4 רעיונות לפרויקטים מרתקים בתכנות שהילדים שלכם יאהבו מאוד

כבר ציינו פעמים רבות שהפרדיגמה החינוכית שהתרגלנו אליה השתנתה. פרסמנו מספר מאמרים ובהם שוחחנו אתכם על השינויים העמוקים שעובר העולם ועל החשיבות העליונה שבחינוך ילדינו בדרך אחרת המתאפיינת במבנים היררכיים אופקיים יותר והמאפשרת להם ליהנות מתהליך הלמידה.

גורם ההנאה הוא מרכיב מרכזי בחינוך. הכללת אלמנטים של למידה באמצעות משחקים בתהליכי רכישת הכישורים והיכולות של הילדים שלנו הולכת ומסתמנת כערובה להצלחתם. זאת עובדה מוכחת שכאשר ילדים נהנים בזמן שהם לומדים משהו,  הידע שהם רוכשים מוטמע מהר יותר וביעילות רבה יותר.

עם זאת, כשחושבים על תכנות במונחים של "שפה שנייה" אשר הילדים שלכם צריכים ללמוד אותה, יצירת קורס לפיתוח אפליקציות לפעילות מהנה עבור ילדים אינה משימה פשוטה. החדשות הטובות הן שאין לכם ממה לחשוש. הילדים שלכם יוכלו ללמוד לתכנת בסקראץ', לבנות אפליקציות ואפילו רובוטים בדרך אינטראקטיבית, מרתקת ומהנה.

במאמר זה, אנחנו רוצים להראות לכם חמישה פרויקטים מרתקים בתכנות לילדים. הילדים שלכם יוכלו לעבוד על פרויקטים אלה מהבית ויזכו לפתח כמה מכישורי המאה ה-21 בדרך מהנה ביותר.

אז אילו פרויקטים מרתקים יכולים הילדים שלכם לעשות ואילו יצירות מופלאות הם יוכלו ליצור לאחר שילמדו שפת תכנות כלשהי? תנו לנו לספר לכם על זה עוד קצת וצפו להפתעה…

אילו פרויקטים מרתקים בתכנות יכולים הילדים שלכם לעשות?

יש הרבה פרויקטים מגניבים בתכנות, שהילדים שלכם יכולים לעשות מהבית, כמו למשל: פיתוח אפליקציות, תכנות בסקראץ' ואפילו תכנות רובוטים. אבל זה עוד לא הכול! כיום כשמעט כולם מבינים שפעילויות הלמידה והתכנות מוכרחות להיות מהנות, קיימים כבר מספר משחקי תכנות מדהימים העוזרים לילדים מכל רחבי העולם לרכוש את הכישורים הנחוצים להם כדי להצליח כבר בעתיד הקרוב.

במאמר זה, אנחנו רוצים להציג לכם כמה דוגמאות מעולות לפרויקטים בתכנות אשר הילדים שלכם יכולים לעשות – בדרך מרתקת ומהנה! מוכנים? אז בואו נתחיל!

הכינו משחק משלכם

הכוח שביצירה הוא עצום. אין דבר טוב יותר מלתת לילדים שלנו את תחושה שהם מסוגלים ללמוד שפת תכנות, להשתתף בשיעורי פיתוח אפליקציות לילדים, ללמוד תכנות בסקראץ' ואפילו ליצור משחק חדש משלהם תוך-כדי.

הילדים שלכם ייצרו משחקים בכוחות עצמם וגם ייהנו מאוד מתהליך היצירה. ובסוף, הם אף יוכלו להפתיע את חבריהם ואת קרוביהם בתוצאות המרשימות שהם ישיגו. רוב הסיכויים שבארוחה המשפחתית הבאה, כל האורחים ישחקו במשחק המהמם של הילדים שלכם.

אם יש לכם ילדים צעירים, אתם יכולים להתחיל תהליך זה בעזרת אחת משלוש פעילויות מומלצות לילדים שאינן קשורות לתכנות בלבד אלא עוזרות לילדים לבנות יסודות חזקים שיעזרו להם להתמודד כהלכה עם אתגרי תכנות בעתיד.

