליהם לפני-כן, ובדרך זאת, הם יוכלו לפתח פתרונות לרבות מהבעיות שכולנו מתמודדים אתן בחיי היום-יום שלנו.

מיומנויות החשיבה היצירתית חיוניות להפקת תוכן ליוטיוב, ולכן, כדי לעזור לילדים לפתח אותן, עליכם לספק להם מרחב פתוח ובטוח להביע את עצמם, לעשות טעויות ולמצוא אין-ספור פתרונות. אתם יכולים לעזור לילדים שלכם לפתח מיומנויות חשיבה יצירתית גבוהות אם רק תגרמו להם להבין שהם ראויים ומסוגלים לעשות כל דבר שרק ירצו!

אמפתיה: הילדים שלכם מוכרחים לדעת מה אנשים אחרים רוצים

ילדים מכל רחבי העולם יצפו בסרטוני היוטיוב שהילדים שלכם יפיקו. לכן, הילדים שלכם מוכרחים ללמוד איך לנתח ולהבין את מה שהצופים שלהם רוצים לראות, והמפתח לכך הוא אמפתיה.

כמו שכבר ציינו, המטרה העיקרית היא לאפשר לילדים שלנו לחלוק מידע על נושאים הקרובים לליבם עם ילדים אחרים, ולעשות את מה שהם הכי אוהבים לעשות. מנגד, הדגשנו גם את החיוניות שברכישת ידע מעשי. אבל מוטב שלא נשכח לציין עוד גורם אחד חשוב ביותר: גורם הקהל

הסרטונים אשר הילדים שלכם יפיקו ויעלו לרשת היוטיוב יעמדו למבחן הקהל – שיאהב אותם או לא יאהב אותם. אם הילדים שלכם רוצים להפוך לכוכבי יוטיוב, הם זקוקים להרבה אמפתיה כאשר הם נדרשים להחליט מה הדברים הרלוונטיים ביותר עבור הצופים ואילו דברים אינם כה חשובים.

אנחנו בטוחים שגם לכם מובן שחיזוק האמפתיה לא רק יאפשר לילדים שלכם להפוך ליוטיוברים מצליחים, אלא אף לרכוש כישורים שימושיים לחיים עצמם.

דרישות אחרות: "מה שעובד ביוטיוב"

כשזה נוגע להפקת סרטונים לרשת היוטיוב, חשוב מאוד שהילדים שלכם יקפידו לעשות את "מה שעובד". מבחינה זאת, יש עוד כמה גורמים שהילדים שלכם צריכים לקחת אותם בחשבון, בנוסף לכל הדברים שציינו מקודם. הפקת סרטון ברכה והעלאתו למדור הבית, למשל, יכולה להניב תוצאות מדהימות. דבר נוסף שהילדים שלכם צריכים לעשות זה להוסיף את מילות המפתח והתגיות הנכונות, וליצור תמונת נושא קליטה.

כמו-כן, חשוב מאוד להעניק לכל סרטון כותרת, לספר עליו בקצרה בשדה התיאור, ולא לשכוח שהאלגוריתמים של יוטיוב אוהבים סרטונים ארוכים יותר. אבל אל תדאגו, הילדים שלכם ילמדו את כל הדברים האלה והרבה יותר בקורס היוטיוברים של Tekkie Uni.

אל תתנו לילדים שלכם להחמיץ את ההזדמנות והירשמו עוד היום!

התחילו היום! הילדים שלכם יכולים להפוך לריאן או לג'אסטין ביבר הבא, או לאיזה כוכב יוטיוב שהם רק ירצו. העניקו לילדים שלכם את ההזדמנות לגלות את הכישרונות שלהם, וגם אתם תזכו לצפות בכל הסרטונים המרהיבים שהם יפיקו. העניקו לילדים שלכם את ההזדמנות לעורר השראה באחרים באמצעות שיתופם בכישרונות שלהם ובדברים שהם אוהבים לעשות.

רשמו את הילדים שלכם לקורס היוטיוברים של Tekkie Uni והעניקו להם את מתנת האמונה בעצמם. הילדים שלכם מסוגלים ליצור דברים עוצרי-נשימה. רשמו אותם לקורס הקורס והיווכחו בעצמם.

אז, האם מוכנים לראות איך הילדים שלכם הופכים לכוכבי יוטיוב? עכשיו הכול תלוי בכם!

תגובות

השאר תגובה