עכשיו הילדים שלכם יכולים ליצור משחקים בדרך קלה ומהנה. שפות תכנות כמו סקראץ' (או כל שפת תכנות אחרת המבוססת על העורך החזותי "Blockly") מספקות לילדים שלכם פלטפורמות תכנות צבעוניות המותאמות במיוחד לילדים. למידת תכנות בסביבה פתוחה ובטוחה תעודד את הילדים שלכם להפעיל את חוש הדמיון שלהם ולהפוך את מה שהם רואים בדמיונם למציאות מעוררת השראה.

ילדים שלא תיארו לעצמם שיום אחד הם יוכלו להפוך ליוצרי משחקים דיגיטליים משנים את העולם בעזרת הגשמת כמה מהרעיונות המקוריים ביותר שלהם בצורת משחקים עוצרי נשימה.

אז אילו סוגי משחקים יכולים הילדים שלכם ליצור?

אם כבר התחלתם לשאול את עצמכם: "אילו סוגי משחקים יכולים הילדים שלי ליצור?", אז התשובה לשאלה זאת היא: כל סוגי המשחקים!  הדבר שהכי חשוב לעשות אותו זה להעניק לילדים שלכם מספיק חופש וכלים לחקור את הראיונות שלהם ולממש אותם.

אחד מן התלמידים שלנו ב-Tekkie Uni, למשל, בנה את המשחק "Rush Samurai" הפופולארי שתואר כ"משחק מהנה מאוד להפגת שעמום, בדרך לבית הספר או לעבודה, בבית – בכל מקום ובכל זמן".

האם אתם יכולים לדמיין לעצמכם אילו משחקים מדהימים הילדים שלכם יוכלו ליצור אם הם ילמדו שפת תכנות שימושית המותאמת אליהם? העניקו להם את הכלים הנכונים וצפו להפתעה.

צרו אפליקציית מוזיקה משלכם

כי פיתוח אפליקציות זה לא רק למהנדסים, חובבי מתמטיקה ומדעים. אלפי ילדים מכל רחבי העולם המתעניינים ביצירה ובאומנויות יכולים להשתתף בקורסי פיתוח אפליקציות לילדים ולהכין פרויקטים של תכנות בתחומים כמו מוזיקה, תאטרון וריקוד, ציור ואפילו שירה.

מה שאנחנו אומרים בעצם זה שכל ילד יכול ללמוד שפת תכנות ולהגשים את החלומות והשאיפות שלו בפרויקט תכנות מרשים.  כן, כל ילד, לא חשוב מה תחומי העניין שלו וכמה ניסיון יש לו, ולא חשוב מה הגורם המניע אותו (נכון, יש הרבה מאוד פרויקטים בתכנות למתחילים!).

אפליקציית נגן המוזיקה אשר הילדים שלכם יכינו תוכל לספק עוד דוגמה מעולה. בהצטרפות לאחד מן הקורסים של Tekkie Uni לתכנות אפליקציות, הילדים שלכם יזכו לרכוש את כל הכלים הנחוצים להם כדי לבנות את אפליקציית המוזיקה שהם תמיד חלמו עליה!

מי יודע? אולי הילד שלכם יבנה את האפליקציה המצליחה הבאה בתחום המוזיקה ויגנוב את הכתר מ-TikTok או אפילו מערוץ MTV המוכר לכולנו.   אם הילדים שלכם חולמים ליצור אפליקציה בתחום המוזיקה, העניקו להם את התמיכה הנחוצה להם ואל תשכחו שהתכנות הוא גם מעוזם של החולמים ולא רק של המהנדסים.

אם יש לכם ילדים יצירתיים שחולמים על אפליקציה, הם בהחלט יכולים ליצור אותה.

הפרדיגמה החינוכית השתנתה. תכנות בדרך מהנה יכול לעזור!

אבל לא מדובר רק במשחקים, אומנויות ומוזיקה. הילדים שלכם יכולים ליצור דברים במגוון תחומים אחרים. מה שחשוב הוא שבין אם התוצאה הסופית תזכה להצלחה (למשל אם תשולב במיזם גדול) ובין אם לאו, תהליך הפקת הרעיונות הוא מהנה, מרגש ומרתק בפני עצמו.

ואל תשכחו: כזה צריך להיות כל פרויקט תכנות לילדים – החל מן הרגע שבו הילדים מתחילים ללמוד את שפת התכנות החדשה ועד לרגע השקת האפליקציה שהם יפתחו.

אז מה עוד יכולים הילדים שלכם ליצור חוץ ממשחקים ואפליקציות אופנה ואומנות? הנה שתי דוגמאות מצוינות.

תכנות רובוטים

כן! הילדים שלכם יכולים לתכנת רובוט. בתחילתו של מאמר זה, ציינו תחום זה ואפילו הזכרנו לכם מאמר שכתבנו בנושא לפני שבועות אחדים, אשר בו הצגנו לכם כמה פרויקטים מרשימים מאוד בתחום הרובוטיקה שהילדים שלכם יכולים לעשות בבית.

בעיני רוב האנשים נתפס תחום הרובוטיקה כתחום מרוחק, יקר ולא נגיש לילדים בהשוואה לתחומים אחרים בעולם התכנות. אם גם אתם קיבלתם את הרושם הזה, אנחנו שמחים לבשר לכם שהוא ממש לא נכון!

תכנות רובוטים אינו חייב להיות קשה או יקר, ובימינו ילדים יכולים ללמוד את עקרונות הרובוטיקה באמצעות עבודה על רובוט וירטואלי משלהם. רובוט וירטואלי זה, הנמצא בסביבת למידה ממושחקת, ילמד אותם את כל מה שהם צריכים לדעת.

חיישנים, מנועים, בקרים וחלקיו האחרים של הרובוט הופכים למובנים ביותר לכל ילד הזוכה לעבוד עם רובוטים וירטואליים. תכנות רובוט יכול להיות פרויקט תכנות אינטראקטיבי מרתק ומהנה ביותר עבור הילדים שלכם.

אבל זה לא נגמר כאן. עם כל הידע שהילדים שלכם ירכשו בזמן תכנות הרובוטים שלהם, הם אף יוכלו להשתתף בתחרויות רובוטיקה וליהנות מיתרון בהשוואה למתחרים אחרים שלא זכו להתנסות בסביבות למידה אלה.  בקצרה: הילדים שלכם יזכו בהכנה טובה לעתיד.  נקודה.

רוצים לראות את הילדים שלכם עובדים במרץ על פרויקט תכנות מהנה ומרתק? תנו להם לתכנת רובוט וצפו להפתעה הגדולה שתחכה לכם למראה התוצאות עוצרות הנשימה שהם ישיגו.

הכינו את המחשבון שלכם בעצמכם

נכון מאוד. באמצעות למידת תכנות, הילדים שלכם ילמדו לעשות עוד שורה ארוכה של דברים ואפילו יוכלו ליצור מחשבון משלהם. האם אתם יכולים לדמיין כיצד היחס שלהם למתמטיקה, נגזרות וחישובים ישתנה אם הם יתכנתו את המחשבון שלהם בעצמם? אין שום דבר המונע זאת מהם.

בניית מחשבון יכולה להיות פרויקט  נהדר בתכנות לילדים. משימה זאת אינה קשה כמו שהיא נשמעת, ואם תעניקו להם סביבה תומכת ובטוחה, הם יוכלו לתכנת כל דבר שהם יוכלו לדמיין אותו.

שוב, כפי שכבר הזכרנו, כאשר ילדים יוצרים משהו בעצמם, הם מפתחים קשר חזק אל הדבר שהם יצרו. לכן, כאשר הם יוצרים משחק, הם אוהבים לשחק בו ולהציג אותו לעולם. אותה התופעה מתרחשת כאשר הם מתכנתים מחשבון. הם מפיקים הנאה רבה מן השימוש בו, וכתוצאה מכך היחס שלהם למתמטיקה משתפר.

תנו לילדים שלכם לתכנת מחשבון והם יתחילו לאהוב מתמטיקה!

העניקו לילדים שלכם את מתנת התכנות: תנו להם ללמוד שפת תכנות

עכשיו זה הזמן. העניקו לילדים שלכם את מתנת התכנות. רשמו את הילדים שלכם לאחד מקורסי התכנות המקוונים של Tekkie Uni וצפו להפתעה המחכה להם למראה התוצאות המרשימות שהם ישיגו. החלום שיום אחד ילדים יבנו אפליקציות כבר הפך למציאות – והילדים שלכם יכולים להיות חלק ממציאות זאת.

האם הילדים שלכם מתעניינים באומנויות הבמה או ברובוטים? אין שום בעיה! כי יש לנו גם קורס מעולה להפקת סרטונים ביוטיוב וגם קורס רובוטיקה מרתק במיוחד בשבילם.

הבטיחו את עתיד הילדים שלכם הכול תלוי בכם!

תגובות

השאר תגובה